Zavrieť

Porady

Bodovanie

admin
Poznámka (toto píšem len napochytro, najblišie napíšem viac o všetkých novinkách).

Na Porade bol zavedný systém bodovania, ktorý má slúžiť k malému zadosťučineniu pre tých, ktorí aktívne pripievajú k Porade a pomáhajú nám všetkým Poraďákom aj neregistrovaným.

Pravidlá bodovania:

1. Ak mi niekto poskytol radu a teda pomoc, odvďačím sa mu a poďakujem aspoň tým, že mu pridelím PoradaBod stlačením +oceňujem.
2. Porada bod sa udeľuje len za "odborné" rady, neudeľuje sa ako súhlas, alebo len tak pre radosť .-)
3. Ak chcete môžete popri bode zanechať aj svoj komentár. Napr. "ďakujem tvoja odpoveď mi veľmi pomohla". Komentár si bude môcť prečítať prijímateľ v svojich nastaveniach (zobrazí sa mu popri udelenom bode, takže bude vidieť, že kto mu bod udelil).


Čo s Poradabodmi?
- Prvú vec, ktorú si možno všimnúť je zmena v zozname členov, kde si môžete zoradiť členov podľa získaných bodov a aj takto sa rýchlo dozviete kto je dobrým odborníkom a poradcom .-)
- Ďalej vypracujem samostatnú časť, kde bude priamy zoznam podľa bodovania. Bude to akási sieň slávy na Porade. Ak budete hľadať odborníka, určite budete na správnom mieste .-)
- Ak sa mi podarí zohnať sponzorov tak tí "najbohatší" budú zaradení do zlosovania o ceny (podmienky neskôr)
- Najlepší získajú výhody na Porade... väčšiu schránku na súkromné správy, možnosti zvýraznenia a úpravy vlastného mena alebo Porada-titulu, odznak v profile, možnosť uverejnenia reklamy na Porade atď (podmienky a pravidlá budú zverejnené)

Ako som už uviedol v podmienkach, tí ktorí získajú body, môžu si pozrieť od koho v svojich nastaveniach.
Budúcnosť: možno bude možné vidieť bodovanie podľa jednotlivých zameraní /Porád/.
Naposledy upravil Richard : 31.05.07 at 14:55
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Oki body vidíte, takže diskusiu o škriatkovi zmažem, nech to niekto nemusí čítať (aj toto potom zmažem...)
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Veď vidrus v tom príspevku 2x poďakovala, raz na začiatku a raz na konci ,tak prečo o nej takto
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
pyton
Veď vidrus v tom príspevku 2x poďakovala, raz na začiatku a raz na konci ,tak prečo o nej takto
Myslím, že sa hovorilo o bodoch. A vtedy tam asi to poďakovanie nebolo.
Je to iba môj názor.

Hela
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Príspevok 37 a 40 hovorí aj o poďakovaní. /Na to som reagovala./
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Prečo sa niekomu nedajú pridať body??? - napríklad andrej_rv , nejde to! - a zaslúžil by si....aby sa tu neuližovalo ?!?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
nedávala si mu už náhodou body? čo ti vypisuje?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Znamená to že sa nedajú udeľovať body stále tomu istému človeku za sebou,musíš medzitým dať bod niekomu inému.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bepo
Znamená to že sa nedajú udeľovať body stále tomu istému človeku za sebou,musíš medzitým dať bod niekomu inému.
ďakujééééém
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

bepo
Znamená to že sa nedajú udeľovať body stále tomu istému človeku za sebou,musíš medzitým dať bod niekomu inému.
To je nejake cudne. A nemalo by to byt viazane na prispevok? Ten udeleny bod?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
hron
To je nejake cudne. A nemalo by to byt viazane na prispevok? Ten udeleny bod?
aj mne sa to zdá divné, ale je to prevencia voči "ohlasovaným" podvodom...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Richard
aj mne sa to zdá divné, ale je to prevencia voči "ohlasovaným" podvodom...
Richard, ale táto prevencia môže skončiť takto: pridelím bodík kámoške len preto, že CHCEM prideliť bodík za pomoc v prvom rade niekomu inému (2, 3 krát po sebe). Kámoška bude mojou prestupnou stanicou asi Alebo sa mýlim a nepochopila som?
Alebo si mám robiť ťahák, aby som nezabudla, komu som ešte bodík "dlžná"?
Naposledy upravil Paula : 27.11.05 at 16:04
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pochopila si to presne a správne .-)

Každé obmedzenie nám berie dobré možnosti. Pôvodne som to nechcel robiť, ale keďže som bol asi idealista, tak som to zriadil.

