Zavrieť

Porady

minerálka na pracovisku

môžem kúpiť zo SF pracovníkom minerálku, ak si urobím smernicu, že im dám 1 fľašu na deň na pracovníka v lete ?

1. mám ju pracovníkovi zdaniť ?

2. môžem si uplatniť DPH z takéhoto nákupu ?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    porfin je offline (nepripojený) porfin

    porfin
    MInerálku pracovníkovi ako pitný režim na základe smernice dávaš a nezdaňuješ...platíš so SF.
    DPH nie.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    jess
    môžem kúpiť zo SF pracovníkom minerálku, ak si urobím smernicu, že im dám 1 fľašu na deň na pracovníka v lete ?

    1. mám ju pracovníkovi zdaniť ?

    2. môžem si uplatniť DPH z takéhoto nákupu ?

    ďakujem
    Pozri: http://www.porada.sk/showthread.php?t=10712

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    inak mne danovy poradca odporucil to tam nedavat, pretoze na pracovisku je vacsinou pitna voda a ak chcem mam si najskor zabezpecit vyjadrenie od hygieny. volala som na hygienu a pan mi povedal asi tolko "dobre, my tam prideme, ale skontrolujeme aj sprchy a umyvarku a vsetko ci to splna hygienicke potreby a ak nie, zavrieme vam stavbu. este stale chcete aby sme sa isli pozriet na tu vodu? " a bolo po probleme. hadzem to do repre

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Bolo by sa na tej hygiene spýtať,či zrušili smernicu ministerstva zdravotníctva č.30/1964 a výnos HE-340.2 o poskytované ochraných nápojov,možno sa Vám to bude zdať smiešne,hlavne ten rok,ale ja mám toto číslo uvedené v smernici,nikdy som túto smernicu nečítala,ale u daňovákov zatial prešla.

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    skusim to pozriet. ved mne islo viac menej o to, aby mi hygiena potvrdila, ze ano pracovisko je prasne (sme stavebna firma) a je tam teplo, cely den na slnku atd atd atd... ale nakoniec som si to rozmyslela, ale pozriem ci existuju tie smernice a ak ano ale o tom by mal moj danovy poradca vediet nie? za co ho platim?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    My máme na pracovisku pitnú vodu, ale aj tak kupujeme zamestnancom minerálku. Máme spomenutú smernicu a zatiaľ ani u nás nemali daňováci námietky. Asi je to zas o tom, kto príde na kontrolu.

    Minerálku si dávame do nákladov, aj si uplatňujeme DPH. Len dávam pozor, koľko litrov dám do nákladov. Podľa pracovných dní v jednotlivých mesiacoch si litre prepočítavam.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ďakujem všetkým za odpovede.... takže to zhrniem : uplatním si DPH a zamestnancovi to nezdaňujem

    potvrďte mi to prosím

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    jess
    ďakujem všetkým za odpovede.... takže to zhrniem : uplatním si DPH a zamestnancovi to nezdaňujem

    potvrďte mi to prosím
    ja to dávam o VOZD-réžia, uplatňujem DPH, zamestnancom nedávam ani nič podpisovať, ani im nič nezdaňujem. patíme si fimu, kt. má na starosti BOZP, vypracúva nám smernice, školí nás, preškoľuje, informuje o znemách a pod. po tom čo som sa sem na porade dočítala požiadam bezpečnostného technika aby vypracoval nejakú smernicu, nech je to odobrené ním.

    amancius je offline (nepripojený) amancius

    amancius
    snažím sa otvoriť tú prílohu o pitnom režime, potreboval by som ju ale nedá sa mi otvoriť.
    je tamlen prázdnastrana

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    amancius
    snažím sa otvoriť tú prílohu o pitnom režime, potreboval by som ju ale nedá sa mi otvoriť.
    je tamlen prázdnastrana
    Mne to ide otvoriť v pohode.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    V zmysle §8a ods.3 písm.b zákona o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci je zamestnávateľ p o v i n n ý bezplatne poskytovať zamestnancom ochranné nápoje, ak to vyžaduje ochrana ich života alebo zdravia pri vykonávanej práci. Povinnosť sa vzťahuje aj na zmestnancov v TPP, aj na DoVP. Táto povinnosť vyplýva aj zo zákona č. 272/1994 Z.z. o ochrane zdravia ľudí v znení neskorších predpisov. Vzhľadom na rozdielnosť podmienok na pracoviskách je vhodné konzultovať spôsob zabezpečenia pitného režimu na príslušnom zdravotnom ústave/ oddelenia preventívneho pracovného lekárstva/.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Preberám účtovníctvo od 2007, hoci je platca dph, ešte nemám počiatočné stavy, ani účt. smernicu. Dostala som aspoň účtovú osnovu, /použité analytické účty/.
    Vidím, že predchádzajúca účtovníčka účtovala pitný režim na účet 52802- bločky na minerálky mám aj teraz v zimných mesiacoch. Pôvodne som ich chcela naúčtovať na 513, teraz rozmýšľam, či je možné na 528. /minerálka sa kupuje pre konateľov a zamestnancov v predajni a v kancelárii/
    Ďakujem za názory.
    Naposledy upravil Laura1 : 09.03.07 at 15:59

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.