Zavrieť

Porady

Prehladnejšia Porada (Svetlo a Tma)

admin
Chcete prispieť ke prehľadnosti tém?

Dnes zavádzam novú funkciu v témach, kde môžete jednotlivým príspevokom udeľovať body plusové (svetlo) a mínusové (tma).
Zelené tlačítko žiarovka (na svetlo).
Červené tlačítko krížik (do tmy).

Kedy posielať "na svetlo" "do tmy"
Aké príspevky posielať do tmy? Nielen nesprávne príspevky, alebo tie s ktorými nesúhlasíte, ale aj tie, ktoré sú pre čitateľa témy "zdržujúce". V téme sa vyskytuje veľmi veľa príspevkov, ktoré sú len aktuálnym vyjadrením pocitu a reakcie na iný príspevok, ktoré sú však nezaujímavé pre nezainteresovanú stranku, ktorá hľadá riešenie.
Na svetlo môžete samozrejme poslať kvalitné príspevky. Okrem počtu + bodov, ktoré sa zobrazia plánujem pridať aj iné sfarbenie príspevku, ktorý dosiahne určitú hranicu bodov. (pre rýchlu orientáciu)

Filter

Tie príspevky, ktoré boli poslané "do tmy" sa Vám nebudú zobrazovať ak to nebudete chcieť.
V záhlaví témy je filter príspevkov, v ktorom si môžete nastaviť aké príspevky chcete aby sa Vám zobrazovali. Ak si nastavíte napríklad filter na "-2 a viac", zobrazia sa Vám všetky príspevky, ktoré majú -2 body a viac. Príspevky s -3 bodmi sa už nezobrazia a namiesto príspevku uvidíte len jeden riadok v ktorom môžete kliknúť na "rozbaliť".

Táto funkcia má za úlohu spoločné moderovanie obsahu našich tém. Už nielen moderátory, ale každý člen môže zasiahnuť do sprehľadnenia Porady.

Kto moderoval príspevok?
Po kliknutí na výsledný počet bodov zviditeľnenia príspevku sa môžete dozvedieť kto poslal príspevok do tmy a kto na svetlo.

Ak sa budete hambiť dávať mínusové body za príspevky, ktoré sú "nepotrebné" tak zruším možnosť videnia kto hlasoval .

Inak u mňa osobne získa sympatie ten kto pomôže sprehľadniť témy a bude dávať hlavne mínusové body za príspevky ktoré "zavadzajú".
Naopak si bude ceniť tých, ktorí budú dávať plusové body za TÉMY (zachvíľu to spustím), aby sme získali rebríček dobrých a zlých tém.

Ako som zviditeľnil/hodnotil príspevok

Keď kliknete na žiarovku alebo krížik tak Vám ostane v príspevku aktívny (farebný) obrázok ikonky na ktorú ste klikli. Tá druhá zošedne. Podľa toho budete môcť rozpoznať či ste už príspevok "moderovali" a ako.


--------
doplnenie:
Hodnotenie tém funguje obdobne.

Hodnotenie tém je samostatné, nesúvisí s hodnotením príspevkov v nej. Ich hodnotenie nie je výsledkom súčtu hodnotenia jednotlivých príspevkov.

Téme buď pridáte hodnotenie hore naľavo od vyhľadávania (keď je otvorená), alebo v zozname tém (keď je otvorený zoznam).

Najlepšie témy nájdete tu:
http://www.porada.sk/topratings.php . Link som pridal do hornej navigačnej lišty Porád úplne nakoniec.

Môžete si zvoliť za posledné 2dni,7dní,mesiac.
Naposledy upravil Richard : 09.03.07 at 07:50
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
niektoré príspevky stoja za to napísať aj keď sú to "sprostosti"

ide však o to aby to neskôr nezavadzalo a aby bola Porada prehľadná. Kto chce vidieť "sprostosti" tak si ich pozrie a kto chce vidieť len dobré príspevky, má možnosť ignorovať "sprostosti"...

