Zavrieť

Porady

vysoký zisk

Vie mi niekto poradiť ako znížiť príliš vysoký zisk vo firme??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    webguru je offline (nepripojený) webguru

    webguru
    Asi kazdy podnikatel by chcel mat Tvoje problemy :-) V podstate su dve moznosti - investuj viac do rozvoja firmy (vzrast kvality), alebo sa snaz rozsirit trh akviziciou konkurentov (kvantitativny rast). Oboje treba robit s rozvahou - nie je treba rozhadzovat peniaze len preto ze ich mas privela... Predpokladam ze znizenim zisku chces znizit svoje danove povinnosti, ale nema vyznam minut par milionov len preto aby si nemusel platit par stotisic na daniach. Investicie maju podporit rast, a po case sa Ti vratia ked budes chciet zredukovat napr svoj vlastnicky podiel vo firme. Ak to budes robit v sulade s legislativou (napr rozhodnes sa odist predcasne do dochodku) tak danove povinnosti budu minimalne.
    Poslem Ti SS s konkretnym tipom a cislom mojho konta :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    webguru
    Asi kazdy podnikatel by chcel mat Tvoje problemy :-) V podstate su dve moznosti - investuj viac do rozvoja firmy (vzrast kvality), alebo sa snaz rozsirit trh akviziciou konkurentov (kvantitativny rast). Oboje treba robit s rozvahou - nie je treba rozhadzovat peniaze len preto ze ich mas privela... Predpokladam ze znizenim zisku chces znizit svoje danove povinnosti, ale nema vyznam minut par milionov len preto aby si nemusel platit par stotisic na daniach. Investicie maju podporit rast, a po case sa Ti vratia ked budes chciet zredukovat napr svoj vlastnicky podiel vo firme. Ak to budes robit v sulade s legislativou (napr rozhodnes sa odist predcasne do dochodku) tak danove povinnosti budu minimalne.
    Poslem Ti SS s konkretnym tipom a cislom mojho konta :-)
    Prispievam ešte jednou variantou : pridať zamestnancom na 13.a 14. plate, veď sa blížia Vianoce.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    detektív
    Dám vaše návrhy na vedomie konateľom. Uvidíme ako sa zatvária.
    Pekný víkend.
    Treba oponovať tým, že sú to plne uznateľné daňové výdavky. Ja som to takto navrhla, z mojej pozíciie ekonómky spoločnosti, minulý rok mojím nadriadeným, hoci špekulovali o kadečom, nakoniec so mnou súhlasili a zamestnanci mali
    obrovskú radosť.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Myslím, že s príliš vysokým ziskom by som si problémy nerobila, problémy by som mala s príliš vysokou stratou.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    parada ze existuje firma ktora ma problemy s vysokym ziskom

    nejak to kryt fiktivne by som neodporucala
    a neviem nakolko je to vysoky zisk, ci by sa neoplatilo vyuzit danove raje

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    martinapo77
    parada ze existuje firma ktora ma problemy s vysokym ziskom

    nejak to kryt fiktivne by som neodporucala
    a neviem nakolko je to vysoky zisk, ci by sa neoplatilo vyuzit danove raje
    Tu sa to objavilo iba tak mimochodom, ale ak je zisk skutočne vysoký ( vysoký zisk na slovenské pomery považujem minimálne 0,5 mil. EUR ), potom daňový raj
    v rôznych svetových teritóriách je naozaj jedným z reálne možných riešení.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    detektív
    Vie mi niekto poradiť ako znížiť príliš vysoký zisk vo firme??
    Porďáci ..nebuďme ironickí..veď vieme, že konatelia sa zo zisku tešia celý rok a keď si v novembri uvedomia koľko budú platiť daň, tak sa spamätávajú.
    Tú alternatívu, že dať 13-14-ty plat zamestnancom alebo zvýšiť platy neprichádza do úvahy, aspom u väčšiny A ešte dodávam, že pre niekoho je aj zisk z ktorého sa platí daň 100t SKK čiže 500t SKK veľa. Aj keď je firma zisková ešte neznamená, že má peniažky

    Teraz vážne, zaužívaný spôsob zníženia zisku je anketa hľadania firmy so stratou! Je tu ale problém, ak sú plátcovia DPH a už nehovorím o mesačných,
    môže vzniknúť odpočet DPH tej ziskovej firme..a máme kontrólu, čiže fa musia byť OK. Je ešte veľa spôsobov, ale to je špecifické pre každú firmu.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ALDA
    Porďáci ..nebuďme ironickí..veď vieme, že konatelia sa zo zisku tešia celý rok a keď si v novembri uvedomia koľko budú platiť daň, tak sa spamätávajú.
    Tú alternatívu, že dať 13-14-ty plat zamestnancom alebo zvýšiť platy neprichádza do úvahy, aspom u väčšiny A ešte dodávam, že pre niekoho je aj zisk z ktorého sa platí daň 100t SKK čiže 500t SKK veľa. Aj keď je firma zisková ešte neznamená, že má peniažky

