Zavrieť

Porady

Zmeny u dohodárov

Ahojte!
Neviete mi niekto povedať aké zmeny sa chystajú pre platenie odvodov u dohodárov? Vraj sa už nemá platiť len úrazové poistenie. Aké ešte?
Od kedy to platí a o akú konkrétnu zmenu sa jedná?
Ďakujem.
Usporiadat
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Plati to od 1.8.2006 a z dohôd sa bude platiť aj do Garančného fondu.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Takže do GF budem platiť prvýkrát v septembri, keď budem robiť výplatu za august?
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Presne tak.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Doteraz platil zamestnávateľ za dohodárov iba úrazové poistenie, od 1.8.2006 bude platiť zamestnávateľ za dohodárov okrem úrazového poistenia aj garančné poistenie. (novela zákona o soc.poist. ... 310/2006 Z.z.)
0 0
kika571 kika571

kika571 je offline (nepripojený) kika571

Ešte sa opravím-nie je to Garančný fond, ale Garančné poistenie.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

A ešte jedna otázočka pre istotu.
Jedná sa aj o DOVP aj o Dohodu o brigádnickej práci študentov?
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

áno, na obidva druhy dohôd
0 0
Havko Havko

Havko je offline (nepripojený) Havko

chcem sa opýtať , mám študenta na dohodu o br.činnosti,podpísal mi vyhlásenie, ma mesačne mzdu 3000 sk, dan mu nezrážam, kedže mi podpísal vyhlásenie zaplatila som len soc.poist.ur.poistenie 0,8 % t.j.24 sk,ako źamestnávatel, a v septembri za august k tomu ešte mam zaplatiť gar.poistenie 0,25%t.j.7,50 sk ako zamestttnávateľ?rozumiem dobre? jemu nezrazim nič ani ja na dan.urad neplatim žiadnu dan za neho
0 0
Havko Havko

Havko je offline (nepripojený) Havko

prosím poradiť či je to správne nemám skúsenosti dík
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Havko
prosím poradiť či je to správne nemám skúsenosti dík
Áno, je to úplne správne. Ak má podpísané vyhlásenie, tak žiadna daň. A čo sa týka SP za júl len úrazové poistenie a od augusta už aj garančné poistenie (obidve poistenia platí len zamestnávateľ, takže zamestnancovi sa nestrháva nič.)
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Havko
chcem sa opýtať , mám študenta na dohodu o br.činnosti,podpísal mi vyhlásenie, ma mesačne mzdu 3000 sk, dan mu nezrážam, kedže mi podpísal vyhlásenie zaplatila som len soc.poist.ur.poistenie 0,8 % t.j.24 sk,ako źamestnávatel, a v septembri za august k tomu ešte mam zaplatiť gar.poistenie 0,25%t.j.7,50 sk ako zamestttnávateľ?rozumiem dobre? jemu nezrazim nič ani ja na dan.urad neplatim žiadnu dan za neho
Za mesiac august odvedieš poistne v celkovej výške 32 Sk, t.j. úrazové 24 Sk a garančné poistenie 8 Sk. Poistné v každej sadzbe zaokrúhliš na celé koruny nahor. A nezabudni odsledovať počet odpracovaných hodín, u študenta na DOBPŠ rozsah týždenného odpracovaného času je max. 20 hod., a celkovo v roku nesmie byť viac ako 100 hod. ročne.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

A neplatí sa aj do zdravotnej poisťovne od 1.9.2005
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Orim
A neplatí sa aj do zdravotnej poisťovne od 1.9.2005
Nie, dohodári do ZP neplatia žiadne preddavky.
Ak vznikne povinnosť platiť poistné na ZP, tak sa to rieši pri RZZP, teda až budúci rok. A či bude povinnosť platiť nejaké poistné záleží od výšky príjmu, od toho či je dohoda popri zamestnaní, či je dohodár dôchodca, študent a pod.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Treba si strážiť výšku príjmu podľa druhov príjemcov
0 0
enave enave

enave je offline (nepripojený) enave

"...u študenta na DOBPŠ rozsah týždenného odpracovaného času je max. 20 hod., a celkovo v roku nesmie byť viac ako 100 hod. ročne."

?????????????? určite ????????????????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

enave
"...u študenta na DOBPŠ rozsah týždenného odpracovaného času je max. 20 hod., a celkovo v roku nesmie byť viac ako 100 hod. ročne."

?????????????? určite ????????????????
Nie určite nie, môže ich byť aj viac, je tam len to obmedzenie v priemere polovicu určeného týždeného PČ. §227 odst.2.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

enave
"...u študenta na DOBPŠ rozsah týždenného odpracovaného času je max. 20 hod., a celkovo v roku nesmie byť viac ako 100 hod. ročne."

?????????????? určite ????????????????
Podľa mňa ročný limit nie je určený - iba dodržiavanie priemerného polovičného týždenného pracovného času - čo znamená v priemere za celú dobu, najvaic za 12 mesiacov.
Pozri § 227 ZP.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227
(1)Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút študenta, aj keď predpokladaný rozsah nepresahuje 100 hodín v kalendárnom roku.
(2)Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času. Do tohto rozsahu sa nezapočítava čas pracovnej pohotovosti, za ktorú zamestnancovi nepatrí odmena, a pracovná pohotovosť doma.
(3)Dodržiavanie dohodnutého a najviac prípustného rozsahu pracovného času podľa odseku 2 sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Po odpracovaní 100 hod. na dohodu o brig.práci môže študent uzatvoriť u toho
istého zamestnávateľa ešte dohodu o vyk.práce
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bulnova
Po odpracovaní 100 hod. na dohodu o brig.práci môže študent uzatvoriť u toho
istého zamestnávateľa ešte dohodu o vyk.práce
Môže, ale tam už je obmedzenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať