Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch

Dobrý deň,
musím predkladať prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch aj keď som neplatila daň za zamestnancov, lebo mali daňové bonusy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    áno tlačivo sa predkladá, zrážková daň bola iba kompenozovaná daňovým bonusom, ktorý sa uvedie v tomto prehľade na príslušnom riadku "daňový bonus"

    POZOR! na prehľad o zrazených preddavkoch na daň.... je nové tlačivo
    vzor prikladám

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Prosím, poradíte mi, ako sa vpisuje do formulára? Skúšam to prvýkrát a nedarí sa mi to. Ďakujem

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Ako začiatočníčka som si myslela, že do formulára o preddavkoch vpíšem svoje hodnoty a vytlačím si ho. Ale kedže je to iba vzor, nepôjde to. Alebo sa mýlim? Ďakujem

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    no to by ste museli mať špeciálny softvér...
    ale dá sa vyplniť tu:
    https://www.drsr.sk/priznania/prehlad2004.html

    tu je odkaz na príručku, ako sa vypĺňajú tlačivá na internete, ktorú zároveň prikladám ako prílohu
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomoc...a/prirucka.pdf

    neviem však či to bude stačiť (nie original tlačiva), skúste zavolať na daňový úrad, lebo som počul niečo také, že to nevedia skenovať.
    ALebo to môže slúžiť ako originál elektronickej verzie podania...

    Dajte vedieť ako ste pochodili

    jarina je offline (nepripojený) jarina

    jarina
    mam trosku taky problem, vznikol mi v mesiaci februar tohto roku:
    zrazene preddavky na dan boli 297 Sk
    vrátene preplatky na dani 1620 Sk
    priznany danovy bonus 3200 Sk

    Ja som vyplatila z prostriedkov zrazenych preddavkov na bonuse 297 Sk a zbytok mi danovy urad vratil na ziadost na úcet. Co s tymi vratenymi preddavkami? Mozem ich od danoveho uradu vypytat, alebo aky postup by sme mi odporucili?

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Chcela by som od Vas potvrdit informaciu, ze vraj sa uz nemusia zasielat negativne hlasenia. Vie niekto nieco o tom blizsie ? Dakujem

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Podľa mňa by ste si v ďalších mesiacoch, keď máte odviesť daň, mali z daňovej povinnosti odpočítať čiastku daňových preplatkov, ktoré ste Vy museli vrátiť (aspoň predpokladám) pri ročnom zúčtovaní dane.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    jarina
    mam trosku taky problem, vznikol mi v mesiaci februar tohto roku:
    zrazene preddavky na dan boli 297 Sk
    vrátene preplatky na dani 1620 Sk
    priznany danovy bonus 3200 Sk

    Ja som vyplatila z prostriedkov zrazenych preddavkov na bonuse 297 Sk a zbytok mi danovy urad vratil na ziadost na úcet. Co s tymi vratenymi preddavkami? Mozem ich od danoveho uradu vypytat, alebo aky postup by sme mi odporucili?
    Myslíte vrátené preplatky nie preddavky,nie? Takže ak ich v budúcich mesiacoch budete mať z čoho ponížiť (teda ak budete mať nejaké preddavky na daň), tak to vysporiadate tak,že ich nebude odvádzať až kým sa preplatok nevyrovná. Ak napr. máte zamestnancov len s min. mzdou a je predpoklad, že do konca roka nebudete platiť žiadne preddavky, napíšte na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku za 2003. Ja som to tak robila a ešte chceli k tomu doložiť ročné zúčtovania pracovníkov, aj keď si myslím, že to je zbytočné,lebo na hlásení o vyúčtovaní dane to tam je vidieť.

    jarina je offline (nepripojený) jarina

    jarina
    ZuzanaA
    Myslíte vrátené preplatky nie preddavky,nie? Takže ak ich v budúcich mesiacoch budete mať z čoho ponížiť (teda ak budete mať nejaké preddavky na daň), tak to vysporiadate tak,že ich nebude odvádzať až kým sa preplatok nevyrovná. Ak napr. máte zamestnancov len s min. mzdou a je predpoklad, že do konca roka nebudete platiť žiadne preddavky, napíšte na DÚ žiadosť o vrátenie preplatku za 2003. Ja som to tak robila a ešte chceli k tomu doložiť ročné zúčtovania pracovníkov, aj keď si myslím, že to je zbytočné,lebo na hlásení o vyúčtovaní dane to tam je vidieť.
    Aha ... takze by som to mohla spravit tak, ze budem si postupne odratavam tie vratene preddavky na dan za rok 2003 a danovy bonus budem ziadat vratit cely ... nebudem brat do uvahy ze som v danom mesiaci mala nejake preddavky .. tak?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    jarina
    Aha ... takze by som to mohla spravit tak, ze budem si postupne odratavam tie vratene preddavky na dan za rok 2003 a danovy bonus budem ziadat vratit cely ... nebudem brat do uvahy ze som v danom mesiaci mala nejake preddavky .. tak?
    Dúfam, že sa dobre chápeme. Teda preplatok za rok 2003 si budete postupne odratávať z daň. preddavkov 2004. Daň. bonus by sa tiež mal odrátať z daň. predd.,čo ale vo vašom prípade asi nebude možné, lebo asi bude trvať dlhšie kým si vysporiadate ten preplatok 2003. Takže si môžte žiadať celý bonus od DÚ, keďže je vlastne celý vyplatený z vašich peňazí. Keď napr. v 9/2003 už vyrovnáte preplatok 2003 a začnete platiť predavky 2004, tak z nich si potom môžte odrátať bonus. Snáď som vás nedomotala.

    Manilla je offline (nepripojený) Manilla

    žena Manilla
    Dobrý večer, potrebujem poradiť. Pri vyplnovaní prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ako mám postupovať, ked za november a december sme ako firma nevyplácali nikomu mzdu, t.z., neodvádzali sme dan. Mám v r. 1, 4, 6,7, vypísať 0. Alebo mám nechať riadky prázdne? Vopred dakujem za radu.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Dobrý den, mám problém. V prehľade za 2.štvrťrok 2009 sme neuviedli preddavkovú dan v r.1 ani sme ju neodrátali v r.2 pričom by v r.3 vyšla nula.
    Mám podať opravný alebo sa to zahrnie do hlásenia?
    Ak podám opravný bude za to aj pokuta?
    Dakujem

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    31Jankal Pozri príspevok
    Dobrý den, mám problém. V prehľade za 2.štvrťrok 2009 sme neuviedli preddavkovú dan v r.1 ani sme ju neodrátali v r.2 pričom by v r.3 vyšla nula.
    Mám podať opravný alebo sa to zahrnie do hlásenia?
    Ak podám opravný bude za to aj pokuta?
    Dakujem
    Podaj opravný. Pokiaľ nemáš odovzdané Hlásenie, môžeš dávať opravné. Pokutu za to sme ešte nikdy nedostali.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    31Jankal Pozri príspevok
    Dobrý den, mám problém. V prehľade za 2.štvrťrok 2009 sme neuviedli preddavkovú dan v r.1 ani sme ju neodrátali v r.2 pričom by v r.3 vyšla nula.
    Mám podať opravný alebo sa to zahrnie do hlásenia?
    Ak podám opravný bude za to aj pokuta?
    Dakujem
    Musíš podať opravné za príslušný Q, nesedelo by ti ročné zúčtovanie preddavkov. Keby si ho nepodala, DÚ ťa vyzve, lebo mu nebudú sedieť výkazy. Je to bez pokuty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.