Zavrieť

Porady

Auto na leasing a spotreba

Mám nový prípad u klienta, ktorý má auto na leasing rok 2005 a užíva ho v podnikaní.
Do výdavkov si uplatňuje iba preukazateľné výdavky na PHM?
Je v roku 2005 niečo zmenené?
Čo si môže dať do výdavku počas leasingu?
Za odpovede Vám ďakujem.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Silkov
    Mám nový prípad u klienta, ktorý má auto na leasing rok 2005 a užíva ho v podnikaní.
    Do výdavkov si uplatňuje iba preukazateľné výdavky na PHM?
    Je v roku 2005 niečo zmenené?
    Čo si môže dať do výdavku počas leasingu?
    Za odpovede Vám ďakujem.....
    Do nákladov spotrebované PHM, viesť KJ v súlade ako má byť pre firemné auto. Do výdavkov ďalej všetky opravy, servis atď. Ďalej do nákladov si dáš odpisy. To je v kocke všetko.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Silkov
    Mám nový prípad u klienta, ktorý má auto na leasing rok 2005 a užíva ho v podnikaní.
    Do výdavkov si uplatňuje iba preukazateľné výdavky na PHM?
    Je v roku 2005 niečo zmenené?
    Čo si môže dať do výdavku počas leasingu?
    Za odpovede Vám ďakujem.....

    Ak je to firemné auto evidované v obchodnom majetku firmy do výdavkov môžeš účtovať : daň z MV , nákup PHM,servisné prehliadky , opravy a všetky výdavky spojené s užívaním MV v súvislosti s podnikaním .

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    On má KJ ale ja nemám čas ju teraz študovať, nemôžem len započítať do výdavkov preukazateľné výdavky (t.z. pokl. doklad o kúpe PHM)?

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Silkov
    On má KJ ale ja nemám čas ju teraz študovať, nemôžem len započítať do výdavkov preukazateľné výdavky (t.z. pokl. doklad o kúpe PHM)?

    Preukázateľnosť výdavkov na nákup PHM sa dokladuje knihou jázd, práve tá je dokladom k blokom PHM, že nákup PHM súvisí s podnikateľskou činnosťou, nie je v nákladoch viac PHm ako je oprávnené účtovať podľa spotreby v technickom preukaze.

    Auto na leasing a spotreba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.