Zavrieť

Porady

TPP + SCZO + praca na dohodu

Dobry den.
Mam nasledujuci problem:
od 1.1.2006 pracujem ako zamestanec firmy XYZ1 kde mam plat cca 25 000 hrubeho.
od 1.1.2006 pracujem na pre firmu XYZ2 na dohodu kde mam plat cca 40 tisic.
od 1.4 mam tak isto zivnost, zatial na zivnost som nemal ziaden prijem(+ som nic neplatil, ani ZP ani SP) . ale od 1.10 mam na zivnost zmluvu s dalsou firmou na prijem cca 60000 sk.

viete mi povedat ci mam platit nejake ZP alebo SP + ako mam vyratat kolko to ma byt - mam v tom troska bordel. Neviem ci mam platit minimum, ci vobec musim nieco platit a pod, mne ekonomka povedala, ze ak mi vznikla zivnost tohto roku som oslobodeny od platenia ZP+SP ale nejako sa mi to nezda. Vite mi to polopatisticky vysvetlit ???

+ este jeden dotaz-neviem ci ma na to vpylv) - manzelka nepracuje je na rodickovskom prispevku a doma mame 1 dieta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    darkangel
    Dobry den.
    Mam nasledujuci problem:
    od 1.1.2006 pracujem ako zamestanec firmy XYZ1 kde mam plat cca 25 000 hrubeho.
    od 1.1.2006 pracujem na pre firmu XYZ2 na dohodu kde mam plat cca 40 tisic.
    od 1.4 mam tak isto zivnost, zatial na zivnost som nemal ziaden prijem(+ som nic neplatil, ani ZP ani SP) . ale od 1.10 mam na zivnost zmluvu s dalsou firmou na prijem cca 60000 sk.

    viete mi povedat ci mam platit nejake ZP alebo SP + ako mam vyratat kolko to ma byt - mam v tom troska bordel. Neviem ci mam platit minimum, ci vobec musim nieco platit a pod, mne ekonomka povedala, ze ak mi vznikla zivnost tohto roku som oslobodeny od platenia ZP+SP ale nejako sa mi to nezda. Vite mi to polopatisticky vysvetlit ???

    + este jeden dotaz-neviem ci ma na to vpylv) - manzelka nepracuje je na rodickovskom prispevku a doma mame 1 dieta.
    Pre SP : keďže živnosť vznikla v tomto roku, do 30.6.2007 poistné zo SZČ nie si povinný platiť. Od 1.7.2007 budeš do SP platiť, ak tvoj hrubý príjem zo SZČO bude viac ako 91200 Sk.
    Pre ZP : keďže živnosť vznikla v tomto roku a je popri zamestnaní, preddavky na ZP neplatíš. Na konci roka (reso. do 31.7.2007) si ale budeš musieť robiť ročné zúčtovanie ZP (ak sa nić nezmení) a tam doplatíš poistné zo skutočného VZ zo živnosti (viac menej). VZ zo živnosti bude daňový základ zo SZČO deleno 2,14. Od 1.7.2007 začnes platiť preddavky na ZP podľa toho, čo ti vyjde v ročnom zúčtovaní. Platiť nebudeš, ak preddavky vyjdú menej ako 100Sk.

    Manželka na RP na poistné nemá vplyv.

    darkangel je offline (nepripojený) darkangel

    Projekt manazer, team leader ...viac darkangel
    dakujem ak je to tak bolo by to skvele.
    + este dalsia vec, pisete ze hruby mesacny prijem zo SZCO, predpokladam ze to je len prijem na zivnost. + je to premerny hruby pocas celeho roka alebo staci ked jeden prijem presiahne sumu 92 tisic.
    priklad: mam zivnost od aprila. celkovy prijem do oktobra 0 + od oktobra 100 000, koncom roka by to to bolo prijem 300 000, priemer je 100 tisic alebo 37500 ??

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    darkangel
    dakujem ak je to tak bolo by to skvele.
    + este dalsia vec, pisete ze hruby mesacny prijem zo SZCO, predpokladam ze to je len prijem na zivnost. + je to premerny hruby pocas celeho roka alebo staci ked jeden prijem presiahne sumu 92 tisic.
    priklad: mam zivnost od aprila. celkovy prijem do oktobra 0 + od oktobra 100 000, koncom roka by to to bolo prijem 300 000, priemer je 100 tisic alebo 37500 ??
    Hrubý príjem zo SZČO je myslené hrubý príjem zo živnosti za celý rok 2006.

    darkangel je offline (nepripojený) darkangel

    Projekt manazer, team leader ...viac darkangel
    to je skvele.
    dakujem velmi pekne.

    este by som porebova poradit ako teda v tomto pripade vyratam cisty prijem zo zivnosti ak je predpoklad prijmu 60 000???

    zaplatim z toho len dan ?? kedze neplatim ziadne odvody ani zo ZP ani SP ??
    je to tak spravne ?

    alebo ma cakaju este dalsie odvody.
    danove priznanie budem mat to s pausal 40%
    cize zo 60000 su "nalklady" 40% (16000) a zaplatim len dan zo zbytku cize dan z 46000 to je okolo 9200 a cisty prijem bude okolo 37 000???

    potrebujem to zratat, kedze koncom mesiaca sa mi upravuje zmluva a potrebujem vediet kolko z toho ostava

    este raz dakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zaplatíš z toho daň, len si to zle spočíatal 40% zo 60000 je 24000. z=aklad dane 36000, 19% z 36000 = 6840 Sk.
    Ale zaplatíš v ročnom zúčtovaní aj zdravotné poistenie 14% z 36000/2,14 , čo je cca 2356 Sk.

    darkangel je offline (nepripojený) darkangel

    Projekt manazer, team leader ...viac darkangel
    jj mate pravdu zle som to zratal ale dakujem za kompletny vyklad. Prajem Vam pekny den

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zamestnávateľ Ti dá potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch, za kal. rok 2006 si podáš daňové priznanie, kde uvedieš príjmy a výdavky zo živnosti + príjmy a zrazenú daň u zamestnávateľa ,výjde Ti základ dane, od ktorého odrátaš nezdaniteľnú časť na daňovníka ,atd.........nedá sa Ti presne bez konktétnych čísel vyrátaľ, koľko v konečnom dôsledku zaplatíš daň z príjmu, resp., koľko budeš mať preplatok na dani za rok 2006.
    Vie mi niekto poradit zemestnávateľ mi dal výpoved dohodou.Ale ja už mám prácu na dohodu a neviem či sa mám prihlásiť aj na urade práce.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak sa na úrade práce prihlásiš, tak príjem zo zamestnania na dohodu bude limitovaný.
    Ja budem robiť len 4 hodiny denne a za 1 hodinu budem mať 30 sk. A ešte ked náhodou ochoriem tak kto mi bude platit marodku.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    eva123456
    Ja budem robiť len 4 hodiny denne a za 1 hodinu budem mať 30 sk. A ešte ked náhodou ochoriem tak kto mi bude platit marodku.
    Výhodnejšie pre Teba je samozrejme v tomto prípade prihlásiť sa. A maródku Ti nezaplatí nikto, lebo nebudeš poistená. Iba ak by si ochorela v ochrannej dobe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.