Zavrieť

Porady

Alfa - mzdový záväzok

Dobrý deň.
Prosím Vás, ako si mám v Alfe pridať do záväzkov mzdy, odvody ....
ďakujem

Na základe akého dokladu?
Naposledy upravil K.A.T.K.A : 23.02.06 at 19:51 Dôvod: ešte som zabudla....
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
K.A.T.K.A
Dobrý deň.
Prosím Vás, ako si mám v Alfe pridať do záväzkov mzdy, odvody ....
ďakujem

V Alfe pôjdeš do záväzkov , kde vľavo máš okienko , tam si vyberieš s ponuky "mzdy" a vypíšeš všetko podľa predpisu políčok .Na záver zaklikneš uložiť do záväzkov "OK" .Takto postupuješ aj pri fondoch .

Pokiaľ budeš vyplácať mzdy tak vo výdavkovom alebo bankovom doklade si cez F7 vyberieš sumu zo záväzkov a zaúčtuješ v peňažnom denníku.Zároveň tvojim odkliknutím sa Ti odpíše suma aj zo záväzkov .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

Zita5
V Alfe pôjdeš do záväzkov , kde vľavo máš okienko , tam si vyberieš s ponuky "mzdy" a vypíšeš všetko podľa predpisu políčok .Na záver zaklikneš uložiť do záväzkov "OK" .Takto postupuješ aj pri fondoch .

Pokiaľ budeš vyplácať mzdy tak vo výdavkovom alebo bankovom doklade si cez F7 vyberieš sumu zo záväzkov a zaúčtuješ v peňažnom denníku.Zároveň tvojim odkliknutím sa Ti odpíše suma aj zo záväzkov .
Nevidím v záväzkoch ponuku "mzdy".....
neviem prečo... či sa nerozumieme alebo...
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

K.A.T.K.A
Nevidím v záväzkoch ponuku "mzdy".....
neviem prečo... či sa nerozumieme alebo...
evidencia -- záväzok -- pridaj nový záväzok -- typ dokladu --mzdový záväzok OK?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
K.A.T.K.A
Nevidím v záväzkoch ponuku "mzdy".....
neviem prečo... či sa nerozumieme alebo...
Ja Ťa veľmi dobre rozumiem , ale teraz momentálne som doma a nemám pri sebe SW , píšem podľa pamäti . To okienko obsahuje výber pri zapisovaní záväzku napr: DF tuzemsko,zahraničné, mzdy , odvody do fondov, priame dane , nepriame dane a podobne .Pevne verím ,že ma kolega Manuál doplní .
0 0
K.A.T.K.A K.A.T.K.A

K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

aha.... už rozumiem...
a dať tam odvody celé, aj to čo platí zamestnávateľ, aj to čo zamestnanec?
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

K.A.T.K.A
aha.... už rozumiem...
a dať tam odvody celé, aj to čo platí zamestnávateľ, aj to čo zamestnanec?
zamestnávateľ - poistné
zamestnanec - mzdy
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

K.A.T.K.A
aha.... už rozumiem...
a dať tam odvody celé, aj to čo platí zamestnávateľ, aj to čo zamestnanec?
Katka a nerobíš mzdy v Olympe ? Ak áno, tak sa ti mzda s odvodmi aj s daňou vyexportuje do alfy a hneď ich máš nahraté v záväzkoch a potom ich už len uhrádzaš.
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Manual
Katka a nerobíš mzdy v Olympe ? Ak áno, tak sa ti mzda s odvodmi aj s daňou vyexportuje do alfy a hneď ich máš nahraté v záväzkoch a potom ich už len uhrádzaš.
JA robím, exportujem ale odvod do poisťovní dá do jedného záväzku (platba zamestnávateľa a aj za zamestnanca), čo mám urobiť aby boli rozdelené (za zamestnanca=mzda)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Peterka
JA robím, exportujem ale odvod do poisťovní dá do jedného záväzku (platba zamestnávateľa a aj za zamestnanca), čo mám urobiť aby boli rozdelené (za zamestnanca=mzda)
Olymp to exportuje ako celok za ZP a za SP, s tý nič neurobíš. Pri úhrade v Alfe ten záväzok uhradíš na 2x, raz do mzdy a potom do fondov. Úhradu na ZP ako aj na SP robíš stejne jednou sumou a na BV si napíšem kolko je za zamestnanca a kolko platí zamestnávateľ a podľa toho uhrádzam záväzok.
Pekný deň...
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ahojte
sa si musím vynechať miesto na mzdy,lebo mi ešte nedodali podklady za mzdy,inak mám všetko,tak idem účtovať
koľko si prosím mám nechať miesta na mzdy?
SP-organizácia,zamestnavec
ZP-organ,zamestn.
DAň
mzdy
6 voľných riadkov bude ok?
ďakujem moc
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahojte
sa si musím vynechať miesto na mzdy,lebo mi ešte nedodali podklady za mzdy,inak mám všetko,tak idem účtovať
koľko si prosím mám nechať miesta na mzdy?
SP-organizácia,zamestnavec
ZP-organ,zamestn.
DAň
mzdy
6 voľných riadkov bude ok?
ďakujem moc
posúvam ďalej
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nerozumiem, aké voľné riadky si chceš nechávať?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

voľné riadky v knihe záväzkov..
neviem,koľko miesta si tam mám nechať na zaúčtovanie miezd.. alebo to ide všetko jedným zápisom?
ako ale potom rozpíšem koľko organizácia,zamestnanec, ZP,SP,daň
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Žiadne voľné riadky nemusíš nechávať...jednoducho si zadávaj záväzky, po urobení výplat si urob export..ak ich robíš v Olympe a keď nie, tak ručne zadáš a potom si ich daj podľa dátumu zoradiť.Nemám tu program..ale niekde sa to tam určite dá.... Do záväzkov ide na poistnom len jedna suma..nerozčleňuješ zamestnanec, organizácia. Až pri účtovaní v denníku si sumu rozčleníš.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

DanielaSĽ Pozri príspevok
Žiadne voľné riadky nemusíš nechávať...jednoducho si zadávaj záväzky, po urobení výplat si urob export..ak ich robíš v Olympe a keď nie, tak ručne zadáš a potom si ich daj podľa dátumu zoradiť.Nemám tu program..ale niekde sa to tam určite dá.... Do záväzkov ide na poistnom len jedna suma..nerozčleňuješ zamestnanec, organizácia. Až pri účtovaní v denníku si sumu rozčleníš.

aháááá
a do záväzkov si dám jednu sumu-súčet hrubé mzdy + odvody zamestnávateľa,áno?
ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nie tak..jeden záväzok ide mzda... čistá, druhý záväzok sú odvody do SP, tretí záväzok odvody do ZP, štvrtý záväzok preddavková daň. V čom robíš mzdy?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nie tak..jeden záväzok ide mzda... čistá, druhý záväzok sú odvody do SP, tretí záväzok odvody do ZP, štvrtý záväzok preddavková daň. V čom robíš mzdy?
tejto firme mzdy nerobím..
to im robí ich mzdárka,ktorá to má bud.týždeň zosumarizovať a poslať mi..

dik,už sa z toho trošku vymotávam vďaka tebe
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

no a keď si nahadzujem do záväzkov mzdy-partnera si nevyberám alebo začiarknem zamestnanec-tam si nahodím čistú mzdu?na každého zamestnanca čistú mzdu samostatne?alebo môže byť aj mesačný súhrn?

potom Sociálna poisťovňa (partner) - dám odvody aj zamestnávateľove aj zamestnancove spolu
ďalší partner Všeobecná zdravotná poisťovňa - odvody zamestnávateľ +zamestnanec
partner Daňový úrad-daň celkom

mám to prosím správne?ďakujem
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no a keď si nahadzujem do záväzkov mzdy-partnera si nevyberám alebo začiarknem zamestnanec-tam si nahodím čistú mzdu?na každého zamestnanca čistú mzdu samostatne?alebo môže byť aj mesačný súhrn?

potom Sociálna poisťovňa (partner) - dám odvody aj zamestnávateľove aj zamestnancove spolu
ďalší partner Všeobecná zdravotná poisťovňa - odvody zamestnávateľ +zamestnanec
partner Daňový úrad-daň celkom

mám to prosím správne?ďakujem
posúvam ďalej
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no a keď si nahadzujem do záväzkov mzdy-partnera si nevyberám alebo začiarknem zamestnanec-tam si nahodím čistú mzdu?na každého zamestnanca čistú mzdu samostatne?alebo môže byť aj mesačný súhrn? mesačný súhrn

potom Sociálna poisťovňa (partner) - dám odvody aj zamestnávateľove aj zamestnancove spolu ano spolu, ale pri rozúčtovávaní budeš záväzok uhrádzať na 2x, raz do mzdy = zamestnancove odvody a raz do fondov = zamestnávateľove odvody tj pre správne začlenenie do výkazov
ďalší partner Všeobecná zdravotná poisťovňa - odvody zamestnávateľ +zamestnanec tiež spolu dtto ako v SP
partner Daňový úrad-daň celkom spolu

mám to prosím správne?ďakujem
Odpoveď v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať