Zavrieť

Porady

Kopírujete si bloky?

Chcem sa spýtať,či si kopírujete bločiky napr. za nákup benzínu, alebo z hypermarketov, lebo tieto časom vyblednú. Ja som to zistila až teraz na konci účtovného roka ...Je to povinnosť fotiť si ich?
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... nie je to povinnosť ...je to istota pri daňovej kontrole
0 0
stuko stuko

stuko je offline (nepripojený) stuko

Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac
no o žiadnej takej povinnosti neviem. to je zakonovo.
co sa vsak tyka prevencie, pred moznymi problemami tak to odporucam
0 0
moncici121 moncici121

moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

tak to aby som si kopirovala vsetko... lebo som zistila ze nie len bloky za benzin mi blednú ale aj z iných obchodov ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
moncici121
tak to aby som si kopirovala vsetko... lebo som zistila ze nie len bloky za benzin mi blednú ale aj z iných obchodov ...
Ak si ho neokopíruješ , tak nie že bude vyblednutý , ale sú prípady , že úplne zmizne z bloku text .Mám aj ja také prípady , a nie je to s čím odkontrolovať , zvedavá som ako zareaguje daňová kontrola .
0 0
moncici121 moncici121

moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

Veď to....
Zita5
Ak si ho neokopíruješ , tak nie že bude vyblednutý , ale sú prípady , že úplne zmizne z bloku text .Mám aj ja také prípady , a nie je to s čím odkontrolovať , zvedavá som ako zareaguje daňová kontrola .
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

My už kopírujeme úplne všetko.....
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

My sa tu trápime s kopírovaním a výrobcovia ERP sa len usmievajú a tých sa to týka v prvom rade. Chyba je v parlamente, že je taký zákon aký je, pretože o kvalite a trvanlivosti výstupu=dokladov tam nie je asi ani zmienka.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Možno by stálo za úvahu postúpiť tento "nikým neriešený problém" do TV Markíza ... aby sa ľady už konečne pohli, je to tu ako v Kocúrkove (vlastne ani nie, Kocúrkovo by sa mohlo od nás aj čomusi priučiť)
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Osobne som nekopírovala, ale teraz sa desim danovej kontroly. Neviem, ako im dokazem, ze na nakupnom doklade bolo to, co mam napr. na prijemke do skladu, prípadne na vydavkovom doklade. Za rok 2005 som zacala teda fotit o stosest....
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
petovsan
Možno by stálo za úvahu postúpiť tento "nikým neriešený problém" do TV Markíza ... aby sa ľady už konečne pohli, je to tu ako v Kocúrkove (vlastne ani nie, Kocúrkovo by sa mohlo od nás aj čomusi priučiť)
zaujal ma tvoj nápad. idem napísať do makízi mail. uvidíme, či aspon odpíšu. dúfam, že ti nevadí, že to zoberiem autorské práva na myšlienku
0 0
Bee Bee

Bee je offline (nepripojený) Bee

My sme mali kontrolu za rok 2001, kedy našli v pokladni takýto bloček, síce pri ňom pripnutý výdavkový bloček z pokladne bol, oni sa s tým nechceli ztotožniť a dlho im to vŕtalo v hlave, ešteže to bolo na malú sumu, tak to nechali tak, neviem si ani predstaviť čo by robili, keby tam bola vyššia suma. Dokonca si dávajte pozor aj na to, či na bločku z ERP máte základ dane, dph a cenu spolu, viem isto, že niektoré bločky neobsahovali základ dane, vtedy to neuznajú ako daňový doklad. Dokonca som mala jeden doklad na ktorom bol ručne dopísaný základ dane. Tak to vôbec neviem či je správne.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Táto téma tu už bola rozoberaná a mne sa zapáčil nápad so skenovaním a potom stiahnutím na disketu. Takže ja to robím takto.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pripínam link:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=117079&postcount=45
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak aby sme si všetci pozháňali skenery alebo kopírky a napaľovačky. Ale čo ak mi môj podnikateľ prinesie doklad , ktorý už pri samotnom nákupe je skoro nečitateľný a je jasné , že ani okopírovať by sa nedal? No a samozrejme, že ho chce mať v účtovníctve. Veď náklady predsa treba.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

DanielaSĽ
Tak aby sme si všetci pozháňali skenery alebo kopírky a napaľovačky. Ale čo ak mi môj podnikateľ prinesie doklad , ktorý už pri samotnom nákupe je skoro nečitateľný a je jasné , že ani okopírovať by sa nedal? No a samozrejme, že ho chce mať v účtovníctve. Veď náklady predsa treba.
Myslím že účtovnícka obec by mala tento problém posunúť "inde" a zodpovednosť preniesť na výrobcov ERP. Pomaly účtovník bude zodpovedný aj za 2.svetovú vojnu A ten kto sa má starať sa nestará.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Skúsenosť z daňovej kontroly - klient si vytiahol z účtovníctva originál blok z ERP kvôli reklamácii, dal tam prefotený. Samozrejme ho tam už nevrátil. Kontrolór vyhodil túto sumu z výdavkov, lebo tam bola iba kópia.
Na druhej strane vyblednuté bloky z ERP z rôznych obchodov, ktoré sme prezieravo okopírovali - to mu nevadilo, že sú okopírované. Na niektorých origináloch sa už nedalo prečítať nič. Zdá sa mi to mierne šibnuté.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som už raz pri téjto téme na PORADE navrhovala ,aby sme spísali nejakú petíciu a nech s tým niečo robia , aby sme sa proti tomu postavili , že fakticky kvôli tomuto problému trpí polovica podnikateľov Slovenska .Pritom štát sa tvári , že nič sa nedeje , ale nečudujem sa , však štátna kasa sa plní taktiež z pokút , z niekoho nezodpovednosti pri schvaľovaní zákona o RP .
Naposledy upravil Zita5 : 27.02.06 at 06:07
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Otázka znie, že či kopírujeme bloky. Ja nekopírujem, ja účtujem.
Inak, v zákone 511 stojí, že v prípade pochybností v prospech daňovníka.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

ajacik
zaujal ma tvoj nápad. idem napísať do makízi mail. uvidíme, či aspon odpíšu. dúfam, že ti nevadí, že to zoberiem autorské práva na myšlienku
Ale veď už v televíznych novinách - ale teraz už neviem ktorej televízie - o tejto téme bolo hovorené. Vtedy pán Merva (myslím si, že tak sa volá hovorca DR) povedal, že nedá sa nič robiť, len kopírovať!!!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Palino
Ale veď už v televíznych novinách - ale teraz už neviem ktorej televízie - o tejto téme bolo hovorené. Vtedy pán Merva (myslím si, že tak sa volá hovorca DR) povedal, že nedá sa nič robiť, len kopírovať!!!
Palino ale čo skopírujem, keď fungel nový bločik čerstvo prinesený je bledý , že skoro na ňom nič nevidieť? Ani neviem ako dobrá kopírka mi s ním nič neurobí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať