Zavrieť

Porady

Čo je ZPZ ?

ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Soc. poisťovňa chce predložiť štvrťročné výkazy poistného ZPZ za rok 2002,2003. Čo je to? Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ani ja to narýchlo neviem, ale opýtala by som sa u zdroja, čo vlastne odo mňa chce.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ewap
Soc. poisťovňa chce predložiť štvrťročné výkazy poistného ZPZ za rok 2002,2003. Čo je to? Ďakujem
Jedná sa o výkazy poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze a pri chorobe z povolania.
Naposledy upravil Paula : 25.10.05 at 10:29
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Máš pravdu, takéto niečo sme museli povinne kvartálne predkladať a peniažky posielať . Och, joj.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula
pri pracovnom úrade a pri chorobe z povolania.
Chybička se vloudila.:p
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Tiež som to dávala minulý týždeň doporiadku.... http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=227&lang=sk
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adam
Tiež som to dávala minulý týždeň doporiadku.... http://www.socpoist.sk/index/podstra...id=227&lang=sk
Postupujete podľa hesla: Do nového roka s čistým štítom?
:p
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Tweety
Postupujete podľa hesla: Do nového roka s čistým štítom?
:p
Potrebujem potvrdenie o platbách do SP tak som musela všetko dať do poriadku......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ja som to napísala s nadhľadom. Nič v zlom.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Tweety
Ja som to napísala s nadhľadom. Nič v zlom.
......a ja som odpovedala úprimne.......
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Minulý týždeň som doplatila dĺžnu sumu tohto poistného v sume 220,-Sk. Dnes mi pani zo SP zavolala, že mi vypočítali k tomu zvýšené poistne ( čo to znamená zvýšené poistné??????) v sume vyše 5000,-Sk??? Môže to byť???
Som z toho na nervy............
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adam
Minulý týždeň som doplatila dĺžnu sumu tohto poistného v sume 220,-Sk. Dnes mi pani zo SP zavolala, že mi vypočítali k tomu zvýšené poistne ( čo to znamená zvýšené poistné??????) v sume vyše 5000,-Sk??? Môže to byť???
Som z toho na nervy............
Myslím, že zvýšené poistné je "penále v modrom" za oneskorenie platieb. Ak bola platba len do 100,- Sk, nemuseli sme si ho sami pripočítavať na tlačive (výkaze). Bolo to dávno, už sa veru dobre nepamätám.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Paula
Myslím, že zvýšené poistné je "penále v modrom" za oneskorenie platieb. Ak bola platba len do 100,- Sk, nemuseli sme si ho sami pripočítavať na tlačive (výkaze). Bolo to dávno, už sa veru dobre nepamätám.
Bolo to 70,- za štvrťrok. Prosím Ťa čo Ste nemuseli sami pripočítavať na výkaze?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adam
Bolo to 70,- za štvrťrok. Prosím Ťa čo Ste nemuseli sami pripočítavať na výkaze?
Ak sa nemýlim, 70,- bolo minimum odvodu. A ak sme sa omeškali s výkazom a platbou , muselo sa pripočítať 100,-....bol tam na tlačive riadok na túto príležitosť. Ak by sme si tých 100,- neboli sami zapísali a aj odviedli, prišla písomná výzva.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem za vysvetlenie...Myslíš, že ak si podám voči tomuto zvýšenému poistnému odvolanie, vyhovejú mi ???......je to nehorázna suma z 220.-. Ja som vôbec nevedela, o takom poistnom. Škoda, že v tom čase nebola Porada....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adam
Ďakujem za vysvetlenie...Myslíš, že ak si podám voči tomuto zvýšenému poistnému odvolanie, vyhovejú mi ???......je to nehorázna suma z 220.-. Ja som vôbec nevedela, o takom poistnom. Škoda, že v tom čase nebola Porada....
Škoda, že Porada nebola kvôli všeličomu inému Neviem, ako dopadneš s odvolaním. Viem 100%-ne iba toto: Firma pri svojich začiatkoch netušila o povinnosti prihlásiť sa do Slov.poisťovne (tam toto poistenie sa vtedy platiilo), dodatočne sa prihlásila (to už dva roky mala zmeškané) a zaplatila spätne za dva roky. Ani sa nepýtaj, koľko bolo penále.......nebolo odpustené, žiaľ. Ešte aj dnes sa nástupník tohoto poistenia (SP) k tomu vracia, pokiaľ neprešla nejaká premlčacia doba. Prajem ti úspešné vyriešeni problému.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ja si tiež myslím, že mi ho neodspustia. A keď ho jednoducho nezaplatím, budú ho vymáhať súdne? Tak mi to dnes pokazilo deň, že by som ....... Budem to musieť zaplatiť, lebo potrebujem potvrdenie o platbách, že sú v poriadku....Keby som to potvrdenie nepotrebovala, ani na to neprídem a možno o rok, dva by to penále bolo.....SP a DÚ to je republika v republike. Najviac ma rozčuľuje to, že gigantické firmy neplatia odvody, mzdy.....a všetko je OK....
A Ty malý, tras sa a boj sa, na čo si nechtiac zabudol!!! :-((
Naposledy upravil adam : 08.11.05 at 06:53 Dôvod: Oprava preklepu .-)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adam
Ja si tiež myslím, že mi ho neodspustia. A keď ho jednoducho nezaplatím, budú ho vymáhať súdne? Tak mi to dnes pokazilo deň, že by som ....... Budem to musieť zaplatiť, lebo potrebujem potvrdenie o platbách, že sú v poriadku....Keby som to potvrdenie nepotrebovala, ani na to neprídem a možno o rok, dva by to penále bolo.....SP a DÚ to je repumlika v republike. Najviac ma rozčuľuje to, že gigantické firmy neplatia odvody, mzdy.....a všetko je OK....
A Ty malý, tras sa a boj sa, na čo si nechtiac zabudol!!! :-((
Nenaťahovala by som sa s nezaplatením. Ak nemáš potvrdenie, resp. dôkaz na bankovom výpise, či príjmovom doklade, že zaplatené povinné poistenie bolo, penále je myslím na mieste (čo už). My sme sa penále z neznalosti zákona (ktorá neospravedlňuje) tiež nevyhli.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Aspoň sa mi trochu uľavilo, keď som napísala svoje pocity...ďakujem za "vypočutie"........Pekný večer....
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Pamätá si niekto, či sa v rokoch 1995 a 1996 k Mesačnému výkazu príspevku do fondu zamestnanosti SR vyplňovalo aj Hromadné oznámenie o platiteľoch príspevku.....?
Nemám to pri výkazoch a teraz neviem, či som to zapotrošila, alebo sa to proste nerobilo. Prvé Hromadné oznámenie mám vyplnené až za máj 1997.
Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí si spomenú a pomôžu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ewap
Pamätá si niekto, či sa v rokoch 1995 a 1996 k Mesačnému výkazu príspevku do fondu zamestnanosti SR vyplňovalo aj Hromadné oznámenie o platiteľoch príspevku.....?
Nemám to pri výkazoch a teraz neviem, či som to zapotrošila, alebo sa to proste nerobilo. Prvé Hromadné oznámenie mám vyplnené až za máj 1997.
Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí si spomenú a pomôžu.
Nebolo vtedy hrom.oznámenie. Mám za sebou čerstvú kontrolu minulý týždeň zo sociálky za obdobie 1995 až 2005, pozerali aj výkazy, ktoré spomínaš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať