Zavrieť

Porady

Niečo o daňových priznaniach

Dovolil som si vstúpiť do témy, ktorá začínala touto otázkou od kofola:

1.Poprosim vas o radu. Zamestnanec ukoncil vysoku skolu a nastupil do zamestnania 1.5.2005. Ma tento zamestnanec narok na celych 87936,- alebo len na pomernu cast za 7 mesiacov? Hrubu mzdu mal za 2005 cca 150.000,-. Dakujem moc.

Ako sa dokáže "zvrhnúť" diskusia v tomto čase kvasu daňových priznaní čítajte ďalej. Pobavil som sa veľmi príjemne.

Text zobrazený modrou farbou doplnil moderátor endrju
Naposledy upravil endrju : 24.02.06 at 08:39 Dôvod: moderovanie témy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nárok na celú nezdaniteľnú čiastku má aj moja 13-mesačná dcéra, ak jej budem podávať ako zákonný zástupca daňové priznanie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jozef Mihál
    Nárok na celú nezdaniteľnú čiastku má aj moja 13-mesačná dcéra, ak jej budem podávať ako zákonný zástupca daňové priznanie.
    Jožko,určite, ak poberá príjmy ako konateľka, tak určite. Posielam malej pusu.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Okrem príjmu konateľky napríklad môže mať príjmy z prenájmu nehnuteľností...Ľudia, zapojte do šedi daňových priznaní svoju fantáziu.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Jozef Mihál
    Okrem príjmu konateľky napríklad môže mať príjmy z prenájmu nehnuteľností...Ľudia, zapojte do šedi daňových priznaní svoju fantáziu.
    BTW, môj 10-ročný vnuk má vkladnú knižku pre mladých, a keď som vlani podával (samozrejme menom jeho zákonného zástupcu) daňové priznanie typu B, treštili oči, čo to po nich chcem, že vraj takýto mladý daňovník, že to ešte nemali.
    Toho roku to už zobrali ako normálku.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ťažký život daňového úradníka...

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Jozef Mihál
    Okrem príjmu konateľky napríklad môže mať príjmy z prenájmu nehnuteľností...Ľudia, zapojte do šedi daňových priznaní svoju fantáziu.

    AnitaMartinska
    Ajobs,
    prosim vysvetlit po lopate,nech sa poucime,co vsetko sa da vydolovat. Da sa podat DP za studenta,ktory ma prvu stavebnu sporitelnu, resp.mozem si aj ja na seba nieco zo zdanenych urokov do prvej stavebnej odratat?

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    To naozaj môže podať daň. priznanie aj dieťa, čo má účet v banke? Čo tam treba pri podaní daň. priznania doložiť.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ojka
    Joj a čo dám do príjmov, keď má vkladnú knižku. Všetky vklady?
    Iba úroky z vkladov. A ak nie sú vyššie ako 87.936 Sk za minulý rok, potom celú zrážkovú daň z úrokov DÚ vráti.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ojka
    To naozaj môže podať daň. priznanie aj dieťa, čo má účet v banke? Čo tam treba pri podaní daň. priznania doložiť.
    Daňovníkom sa občan ( a teda aj dieťa ) stane narodením, a ak podávaš DP typu B za dieťa netreba tam nič zvláštne, v I. oddiele napíšeš údaje o dieťati, v II. oddiele napíšeš údaje o zákonnom zástupcovi (teda väčšinou o rodičovi), a podáš DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.