Zavrieť

Porady

poistná udalosť - alfa

Pekný deň, potrebovala by som poradiť so zaúčtovaním takejto udalosti v alfe, ak niekto mal takýto účtovný prípad: Podnikateľ mal dopravnú nehodu na aute, ktoré je zaradené v obchodnom majetku firmy - už odpísané. V autoservise dostal faktúru: Cena bez dph 36464,9 dph 6909,3 spolu 43274,2 v autoservise zaplatil sumu 11486,-.čo znamená dph+amortizácia zo sumy spolu. Zistila som, že dph keď sme platci si môžem uplatniť a teraz neviem či tých zvyšných 4577 si mám dať do réžie. Poisťovňa nehradí nám, ale rovno autoservisu.Poprosím ak účtujete v alfe a viete ako na to odpíšte. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    hlucia
    Pekný deň, potrebovala by som poradiť so zaúčtovaním takejto udalosti v alfe, ak niekto mal takýto účtovný prípad: Podnikateľ mal dopravnú nehodu na aute, ktoré je zaradené v obchodnom majetku firmy - už odpísané. V autoservise dostal faktúru: Cena bez dph 36464,9 dph 6909,3 spolu 43274,2 v autoservise zaplatil sumu 11486,-.čo znamená dph+amortizácia zo sumy spolu. Zistila som, že dph keď sme platci si môžem uplatniť a teraz neviem či tých zvyšných 4577 si mám dať do réžie. Poisťovňa nehradí nám, ale rovno autoservisu.Poprosím ak účtujete v alfe a viete ako na to odpíšte. ďakujem
    už som na to pozerala, len mi to nejako nesedí,
    máš fa na sumu 43 274,20, základ 36 364,90 a DPH 6 909,30
    ale Ty platíš len 11 486 - to máš aký doklad ???, je na ňom vyčíslená DPH? len tento doklad by ti mal vojsť do účtovníctva, toto je tvoj záväzok. Ten Ti ide do nákladov s možnosťou odpočtu DPH.
    daj viac info.

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    Keď sme si prišli do servisu pre auto dali mi fa na celú sumu 43tis s vyčíslením dph,ale mala som zaplatiť iba dph a amortizáciu, k tomu mi dali prijímový pd. kde je suma tých 11tis bez vyčíslenia dph.Tak som to zaplatila a v servise povedali, že zvyšok zaplatí poisťovňa na ich účet, tak že ja nebudem už nič platiť.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    hlucia
    Keď sme si prišli do servisu pre auto dali mi fa na celú sumu 43tis s vyčíslením dph,ale mala som zaplatiť iba dph a amortizáciu, k tomu mi dali prijímový pd. kde je suma tých 11tis bez vyčíslenia dph.Tak som to zaplatila a v servise povedali, že zvyšok zaplatí poisťovňa na ich účet, tak že ja nebudem už nič platiť.
    No to je nejaké divné, ešte skús počkať, zajtra mne donesú papier zo servisu - mám to isté - udalosť a platím len spoluúčasť a ostatné poisťovňa - kuknem na ten doklad a ak budem múdrejšia ozvem sa.

    možno aj ostatní dajú názor....

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    hlucia
    Keď sme si prišli do servisu pre auto dali mi fa na celú sumu 43tis s vyčíslením dph,ale mala som zaplatiť iba dph a amortizáciu, k tomu mi dali prijímový pd. kde je suma tých 11tis bez vyčíslenia dph.Tak som to zaplatila a v servise povedali, že zvyšok zaplatí poisťovňa na ich účet, tak že ja nebudem už nič platiť.
    Ešte by si mala dostať krycí list z poisťovne, kde bude rozpísaná suma za
    - faktúru (ZD + DPH),
    - spoluúčasť
    - a suma, ktorú uhradí poisťovňa servisu.

    Zaeviduješ si celú faktúru do záväzkov, uplatníš si DPH z faktúry.
    Do VOZD Ti pôjde pri úhrade 4576,70 Sk + DPH 6 909,30 do VNZD.
    KEď Ti príde krycí list, tak na základe neho znížiš záväzok v knihe faktúr.

    Pripájam link, kde nájdeš niekoľko rozobratých prípadov.
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=1794567

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Zuzka
    Ešte by si mala dostať krycí list z poisťovne, kde bude rozpísaná suma za
    - faktúru (ZD + DPH),
    - spoluúčasť
    - a suma, ktorú uhradí poisťovňa servisu.

    Zaeviduješ si celú faktúru do záväzkov, uplatníš si DPH z faktúry.
    Do VOZD Ti pôjde pri úhrade 4576,70 Sk + DPH 6 909,30 do VNZD.
    KEď Ti príde krycí list, tak na základe neho znížiš záväzok v knihe faktúr.

    Pripájam link, kde nájdeš niekoľko rozobratých prípadov.
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=1794567
    ten link mi nejde otvoriť, ale znamená to, že DPH si uplatní z celej sumy faktúry?? - aj mňa to zaujalo....
    dííík

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Paula
    Áno, platiteľ má nárok na odpočet DPH z celej faktúry za opravu.
    aj ja ďakujééém

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    ďakujem všetkým, až teraz som sa dostala na net tak ešte raz ďakujem

    poistná udalosť - alfa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.