Zavrieť

Porady

otvorenie obchodu

chcem otvorit obchod s textilom, a mam otazky ohladom hygieny.Su tam nejake specialne poziadavky co sa tyka WC, umyvadla aby mi hygiena povolila prevadzku??Musim mat najprv povolenie od hygienikov az potom mozem zacat predavat?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Minulý týždeň som písala na hygienu žiadosť o vyjadrenie - išlo obchod s textilom. Chceli vidieť aj sociálky ale k tej druhej časti ti poradím ako poradila ochotná pani na hygiene mne. Niesla som žiadosť, že som otvorila prevádzku a poradila mi, aby som vo štvrtok, keď som to tam niesla, napísala, že v pondelok otváram prevádzku. A bolo to bez problémov. Aj vlk bol sýty aj ovca celá.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja som mala obchod pripraveny ale este nie otvoreny. Dla som ziadost na hygienu s tym ze o dva dni otvaram.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Hygiena tak či tak si príde pokukať ďalší obchodík a hlavne vtedy keď to budete najmenej očakávať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    benka
    Tí z hygieny sú ako tí z DÚ, tlačia sa tam, kde ich nikto nevolá.
    Teraz ma napadlo prirovnanie," najhorší hosť je nepozvaný hosť" .

    kira je offline (nepripojený) kira

    kira
    peto222
    chcem otvorit obchod s textilom, a mam otazky ohladom hygieny.Su tam nejake specialne poziadavky co sa tyka WC, umyvadla aby mi hygiena povolila prevadzku??Musim mat najprv povolenie od hygienikov az potom mozem zacat predavat?????
    Napíš žiadosť o vydanie posudku:
    Týmto Vás žiadam o vydanie posudku na priestory predajne/názov,miesto/.Priestory tvoria:predajňa Xm2,kancelária Xm2,spoločné priestory. V priestoroch je zabezpečená teplá a studená voda a WC.Zamestnávan/nezamestnávam x predavačiek, príp. predaj si zabezpečujem sama.Predajňu plánujem otvoriť dňa...
    Za kladné.............................

    prílohy: kópia ŽL
    Kópia nájomnej zmluvy/bez nej ti to nespravia/
    Pri odovzdávaní ju posúr,že máš ešte vybavovačiek a samozrejme sa ponúkni že ju odvezieš a to uvidíš ten frmol.
    Veľa šťastia

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Hygiena má špeciálne požiadavky čo sa týka vody a WC hlavne v potravinárskom priemysle.

    peto222 je offline (nepripojený) peto222

    peto222
    cize co sa tyka textilu nemusi byt WC a tepla voda??A ako to je nejakou poziarnou ochranou, hasicsky pristroj a tak...

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    peto222
    cize co sa tyka textilu nemusi byt WC a tepla voda??A ako to je nejakou poziarnou ochranou, hasicsky pristroj a tak...
    Veci týkajúce BOZP, ochrany proti požiarom a odpadové hospodárstvo by som nechal urobiť firme s certifikátom, aby to bolo všetko OK. Pre malú prevádzku to na obchodnú zmluvu nie je až taká veľká položka.
    Naposledy upravil ajobs : 04.12.05 at 13:20

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pre zamestnanca potrebuješ mať WC aj teplú vodu. Ak nebudeš mať to vo vlastnej prevádzke POTREBUJEŠ mať od nejakej inej firmy, čo sídli pri Tebe, alebo nejakej inej prevádzky čo má teplú vodu aj WC POTVRDENIE, že tvoj zamestnannec môže chodiť na WC k nemu.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Požiarnu ochranu musí mať každá prevádzka, takisto bezpečnostné opatrenia. A pravidelné prehliadky tiež a tie sa aj značia.

    Sirka je offline (nepripojený) Sirka

    Sirka
    Chcela by som sa opytat, sme mala firma,s.r.o., dvaja konatelia nie zamestnanci.Podnikame s kanc.technikou a prislusenstvom-predaj,servis.Potrebujeme BOZP aj ked sidlime v prenajatych priestoroch,kancelaria 2x2 a tak isto ako je to s hygienou v takomto pripade.Jeden mi tvrdi jedno,druhy druhe .Tak neviem,ci je nam to naozaj potrebne,alebo nie.Dakujem za odpoved.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Na hygienu predpokladám, že si posielala oznámenie o zriadení prevádzky. Oni zvyknú prísť, spravia zápis do inšpekčnej knihy, ak budeš vyhovovať im podmienkam, dajú Ti pokoj, alebo termín na odstránenie zistených závad.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Ahojte, idem po prvý krát viesť účtovníctvo obchodu s textilom, chcela by som vedieť, akým spôsobom sa účtuje tovar, či viesť skl. karty? alebo je to všetko prepojené cez RP? ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.