Zavrieť

Porady

ODSTUPNÉ v MRP MZDY_WIN

Keďže otázka na túto tému nebola založená v porade, kam patrí, postup pri výpočte odstupného prikladám aj do porady, ku ktorej prináleží.

Áno, program MRP počíta odstupné. Predkladám postup.

1.) V MZDOVÝ ČÍSELNÍK/SADZBY A PRIEMERY tlačítkom Insert pridať novú
položku
Názov položky č.xxx - ODSTUPNÉ-POČET MESIACOV
Podtyp položky - konkrétna číselná hodnota
Nezaškrtnuté - sumarizovať položku v tlačových zostavách
Nezaškrtnuté - zobraziť na výplatnú pásku
Ostatné zostáva

2.) V MZDOVÝ ČÍSELNÍK/PRÍPLATKY PRED ZDANENÍM tlačítkom Insert pridať novú položku
Názov položky č. yyy - ODSTUPNÉ
Podtyp položky - vzorec
Zaškrtnuté - sumarizovať položku v tlačových zostavách
Zaškrtnuté - zobraziť na výplatnú pásku
Zatlačiť - Definícia vzorca/vzorec a nakopírovať tam

begin
Vysledok:=HodnotaPolozky(104)*
mUdajZamestnanca('DennyUvazok') * 21.74 *
HodnotaPolozky(108);
end.

P.S. HodnotaPolozky(xxx) = číslo z názvu položky v bode 1.)
Najvhodnejšie je vzorec si nakopírovať do Wordu a potom klasickým spôsobom prekopírovať, lebo je problém pri jeho písaní dosadiť apostrofy. Nie sú to klasické “ ale
'. Na začiatku 2. riadku dať jednu medzeru, 3. a 4. riadku 2 medzery(tu v téme sa nedajú dať)

Zatlačiť na Vzorec(ľavý roh hore), dať Kontola syntaxe(vzorca). Ak O.K. znova zatlačiť Vzorec a Zatvoriť.
Pri výpočte mzdy najprv v Úplné údaje o mzde nájdeš položku č. xxx(ODSTUPNÉ-POČET MESIACOV), kde je potrebné zadať 2 alebo 3 a až tak dať Ctrl+F9, čiže výpočet mzdy.
Naposledy upravil Marína : 13.05.06 at 22:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    danakl (Dnes 14:51)Dobrý deň, prosím vás pri zadani odchodného je asi postup rovnaky ako pri odstupnom...len neviem, či teraz v r. 2013 zapada odchodné aj do odvodov a poistení...vie mi niekto poradit?? mam tam zaškrknut zapocítať do vymeriavacich zakladov poistného??
    Otázku treba zadať ako otázku nie ako debatu.

    Odchodné podlieha odvodom rovnako ako odstupné.

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    číslo položky odstupné-počet mesiacov mám 108
    číslo položky odstupné mam 301
    prosím Vás ako bude vyzerať vzorec?? stále mi vyhadzuje chybu v tretom riadku....mám to správne??
    Begin
    Vysledok:=HodnotaPolozky(108)
    mUdajZamestnanca('DennyUvazok')10821.74108
    HodnotaPolozky(301);
    end.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    danakl Pozri príspevok
    číslo položky odstupné-počet mesiacov mám 108
    číslo položky odstupné mam 301
    prosím Vás ako bude vyzerať vzorec?? stále mi vyhadzuje chybu v tretom riadku....mám to správne??
    Begin
    Vysledok:=HodnotaPolozky(108)
    mUdajZamestnanca('DennyUvazok')10821.74108
    HodnotaPolozky(301);
    end.
    Oprav si vzorec, v treťom riadku namiesto 10821.74108 musíš zadať * 21.74 *(hviezdička medzera 21 bodka 74 medzera hviezdička). Nemáš náhodou namiesto bodky čiarku?

    Naposledy upravil Marína : 12.10.09 at 10:56

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Marína Pozri príspevok
    Keďže otázka na túto tému nebola založená v porade, kam patrí, postup pri výpočte odstupného prikladám aj do porady, ku ktorej prináleží.

    Áno, program MRP počíta odstupné. Predkladám postup.

    1.) V MZDOVÝ ČÍSELNÍK/SADZBY A PRIEMERY tlačítkom Insert pridať novú
    položku
    Názov položky č.xxx - ODSTUPNÉ-POČET MESIACOV
    Podtyp položky - konkrétna číselná hodnota
    Nezaškrtnuté - sumarizovať položku v tlačových zostavách
    Nezaškrtnuté - zobraziť na výplatnú pásku
    Ostatné zostáva. čo tu treba zaškrnúť? vzorec vyhodnotiť pre zvolených zamestnancov a dať ok?