    Teraz vážne, zaužívaný spôsob zníženia zisku je anketa hľadania firmy so stratou! Je tu ale problém, ak sú plátcovia DPH a už nehovorím o mesačných,
    môže vzniknúť odpočet DPH tej ziskovej firme..a máme kontrólu, čiže fa musia byť OK. Je ešte veľa spôsobov, ale to je špecifické pre každú firmu.
    Myslím, že táto téma nie je vhodná na takto verejnú debatu "velký brat" má všade oči, lepšie tak pri káve...
    Pekné ráno prajem...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Manual
    Myslím, že táto téma nie je vhodná na takto verejnú debatu "velký brat" má všade oči, lepšie tak pri káve...
    Pekné ráno prajem...
    Janko máš pravdu, ale to, čo som písala je verejným tajomstvom! Ja strach nemám z "veľkého brata"..Všetko čo som doteraz urobila je v súlade s legislatívou a mám to aj prekonzultované. Držím sa hesla: Čo zákon nezakazuje... A pri káve to môže byť nebezpečnejšie ako tu

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ALDA
    Janko máš pravdu, ale to, čo som písala je verejným tajomstvom! Ja strach nemám z "veľkého brata"..Všetko čo som doteraz urobila je v súlade s legislatívou a mám to aj prekonzultované. Držím sa hesla: Čo zákon nezakazuje...
    Veď hej Helenka ale ľudia su zlí a najmä tí kde by si to nečakala /skúsenosť/

    webguru je offline (nepripojený) webguru

    webguru
    Navrhol by som este male vylepsenie tej myslienky s 13 platom. Ak sa dava 13-ty plat v hotovosti porozmyslal by som nad 14-tym platom vo forme ucastin vo firme. Podla toho ako sa to da zrealizovat - ak je firma na burze je to jednoduche, ale nepredpokladam ze verejne obchodovana firma by sa tu pytala o rady :-) Ja posobim v zahranici kde je pomerne jednoduche vydat dalsi ucastiny zamestnancom. Ak niektori z nich chcu previest svoj podiel na inych je to na nich, v kazdom pripade im to ale da motivaciu pracovat na zveladovani firmy. V mnohych krajinach a v mnohych firmach je to zauzivana prax. Mozno niekto z poradakov by sa dokonca mohol podujat na ponukanie sluzieb firmam v tejto oblasti...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    webguru
    Navrhol by som este male vylepsenie tej myslienky s 13 platom. Ak sa dava 13-ty plat v hotovosti porozmyslal by som nad 14-tym platom vo forme ucastin vo firme. Podla toho ako sa to da zrealizovat - ak je firma na burze je to jednoduche, ale nepredpokladam ze verejne obchodovana firma by sa tu pytala o rady :-) Ja posobim v zahranici kde je pomerne jednoduche vydat dalsi ucastiny zamestnancom. Ak niektori z nich chcu previest svoj podiel na inych je to na nich, v kazdom pripade im to ale da motivaciu pracovat na zveladovani firmy. V mnohych krajinach a v mnohych firmach je to zauzivana prax. Mozno niekto z poradakov by sa dokonca mohol podujat na ponukanie sluzieb firmam v tejto oblasti...
    Je to podnetný nápad, začnem nad tým uvažovať

    Mirec82 je offline (nepripojený) Mirec82

    Mirec82
    Znížiť daň z príjmu sa dá jednoducho - daň z darovania bola zrušená - a firma daruje rodinnému príslušníkovi majiteľa ( napr. 5-ročná dcéra, príp. niekto bez príjmu ) sumu rovnú odpočítateľnej položky za rok.

    Výsledok:
    1. firma má základ dane znížený o túto sumu
    2. obdarovaný nemá daňovú povinnosť

    Postup:
    opakuj, kým nie si so základom dane spokojný, príp. kým máš dosť nezaopatrených rodinných príslušníkov...

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Mirec82
    Znížiť daň z príjmu sa dá jednoducho - daň z darovania bola zrušená - a firma daruje rodinnému príslušníkovi majiteľa ( napr. 5-ročná dcéra, príp. niekto bez príjmu ) sumu rovnú odpočítateľnej položky za rok.
    Výsledok:
    1. firma má základ dane znížený o túto sumu
    2. obdarovaný nemá daňovú povinnosť
    Postup:
    opakuj, kým nie si so základom dane spokojný, príp. kým máš dosť nezaopatrených rodinných príslušníkov...
    vrelo odporúčam zaradiť do témy "srandičky"

    sunburn je offline (nepripojený) sunburn

    sunburn
    A nedalo by sa uzavrieť s maloletým dieťaťom prostredníctvom zákonného zástupcu nejakú zmluvu o vykonaní nejakej práce?Treba vymyslieť niečo podla druhu podnikania firmy.Ja by som pre mna navrhol testovanie textilných plienok.To by podla mna nemal byť problém.Do sumy 86000 sa to nezdanuje.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    sunburn
    A nedalo by sa uzavrieť s maloletým dieťaťom prostredníctvom zákonného zástupcu nejakú zmluvu o vykonaní nejakej práce?Treba vymyslieť niečo podla druhu podnikania firmy.Ja by som pre mna navrhol testovanie textilných plienok.To by podla mna nemal byť problém.Do sumy 86000 sa to nezdanuje.
    Je to ťažko obhájiteľný právny dôvod na vyplácanie odmeny na základe DoVP, maloleté dieťa môže mať akurát nejaké úspory (vkladná knižka termínovaný vklad, apod.), ktoré sú zaťažované daňou z úrokov alebo výnosov. Za takéto dieťa môže zákonný zástupca podať DP, a pri výnosoch nižších ako nezdaniteľná čiastka má nárok na vrátenie dane do výšky nezdaniteľnej čiastky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.