Zavrieť

Porady

Praca v Anglicku

Uvedena tema tu uz bola preberana, ale chcel by som poprosit niekoho, kto ma skusenost s nasledovnym pripadom. Tyka sa este zdanovacieho obdobia 2004 a tiez 2005. Danovnik bol zamestnany do aprila 2004. V maji odisiel do Anglicka a tam aj pracoval az do konca roka. To ze tieto prijmy treba v priznani vynat, nakolko su vysporiadane v Anglicku to som sa uz docital. Ale nie je mi jasne ako to je s odpocitatelnymi polozkami a danovym bonusom. Ma narok len na tie 4 mesiace, ktore robil doma, alebo aj na ostatne mesiace. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Za 2004 podal DP v Anglicku ? Alebo mu tam vykonali "ročné zúčtovanie??? Máte o tom nejaký doklad ???
    Ak áno, potom podajte dodatočné DP za 2004, uvediete tam príjmy zo SR(1-4/2004) ako aj príjmy z ANglicka, započítate daň zapl. v cudzine. V tomto prípade ak splníte podmienku príjmov min vo výške 6*min.mzda máte nárok na DB za celý rok. Obdobne za r. 2005.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Daň z UK si započítať nemôže, pretože zo Zmluvy o zamedzení... s UK vyplýva vyňatie a nie započítanie dane.

    bordzis je offline (nepripojený) bordzis

    bordzis
    ... dakujem za odpovede... z anglicka mu poslali tax calculation, takze dan tam ma vysporiadanu. ... tiez si myslim, ze tie prijmy treba vynat, ale nie je mi jasne, ako postupovat s odpocitatelnymi polozkami na danovnika a na jeho zenu, ci ma narok na celych 12 mesiacov. A to iste aj s danovym bonusom.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pripájam:
    Zmluva medzi vládou Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky a vládou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska o zamedzení dvojitého zdanenia v odbore daní z príjmu a ziskov z majetku

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    bordzis
    ... dakujem za odpovede... z anglicka mu poslali tax calculation, takze dan tam ma vysporiadanu. ... tiez si myslim, ze tie prijmy treba vynat, ale nie je mi jasne, ako postupovat s odpocitatelnymi polozkami na danovnika a na jeho zenu, ci ma narok na celych 12 mesiacov. A to iste aj s danovym bonusom.
    Podľa § 11 ods. 1 a) Zák. 595/2003 Z. z. a nasl. je nárok na daňovníka a ak je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou s trvalým pobytom v SR tak aj:
    viď § 11 ods. 1 b) až e) Zák. 595/2003 Z. z. a nasl.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.