Má to však aj malú výhodu, možno prinesie trochu vyváženosť.
Tým nemyslím, že dáš body kamoške, ale že dáš body aj iným za dobré príspevky, naproti udeleniu bodu iba za príspevok, ktorý pomohol práve tebe.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Richard
aj mne sa to zdá divné, ale je to prevencia voči "ohlasovaným" podvodom...
Aha, ja som zabudol, ze som z marsu, a tu som medzi ludkami :-). U nas na marse vychadzame z primarneho predpokladu, ze nik nebude podvadzat. A ak sa ma zacat "platat" nieco pred podvodmi, tak vlastne to ani nema potom vyznam. Ved hadam je to dobrovolne? Pri vnucovanych rieseniach to este ako tak dokazem pochopit...(ale nie vzdy, mam na to niekolko pripadov v reale)

eee, doplnam...chranenie pred duplicitnym zabodovanim toho isteho prispevku je ziaduce. Aj na marse mame "ľave ruky" ale u nas to nazývame nešikovnost :-)
Naposledy upravil hron : 27.11.05 at 16:13
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Paula má pravdu. Zober si príklad, že napr. XY mi poradí za mesiac 5x. Ja za týchto 5 "poradení" mu môžem dať len jeden bod, pretože nik iný mi medzitým neporadil a ten XY príde o body, lebo to SW blokuje. Richard je to správne ? Ak ten XY radí veľmi dobre, nech má bodov kolko si zaslúži a neblokovať ho. A druhá možnosť ak niekto "túži" po bodoch tak nech si ich cez niekoho "naprideľuje" ak mu tak veľmi chýbajú. Každý má určite pre seba spravený svoj rebríček dobrých poradcov. Myslím, že netreba ducha porady kaziť obmedzeniami a blokovaním.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja mám svojich topporadcov aj bez bodovania.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Richard
Má to však aj malú výhodu, možno prinesie trochu vyváženosť.
Máme to chápať tak, že aby niekto moc "nevystrkoval" rožky ? Vyváženosť mi pripomína šedý priemer, alebo sa mýlim ?
Pekný večer želám...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
to hron: .... aj ja som si myslel že som na Marse :-)))

to manual:
1. ja viem že Paula má pravdu
2. vyváženosť som myslel v tom, že sa niekto nebude viazať len na jednu možno spriatelenú osobu, ale dá bod aj iným... Je tu toľko dobrých rád, že ja osobne nevidím problém rozdať nejaký bod navyše .-)

Momentálne to mám nastavené tak, že musíte dať dvom ďalším, kým môžete dať tomu istému. Môžem to prípadne znížiť na jedného ďalšieho...

Verím, že spoločnými silami to bodovanie doladíme .-)
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ja myslím si že bod za radu znamená, že ja sa pýtam=riešim problém a niekto mi ten problém pomôže vyriešiť=dávam mu bod. Alebo by sme mali dávať body aj za to, že niekto poradil inému a ja ho ocením ? To je mi čudné. Richard, aby to nestratilo pointu
Naposledy upravil Manual : 27.11.05 at 16:44
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

DanielaSĽ
Ja mám svojich topporadcov aj bez bodovania.
Súhlas. A okrem toho, tie body (samozrejme mimo bodov za odborné články !) podľa mňa skôr vyjadrujú ochotu resp. príležitosť odpovedať, ako odborné kvality. Nie každý má možnosť reagovať na príspevok medzi prvými, nie každý natrafí na zadávateľa otázky, ktorý za správnu a kvalitnú odpoveď poďakuje bodom, často sa body pridelia aj za menej významné resp. menej správne odpovede alebo dokonca len za názory... Proste netreba zase prikladať bodovaniu nejaký neprimeraný význam. A najmä nie teraz, keď sa to ani poriadne nerozbehlo.
Naposledy upravil andrej_rv : 27.11.05 at 16:38
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No dobre, na skúšku to bude asi takto (a už som tíííííííííííško, sľubujem ):
0139.gif  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať