Zavrieť

Porady

OMEGA - zálohy, EUD a DPH

Pekny den,
vedel by niekto poradit, ako postupovat v OMEGE pri vyuctovani prijatej zalohy? Faktury su evidovane v okruhu zahranicnych odoslanych faktur, z dovodu vystavovania tuzemskych faktur aj v cudzej mene.

v r.2005, prijata platba, vystavena faktura za prijatu zalohu, DPH na vystupe

v r.2006, dodanie tovaru vystavena faktura za dodanie tovaru, odpocet zalohy podla vystavenej faktury, k uhrade 0,-Sk

akym sposobom zaevidujem vystavenu fakturu v roku 2006 v EUD (doklady sa nahravaju len cez EUD), aby OMEGA nebrala do uvahy DPH na vystupe po druhykrat, a doslo k sparovaniu faktury za prijatu zalohu a faktury za dodany tovar?

Dakujem za (po)radu.
r.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Tak na toto máš viac možností:

    1. Vyúčtovaciu FA nebudeš účtovať, len cez interný doklad si preúčtuješ 324/oproti výnosu. Samozrejme, treba si v odpočte vybrať príslušnú odoslanú faktúru, ktorú si zaúčtoval prijatý preddavok - aby sa saldokontne vyrovnal účet 324.

    2. Príklad - suma 1190.-- s DPH. Faktúru normálne zaúčtuješ do okruhu OF, použí aj vzor.Potom si však musíš dané účtovné zápisy opraviť. a to :
    prvý účt. zápis S 0.-- 311 /
    druhý účt. zápis 03 1 000,-- /604 - al. iný výnos účet
    tretí účt. zápis 03 -1 000,-- /324 xxx
    štrvý účt. zápis 0203 0.-- /343 219

    Na treťom účt. zápise si treba znovu v odpočtoch vybrať príšlušnu FA, ktorá bola na zaplatenú zálohu, aby sa saldokonte vyrovnal účet 324. Treba dať pozor, keď si vyberieš odpočet, program automaticky doplní aj úhradu, - tú treba vymazať.

    dúfam, že som aspoň trošku pomohla o))

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    Zauctoval som to podobne, ako si uviedla v bode 1.
    V EUD som uctoval o vystavenej fakture, bez pouzitia vzoru, s odpoctom dokladu faktura za zalohu.
    Predkontacia 324/604, suma bez DPH.

    dakujem za napad.
    r.

    betulka je offline (nepripojený) betulka

    konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac betulka
    Ja však mam problem trošku iný:

    účtujem s.r.o. - kamiónová preprava - zahraničný majiteľ
    jediným odberateľom je belgicka s.r.o. - ten istý majiteľ (firmy nie matka-dcera)
    počas roka mi nedochádza k úhradam faktúr podľa VS a súm faktúr
    ale prichádzajú mi na zahr. účet určité sumy (1O OOO€, 25000€ atd) - vklady so špecifikáciou - faktúra (bez špecifikácie - o ktorú konkrétne ide)
    tieto vklady celý rok účtujem ako prijaté preddavky - ú. 324 )

    až teraz som dostala usmernenie od majiteľa, že tieto preddavky mám použiť na úhradu týchto zOF.

    Zaujíma ma teda : ako to v Omege vykonat (asi cez ID - ale záleží mi aj na kurzových rozdieloch)

    PLEASE HELP
    Diky vopred

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    rychle a pohodlne riesenie:
    cez zID urobis napr. cez vzor zapocet:
    - uhradu faktur /311 a kurzovy rozdiel si uz dopocita automaticky podla kurzu ktory budes mat zadany.
    - odpocet uhrad napasujes na jednotlive platby (ak ich evidujes saldokontne) 324/ a znovu, kurzovy rozdiel si dopocita automaticky.

    pre zaciatocnikov odporucam pod jednym zID likvidovat faktury a zalohy jednej a tej istej cudzej meny, hoci sa omega vie popasovat aj s dvomi CM naraz.
    Naposledy upravil bobiko : 15.10.08 at 17:58

    betulka je offline (nepripojený) betulka

    konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac betulka
    bobiko Pozri príspevok
    rychle a pohodlne riesenie:
    cez zID urobis napr. cez vzor zapocet:
    - uhradu faktur /311 a kurzovy rozdiel si uz dopocita automaticky podla kurzu ktory budes mat zadany.
    - odpocet uhrad napasujes na jednotlive platby (ak ich evidujes saldokontne) 324/ a znovu, kurzovy rozdiel si dopocita automaticky.

    pre zaciatocnikov odporucam pod jednym zID likvidovat faktury a zalohy jednej a tej istej cudzej meny, hoci sa omega vie popasovat aj s dvomi CM naraz.

    Dakujem, a udelujem ti prvý bodík

    OMEGA - zálohy, EUD a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.