Zavrieť

Porady

Nastavenie pracovného kalendára

Ahoj dobrí ľudia,

potrebovala by som od vás radu, ako mám nastaviť pracovný kalendár, alebo číselník zmien, alebo urobiť iný zásah do nastavenia tak, aby 24.12.2005 (sobotu) preplatilo ako sviatok. Za normálnych okolností mám sobotu nastavenú ako pracovný deň. Neviem si s tým poradiť. Ďakujem.


Symona
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    A skúsila si v pracovnom kalendari sobotu 24.12.2005 označiť ako sviatok? Malo by to fungovať. Katija

    symona je offline (nepripojený) symona

    aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac symona
    Ten deň je nastavený ako pracovný sviatok, to som nemenila. Pri ostatných dňoch problém nie je. Robí to len v tomto jednom prípade. Predtým som nemala zamestnancov, ktorí by boli pracovali v sobotu resp. v nedeľu.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Tak ešte pozri akú dávaš dochádzkovú položku za ten deň, mala by to byť "Práca cez sviatok". Katija

    symona je offline (nepripojený) symona

    aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac symona
    Ja tam ale nepotrebujem zadať prácu cez sviatok. Táto sobota by pre pracovníka mala byť platená náhradou (má hodinovú tarifu). Keby to nebol sviatok, tak si ten deň odpracuje.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Aha. No tak neviem. Mne to funguje.
    Skúsila som nastaviť všetky soboty v decembri pracovné okrem soboty 24.12.2005. Tú som označila presne tak isto ako pondelok 26.12.2005, čiže ako sviatok. Pri výpočte mzdy pracovníkom odmeňovaným hodinovou sadzbou podľa počtu odpracovaných hodín sa preplatili dva sviatky za december a všetky odpracované hodiny. A to je v poriadku. Katija

    symona je offline (nepripojený) symona

    aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac symona
    Neviem, v akom programe robíš, či vo verzii DOS alebo WIN. Ja mám verziu WIN a teraz som získala aj odpoveď autora programu. O tomto probléme vedia, a odporúčal mi, aby som si v mzdovom číselníku zaradila novú položku alebo tento sviatok mám zaplatiť cez ostatné náhrady. Ale ak máš WIN verziu a poradilo sa Ti to spracovať správne, tak Ti gratulujem. V každom prípade ďakujem za nápady a pomoc.

    Symona

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V MRP Win sa nedá prenastaviť sviatok za pracovný, dá sa to obísť cez ostatné náhrady, alebo prémiou.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Symona, nie je k čomu gratulovaľ, mne to funguje v DOS verzii. Tým sa to vysvetľuje. Katija

    anithocka je offline (nepripojený) anithocka

    anithocka
    prosím Vás kde si v MRP viem nastaviť smeny zamestnancov a dajú tieto smeny nejako preklopiť do dochádzky?

    Nastavenie pracovného kalendára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.