Zavrieť

Porady

Zamestnávame občana CZ

Potrebujem vyriešiť, ako môže slovenská s.r.o. zamestnať človeka na plný pracovný úväzok, pokiaľ je zamestnancom už českej firmy a je to občan ČR s trvalým pobytom v ČR....Je vôbec niečo takéto možné? Či bolo by lepšie to vyriešiť dohodou o vykonaní práce?
Aké odvody podľa akých zákonov sa na ňu vzťahujú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marilyn30 je offline (nepripojený) marilyn30

    Mám 30 rokov, pracujem ako mzdový účtovník v Žiline. ...viac marilyn30
    Prosím ťa pozri si povinnosti zamestnávateľa na stránke: www.employment.gov.sk/
    v časti občan v sociálnej politike je tam postup pri zamestnávaní cudzincov....ale radšej by som si to preverila ešte na príslušnom ÚPSaR

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Nemal by byť problém zamestnať cudzinca v SR aj na pracovnú zmluvu. Tu však zrejme treba pozrieť pracovný čas.
    Nahlas uvažujem: ak má občan SR uzavreté dve pracovné zmluvy u dvoch rôznych ZĽoch, tiež to nie je problém.
    U cudzinca však netreba zabudnúť prihlásiť ho na úrade práce. Inak vyplývajú naňho práva a povinnosti podľa slovenských zákonov.

    janulik6 je offline (nepripojený) janulik6

    janulik6
    Ešte by som chcela upresniť, medzi časom sa situácia zmenila a zamestnanec (Češka) bude mať iba jeden trvalý prac.pomer so sloven. s.r.o. - v tom prípade by mali pre ňu platiť všetky odvody ako pre SR. Hoci bude svoju prácu vykonávať doma v ČR ale pre Slovenskú firmu?

    Ďakujem za skorú odpoveď a Vaše múdre myšlienky

    Zamestnávame občana CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.