    2.) V MZDOVÝ ČÍSELNÍK/PRÍPLATKY PRED ZDANENÍM tlačítkom Insert pridať novú položku
    Názov položky č. yyy - ODSTUPNÉ
    Podtyp položky - vzorec
    Zaškrtnuté - sumarizovať položku v tlačových zostavách
    Zaškrtnuté - zobraziť na výplatnú pásku
    Zatlačiť - Definícia vzorca/vzorec a nakopírovať tam
    Definícia vzorca - vyhodnotenie vzorca tam čo mám dať?, potom vzorec a vyhodilo mi iba begin a pod to end a nič viac pravdepodobne som mala ešte niečo stlačiť ale neviem čo a nakopírovať tam - to mi už vôbec neukázalo
    begin
    Vysledok:=HodnotaPolozky(104)*
    mUdajZamestnanca('DennyUvazok') * 21.74 *
    HodnotaPolozky(108);
    end.

    P.S. HodnotaPolozky(xxx) = číslo z názvu položky v bode 1.)
    Najvhodnejšie je vzorec si nakopírovať do Wordu a potom klasickým spôsobom prekopírovať, lebo je problém pri jeho písaní dosadiť apostrofy. Nie sú to klasické “ ale '. Na začiatku 2. riadku dať jednu medzeru, 3. a 4. riadku 2 medzery(tu v téme sa nedajú dať)

    Zatlačiť na Vzorec(ľavý roh hore), dať Kontola syntaxe(vzorca). Ak O.K. znova zatlačiť Vzorec a Zatvoriť.
    Pri výpočte mzdy najprv v Úplné údaje o mzde nájdeš položku č. xxx(ODSTUPNÉ-POČET MESIACOV), kde je potrebné zadať 2 alebo 3 a až tak dať Ctrl+F9, čiže výpočet mzdy.
    Prosím poradte mi dakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Toto si tam nakopíruj:

    begin
    Vysledok:=HodnotaPolozky(104)*
    mUdajZamestnanca('DennyUvazok') * 21.74 *
    HodnotaPolozky(108);
    end.

    HodnotaPolozky(xxx) = číslo z názvu položky v bode 1.)
    xxx je číslo položky, t. z., že do vzorca namiesto xxx zadáš také číslo, aké sa ti nakonfigurovalo pri vytváraní položky. Ja tam mám 108, ak máš ty iné číslo položky, dáš to.

    Naposledy upravil Marína : 11.03.10 at 11:32

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    No ja to mám tiež pod 108, ale neviem kde si zobrala to číslo 104 a ked som si dala vypočítať mzdu tak mi tam zas nenarátalo odstupné. Neviem kde robím chybu. Všetko som prekopírovala presne ako si písala. Potom som dala vzorec, kontrola vyhodilo mi počet chýb nula, potom ok, znovu vzorec a zatvoriť. Potom som sa dala na konkrétnu zamestnankynu, úplné údaje mzdy, č.108 odstupné v mesiacoch som napísala č.2 potom výpočet mzdy a nič mi to nevyhodilo žiadne odstupné. Prosím poradte mi som z toho ľavá

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ako že kde som zobrala 104? Z mzdového číselníka. Veď sa pozri na tú položku, je to priemer/hod. pre výpočet. Napr. ak je na nej uvedené 3,33 t.z., ako je vidieť zo vzorca, odstupné vypočíta ako ((3,33*8)*21,74)*2.
    8 = denný úväzok

    Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

    Mery977
    prečo mi program vypočíta pri zmluvnom základnom plate nižšiu hrubú mzdu keď zamestnanec čerpá dovolenku??
    je tam rozdiel cca 20 euro, mám mu to teda doplatiť do zmluvného platu???
    alebo mám niečo zle nastavené v MRP WIN??

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Veď to je dobre, je tam uvedená priem. mzda za hod. vypočítaná z predch.Q. Pre odstupné sa používa tá istá suma. Janka, je mi ľúto, že ti to nejde ale niekde u teba je určite chyba, ak to ostatným počíta, veď tú tému som zadávala v r.2005 a nik sa neozval, že mu to nefuguje.
    Naposledy upravil Marína : 12.03.10 at 11:01

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Môžem Vám tu napísať kroky,ktoré ja robím a skontolujete ma a upozornite kde robím chybu? Ale asi až v pondelok. Prosíííííím

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Marína Pozri príspevok
    Janka, predpokladám, že to máš v poriadku, keď si sa neozvala.
    Nie nemám to v poriadku,ale idem na to, zachvíľku to sem napíšem, dakujem za ochotu, bola som s malým u doktora, tak som tu včera nebola

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Už mi to konečne narátalo, som z toho happy, tam vo vyhodnotení vzorca som nedala vzorec vyhodiť pre všetkých zamestnancov. Dakujem Vám za ochotu.

    viki11 je offline (nepripojený) viki11

    viki11
    Ďakujem, pomohlo mi to, nakoľko som donútená robiť mzdy v MRP...ale neodpustím si: ZLATÝ KROS a jeho OLYMP - MZDY A PERSONALISTIKA.....všetko vymakané do detailov a bez problémov, žiadne pridávanie položiek a vzorcov.
    danakl Dobrý deň, prosím vás pri zadani odchodného je asi postup rovnaky ako pri odstupnom...len neviem, či teraz v r. 2013 zapada odchodné aj do odvodov a poistení...vie mi niekto poradit?? mam tam zaškrknut zapocítať do vymeriavacich zakladov poistného??

    dakujem
    Kabaka123 22.05.15 08:01 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.