Tak isto sa to dá použíť ak ako tlačítko nesúhlasím. Ak s riešením nesúhlasíte, pošlite ho do tmy nech nezvádza...
0 0
Chava Chava

Chava je offline (nepripojený) Chava

Je to super nápad. Ale častokrát aj dobré príspevky reagujú na predchádzajúce hlúposti. Nebude sa potom strácať pointa?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Chava Pozri príspevok
Je to super nápad. Ale častokrát aj dobré príspevky reagujú na predchádzajúce hlúposti. Nebude sa potom strácať pointa?
No len si musíme najprv definovať pojmy ako "sprostosti" a "hlúposti" ...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Richard Pozri príspevok
Kto chce vidieť "sprostosti" tak si ich pozrie a kto chce vidieť len dobré príspevky, má možnosť ignorovať "sprostosti"...
Zachvíľu ma tu neuvidíte, ale nebude to tým, že neprispievam... , ale tými sprostosťami čo píšem....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
nesprávne príspevky, alebo tie s ktorými nesúhlasíte, ale aj tie, ktoré sú pre čitateľa témy "zdržujúce". V téme sa vyskytuje veľmi veľa príspevkov, ktoré sú len aktuálnym vyjadrením pocitu
Ako napriklad tento prispevok.

Musim sa ale priznat ze z toho pomaly zacinam mat hokej. Mozem s prispevkom Suhlasit, prispevok Ocenit, a este ho poslat do Tmy, alebo Svetla. Nieze by som tu chcel nieco organizovat, ale nie je to v podstate 3 x to iste?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ermon Pozri príspevok
Zachvíľu ma tu neuvidíte, ale nebude to tým, že neprispievam... , ale tými sprostosťami čo píšem....
NO a o misomisovi ani nehovorím....
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Chava Pozri príspevok
Je to super nápad. Ale častokrát aj dobré príspevky reagujú na predchádzajúce hlúposti. Nebude sa potom strácať pointa?
Ak sa bude strácať pointa, príspevok si treba rozbaliť


To Misomiso

Súhlasím vyjadruje súhlas s príspevkom (inak plánujem spojiť súhlasím a "na svetlo" lebo to je veľmi podobné)
Oceňujem vyjadruje vďaku.
Do tmy sprehľadňuje tému.

Postata využitia u príspevkov je, že "do tmy" sprehľadní tému.
Najlepšie využitie v Porade "na svetlo" je že nájdeme najlepšie témy.
Naposledy upravil Richard : 08.03.07 at 17:10
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ach jaj, kedy ja budem iným radiť a múdrosti od iných páčiť...keď tu už mám tóóóľko "čudlíkov" na bavkanie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

HA HA, môžme poslať do tmy aj zákon o dani z príjmu... ha ha.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
no a najlepšie témy nájdete tu:

http://www.porada.sk/topratings.php

Môžete si zvoliť za posledné 2dni,7dní,mesiac.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
misomiso Pozri príspevok
Ako napriklad tento prispevok.

Musim sa ale priznat ze z toho pomaly zacinam mat hokej. Mozem s prispevkom Suhlasit, prispevok Ocenit, a este ho poslat do Tmy, alebo Svetla. Nieze by som tu chcel nieco organizovat, ale nie je to v podstate 3 x to iste?
Ja to chňapem takto (už som to niekde podobne písala):

Súhlas: ak si prečítam príspevok a v duchu si poviem: "Áno, máš pravdu. Súhlasím s tebou.", alebo "Áno, aj mne sa to stalo.", alebo kývnem hlavou, že: "No,...súhlasím."

Oceňujem: Ak mi príspevok pomohol vyriešiť problém z účtovníctvom, mzdami, ....alebo iný problém, ktorý sa týka mojej práce.

Svetlo: príspevok sa týka témy a je pravdivý, odpovedá na otázku správne,....

Tma: príspevok nesúvisí z témou, je len vyjadrením pocitu....tu by som upozornila, aby sa dotyčný nenahneval, lebo aj pocity treba vyjadriť, ale proste to nebude odpoveď na zadanú otázku. Tiež by som zaviedla, aby som si príspevok zadaný mnou mohla tiež poslať do tmy, lebo som mala potrebu vyjadriť pocit, ale uvedomujem si, že je "zbytočný". Samozrejme, svetlo by som v tomto prípade nechala uzamknuté. Ďalej by som do tmy poslala príspevok, ktorý na otázku odpovedal nesprávne a zavádzajúco.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

[quote=Richard;414382]niektoré príspevky stoja za to napísať aj keď sú to "sprostosti"

ide však o to aby to neskôr nezavadzalo a aby bola Porada prehľadná. Kto chce vidieť "sprostosti" tak si ich pozrie a kto chce vidieť len dobré príspevky, má možnosť ignorovať "sprostosti"...

Tak isto sa to dá použíť ak ako tlačítko nesúhlasím. Ak s riešením nesúhlasíte, pošlite ho do tmy nech nezvádza.../quote]

Richard, no ja najradšej "zvadzam" po tme ... čo teraz?
juj nejako som to divno skopčila... to asi tá žiarovka
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Richard Pozri príspevok

Tak isto sa to dá použíť ak ako tlačítko nesúhlasím. Ak s riešením nesúhlasíte, pošlite ho do tmy nech nezvádza...
tak repete... takto to malo byť ... teraz neviem ako to Richard myslel s tým zvádzaním?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
chcem sa opýtať, či môžem tento bodík (resp. mínusový bodík) zmazať, keď som klikla omylom?

Teraz som to totiž ukazovala môjmu priateľovi, lebo sa pýtal, že čo za novoty to zas máme a som si myslela, že to potom môžem zmazať (ako keď zruším súhlas) a nedalo sa. Ináč priateľ visí na inom fóre a nám ticho závidí, aké tu máme vymoženosti
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Janka6685 Pozri príspevok
chcem sa opýtať, či môžem tento bodík (resp. mínusový bodík) zmazať, keď som klikla omylom?

Teraz som to totiž ukazovala môjmu priateľovi, lebo sa pýtal, že čo za novoty to zas máme a som si myslela, že to potom môžem zmazať (ako keď zruším súhlas) a nedalo sa. Ináč priateľ visí na inom fóre a nám ticho závidí, aké tu máme vymoženosti
Skúšal som sa aj ja chvíľku "zabávať". Ak niekde omylom ťukneš, zatiaľ asi neexistuje možnosť "odvolať" svoj omyl.
Avšak funguje možnosť zmeniť svoj názor z polohy "svetlo" do polohy "tma".
Takže asi je to ďalší námet na vylepšenie pre Richarda.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

endrju Pozri príspevok
Skúšal som sa aj ja chvíľku "zabávať". Ak niekde omylom ťukneš, zatiaľ asi neexistuje možnosť "odvolať" svoj omyl.
Avšak funguje možnosť zmeniť svoj názor z polohy "svetlo" do polohy "tma".
Takže asi je to ďalší námet na vylepšenie pre Richarda.
...Andrej to sa aj mne už zadarilo , radšej nebudem zažínať ani vypínať nikde lebo sa potknem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
endrju Pozri príspevok
Skúšal som sa aj ja chvíľku "zabávať". Ak niekde omylom ťukneš, zatiaľ asi neexistuje možnosť "odvolať" svoj omyl.
Avšak funguje možnosť zmeniť svoj názor z polohy "svetlo" do polohy "tma".
Takže asi je to ďalší námet na vylepšenie pre Richarda.
Áno, to, že sa dá prepínať, to som zistila....samozrejme preto, lebo som sa hrala. Len to už nešlo zmazať. Ale mne sa to stalo len raz. Ináč to beriem naozaj vážne
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Neplánujem robiť nulovanie hlasovania ak sa niekto pomýli a dá omylom, tak už sa musí rozhodnúť či si príspevok zaslúži plus alebo mínus ...
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Richard Pozri príspevok
sto ......
Richard, stobodová odpoveď Asi sme veľmi nedočkaví - alebo nevďační?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jednej veci nerozumiem. Keď si pozriem v Top ratings http://www.porada.sk/topratings.php napr. tému http://www.porada.sk/t46257-priznanie-dph-v-exceli.html , má pridelené jedno svetielko. Ak však v tejto téme pozriem všetky príspevky, nie je v nej pridelené žiadne svetlo ani tma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať