Zavrieť

Porady

Zaokrúhlenie

Môžem, prosím, mnou vystavenú faktúru zaokrúhliť nie na haliere, ale aj na koruny? Napr. celkovú sumu faktúry zakrúhlim: mínus dve koruny alebo päť korún? Zakazuje to nejaký zákon? Alebo sa smie zaokrúhľovať len na haliere?
Ide mi najmä o to, že keď zákazník uhradí niekoľko zálohových faktúr (každá jedna je zaokrúhlená na haliere) a ja po úhrade vystavím 1 daňový doklad (nie viacej), vtedy mi vyskočia koruny. Ak by som musela dodržiavať nejaký zákon, kde nie je povolené zaokrúhlenie na koruny musela by som niekedy vystaviť namiesto 1 faktúry aj päť, takže zbytočne si nechcem priháňať robotu.
Ďakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

nikulik
Ahojte, viem, ze uz tu bola rec o zaokrúhlovani, ale aj tak tomu nechapem, mohli by ste mi niekto "polopate" vysvetlit ako zaokrúhlovat? Ked vyjde 0,10 Sk, 0,20 atd.
K tvojej pôvodne položenej otázke si dostala správnu odpoveď od eviny.
Tu v tejto otázke by si ešte mala doplniť čo chceš zaokrúhľovať a najmä čo chceš zaokrúhľovaním dosiahnúť - celkovú sumu fa bez halierov? alebo zaokrúhlenú na 0,50 Sk?
Zaokrúhlenie na 0,50 Sk je nutné len pri platbách v hotovosti, fa určené na úhradu bankovým prevodom netreba zaokrúhľovať.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano to viem, ze ked bankovym prevodom sa uhradza faktura tak netreba zaokruhlovat, ale mame jedneho dodavatela, ktory raz uhradza tak a raz tak, takze nikdy neviem ako uhradi. Mam vypočítanu sumu bez DPH, z toho 19% DPH, a za DPH dat halierove vyrovnanie aby mi vysla spravne celkova suma s DPH. Ja len potrebujem vediet, ci 0,60/ 0,70/ 0,80/ 0,90 ide vsetko na 0,50 cize sa zaokruhli dole, a zase 0,10/ 0,20/ 0,30/ 0,40 ide vsetko hore, cize na 0,50 alebo toto uz dole na cele koruny?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

nikulik
Ano to viem, ze ked bankovym prevodom sa uhradza faktura tak netreba zaokruhlovat, ale mame jedneho dodavatela, ktory raz uhradza tak a raz tak, takze nikdy neviem ako uhradi. Mam vypočítanu sumu bez DPH, z toho 19% DPH, a za DPH dat halierove vyrovnanie aby mi vysla spravne celkova suma s DPH. Ja len potrebujem vediet, ci 0,60/ 0,70/ 0,80/ 0,90 ide vsetko na 0,50 cize sa zaokruhli dole, a zase 0,10/ 0,20/ 0,30/ 0,40 ide vsetko hore, cize na 0,50 alebo toto uz dole na cele koruny?
Zaokrúhľovanie pre reg.pokladnice upravuje vyhláška, čítala som ju. Ale tam to nie je tak polopate ako ty potrebuješ zapísané. Preto ti odporúčam urob si krátku internú smernicu a zapíš si tam napr. taktého pravidlo:
výsledná suma s halierami do 0,25 zaokrúhliť na celú Sk dole;
výsledná suma s halierami od 0,26 do 0,75 zaokrúhliť na 0,50 sk;
výsledná suma s halierami od 0,76 zaokrúhliť na celú Sk hore.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ok, takze ak som to spravne pochopila, tak je jedno ako si to urcim ja, len to musim mat podchytene v smernici?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať