Zavrieť

Porady

Dohoda o pôžičke

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Požičali sme nášmu zamestnancovi peniaze z kasi, ale bez toho, aby to bolo evidované v účtovníctve. Chcem sa spýtať, či je tam potrebná aj nejaká zmluva o pôžičke, pretože ja som mu dala podpísať iba výdavkový pokladničný doklad s tým, že tá "pôžička" je na niekoľko mesiacov. Prosím Vás, ak nejaká takáto zmluva alebo dohoda existuje, aby ste mi povedali, kde ju nájdem alebo ak máte nejaký vzor! Prosím o radu je to dosť naliehavé, pretože sa nejedná o malú sumu. Vopred ďakujem
Naposledy upravil Zuzika : 14.10.04 at 10:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    mám rada život Zuzana Puklušová
    Osobne som sa so žiadným typom zmluvy o pôžičke nestretla, ale spravila by som to následovne.
    Sprav s ním zmluvu, v ktorej uvedieš:
    kto požičal - Vaše firemné údaje,
    na druhej strane komu- jeho údaje (meno, adresa, rodné číslo, číslo OP),
    sumu, ktorú ste mu požičali,
    dátum, kedy to "prebehlo"
    a hlavne časové obdobie, kedy a ako to má splácať.
    Nakoniec dátum a podpisy.
    Alebo môžeš k tomu spraviť nejaký "splátkový kalendár".
    Každý mesiac mu vystav doklad o zaplatení.
    Dúfam, že som ti aspoň trošku pomohla.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    Šurdová
    Dobrý deň,
    súrne by som potrebovala vzor zmluvy o pôžičke. Ďakujem. Jana
    o 3 prispevky vyssie je jeden prilepeny....nevyhovuje?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    staci na ten link kliknut a hned sa ponukne stiahnutie na PC...neviem kde moze byt problem...

    Rena je offline (nepripojený) Rena

    Rena
    Ešte by som chcela pridať informáciu, že musí byť takáto pôžička úročená a ak aj zamestnanec nemusí úrok zaplatiť, tak musí tento úrok byť vypočítaný, daný do výnosov a zamestnancovi musí byť na konci obdobia pripísaný nepeňažný príjem vo výške obvyklého úroku.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja osobne vydám peniaze, ktoré sa zúčtujú najneskôr na konci mesiaca ako zálohu cez 335 a pokiaľ nie sú vrátené, tak to evidujem.

    Timon4 je offline (nepripojený) Timon4

    Timon4
    anka1 Pozri príspevok
    Prikladam vzor zmluvy o pozicke. Dufam ze pomoze. Pekny den.
    dakujem za tu zmluvu, pomohla mi

    janulas je offline (nepripojený) janulas

    janulas
    chcela by som sa opýtať či zmluva o pôžičke musí byť overená aj notárom. Ďakujem za vzor a Vašu odpoveď
    ahoj ozem sa opytat poradil ti niekto?? ja mam taky isty problem ako si pisal
    dakujem za odpoved

    leaa11 je offline (nepripojený) leaa11

    leaa11
    Môžem sa opýtať, či aj to v zátvorke tam má byť, a či ja ako fyzická osoba-študentka je veriteľom, nemá byť tam niečo iné??

    jpm01 je offline (nepripojený) jpm01

    jpm01
    janulas Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať či zmluva o pôžičke musí byť overená aj notárom. Ďakujem za vzor a Vašu odpoveď
    Toto ma tiež zaujíma, musia byť podpisy na zmluve o pôžičke overené, alebo tam musí byť podpis nejakého svedka? Ak som si istý, že veriteľ aj dlžník v budúcnosti zmluvu nezpochybnia, stačia len naše podpisy? Ak som ženatý a požičiavam si peniaze na auto od vlastnej matky, musí byť na zmluve uvedená aj moja manželka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.