Zavrieť

Porady

Pokles predaja

som kto som
Mám na Vás tri otázky a budem vďačná každému, kto sa pripojí (dostane odo mňa bodík )

1: Zaznamenali ste v poslednom období pokles predaja?
2: Aký sortiment predávate?
3: Z akého ste kraja?

Začnem od seba:

1: pokles o 50% za mesiac január
2: predajňa stavebnín
3: Žilinský kraj

Budem rada, ak sa pripojíte do tejto malej ankety, ak si potom porovnáme navzájom tieto poklesy budeme môcť rozlišovať medzi poklesom predaja spôsobených krízou (ktorú asi neovplyvníme) alebo poklesom z iných dôvodov, ktoré ovplyniť môžme (nespokojnosť zákazníka, odchod ku konkurencii, vysoké ceny oproti konkurencii a pod.)
Prosím pripojte sem svoje výsledky, pomôže to nejednému predajcovi.
Naposledy upravil ZDENIELA : 11.02.09 at 12:31
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Neviem, ci je vhodny mesiac januar a februar, pretoze si myslim, ze to su pomerne slabe mesiace VZDY. Skusim sa ale zapojit, uvidime:

1. pokles o 55 % - januar
2. predaj stavebneho reziva
3. Bratislavsky kraj
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
1. pokles 70%
2. predaj prívesov a ťažných zariadení
3. trnavský kraj
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no zacal som s septembri 2007, januar 2008 bol slaby takze medzirocny narast bol asi 500 percent. Porovnanie 12/2008 .. 1/2009 cca rovnako takze mi to vychadza na pekny mesiac, februar .. su dni ked to ide pekne a su take ked takmer nic sa nepreda.... Ono by to vyzeralo celkom pekne ale je tu jeden problem ovela viac penazi ide do reklami, kym navstevnost mi stupla takmer o sto percent, objednavok je rovnako... ale treba asi viac casu januar, februar nie su velmi dobre mesiace na hodnotenie... inak spravanie zakaznikov sa dost zmenilo, kazdy popozera, ale chce bud zadarmo alebo zlavu a ked aj sa da nejeka zlava tak v konecnej faze o nom uz nikto nepocuje, potom su taki co cakaju ale osobny moj nazor je ze vela sa zlacnovat uz nebude, ja si myslim ze teraz je to v takej cakacej faze ale ludia zacnu kupovat znovu ked uvidia ze nema zmysel cakat.... inak predaj automultimedii a veci okolo aut... netovy shop
Naposledy upravil padro : 11.02.09 at 13:38
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
mal by si si zadefinovať pokles predaja voči akému obdobiu.

1. január 2008 / január 2009
2. december 2008 / január 2009

Vzhľadom na to, že začiatok roka je vždy horší ako ostatné mesiace, tak by sa mal porovnávať január vs. január minulého roku.
0 0
STALI STALI

STALI je offline (nepripojený) STALI

No ja by som to videl takto, podnikam vo viacej oblastí a povedal by som ze nieje oblast podnikania vsade rovnaka..

Predajna značkového oblecenia
+30% Január
Ba kraj

obchodovanie s drevom
-20% ako minuly rok
Ba kraj

autodoprava
-90% januar
otrasne
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
mohli by sa aj viaceri pridat
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pridám sa aj ja:

január2008 / január 2009 v podstate rovnako
december 2008 / január 2009 mierny nárast, ale nehrá úlohu, u mna je žatva skor

predaj hobby potrieb, kraj nehrá úlohu, internetový obchod.

A podobne ako tu niekto povedal - ovela viac penazi ide do reklamy

Este pridám, počet návštev stúpol (asi aj vďaka reklame), ale na tržbách sa to neprejavilo
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Textil a hracky, su to slabe mesiace, ale aj tak:
januar -20%
no a februar sa ukazuje uplne na nic, predpokladam -50%
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

predaj krbových kachlí počas zastavených plynových kohútikov:
+500%
0 0
danielaz danielaz

danielaz je offline (nepripojený) danielaz

reštauračné služby
1/08 voči 1/09 - 18%
a to január bol vždy najhorší v minulých rokoch!!!!
február bude ešte horší
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
1. Január 2008/Január 2009 - približne rovnako
2. móda
3. Bratislava

Porovnávať december s januárom pre mňa nemá význam, keďže mám na Vianoce najvyššie tržby a v januári zákonite najvyšší mesačný pokles.
Všeobecne má asi význam porovnávať celý rok voči predchádzajúcemu celému roku, tak aby v tom bola zachytená celá sezónnosť podnikania.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Napadlo ma, že som kdesi čítala, že výborným ukazovateľom krízy je predaj rúžov. Vraj v čase krízy rastie - lebo ked si už ženy vďaka nedostatku nemôžu dovoliť nič iné, tak si kúpia aspon rúž - ten nie je tak drahý, takže až tak moc neutratia, hlavne uspokoja svoju potrebu )
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
akurat som sa dozvedel ze jedna moja konkurencia to bali co by bolo sice potesujuce ale vznikaju novy ktori akurat tak kazia biznis a ked vsetko pokazia tak zrejme skoncia....
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Je pravda, že nie vo všetkých odvetviach je dobré porovnávať december s januárom. Ja mám síce predaj v stavebninách a to je proste zima január i december (sme závislí na sezóne) i keď priznám, že december boli vždy trošku silnejšie mesiace.
Tak prilepím ešte porovnanie január 2008 a január 2009 = pokles o 46%
A to nemám výpočet očistený o nárast cien (všetci predsa vieme, že stavebniny doteraz šli každý rok hore)
U nás je to priam alarmujúce a obávam sa, že to nie len krízou ale troška zlou politikou predaja. A hlavne ďakujem všetkým čo sa pripojili a ešte pripoja.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
zdaniela tak ten medzirroicny pokles je fakt dost vysoky
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
padro Pozri príspevok
zdaniela tak ten medzirroicny pokles je fakt dost vysoky
Žiaľ áno, pokles v našom obchode je priam otrasný a to bol dôvod založiť túto tému. Vylúčiť pokles spôsobený krízou od poklesu spôsobeného naším nedobrým prístupom k predaju.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
K tomu poklesu predaja len toľko , ja sa pamätám , že rok čo rok podnikatelia nariekajú v určitom období , že majú pokles predajnosti a to ešte tu nebola ani kríza . Nie je dôvod na paniku , raz sme hore a raz dolu .

Ja som v mojom obore zažila už kadečo , už aj bola myšlienka skončiť , ale vydržala som a keď si pomyslím, že by som bola spravila ten krok k ukončeniu , tak by som ľutovala . Takže držme sa a musíme niečo aj pretrpieť . Aj ja mávam nepriaznivé mesiace .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A nejdu ani úvery: http://www.etrend.sk/osobne-financie...om/158040.html
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
ZDENIELA v com myslis ze robite chybu?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
v stavebninách by som skôr čakal pokles predaja kvôli skončeniu stavebného boomu. Nikto predsa nemohol čakať, že takým tempom bude rásť stavebný boom, hypotéky a následne celý stavebný sektor donekonečna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať