Zavrieť

Porady

príjem SR a Holandsko

Dobrý deň,
chcem poprosiť odkontrolovať:
Priateľ bol minulý rok do mája zamestnaný na Slovensku, potom bol 4 mesiace v Holandsku a tri mesiace na úrade práce. Príjem z Holandska som prerátala priemerným kurzom podľa nbs v období, v ktorom tam pracoval. Zaplatil preddavky podľa §35-5823,- a podľa §43-57,- (z brigády).S Holandskom máme zmluvu o vyňatí. a takto by som vyplnila daňové priznanie:
r.32: 275248,-
r.33: 22739,-
r.34: 252509,-
r.36: 252509,-
r.37: 98496,-
r.39: 2084,-
r.43: 100580,-
r.44: 151929,-
r.45: 28866,-
r.46: 200194,-
r.47: 0,-
r.48: 0,-
r.54: 0,-
r.56: 0,-
r.62: -5823,-
r.63: -57,-
r.65: -5880,-
Taktiež zaplatil daň v Holandsku v celkovej výške (podľa Jaaropgave) 1166€ a chceli by sme požiadať o vrátenie. Najskôr som dostala informáciu, že to nie je nič zložité, ale akosi sa nemôžem dostať k dostupným a hlavne praktickým informáciam. Dnes mi napríklad jedna pani povedala, že aby priateľ nepriznal prijmy zo zahraničia, ale nech si požiada zamestnávateľa z Holandska o ročné zúčtovanie dane. Vie teda niekto ako postupovať pri žiadosti o vrátenie dane? Ja som plánovala presunúť to agentúre, ale ako potom vyplniť daňové priznanie? Má niekto skúsenosti s agentúrami, ktoré túto službu ponúkajú? Vopred ďakujem krásne za rady a ochotu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    už som našla odpoveď, prikladám link kde je slovník na mzdové výrazy.
    http://www.eutaxservice.eu/index.php?go=slownik

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    DP podávané na Slovensku pri použití metódy vyňatia príjmov nemá nič spoločné s vrátením daní zo zahraničia.
    Na Slovensku má Váš priateľ povinnosť podať DP z celosvetových príjmov a nezávisle na tomto daňovom priznaní, ak splní podmienky mu Finančný úrad v zahraničí môže vrátiť daň zaplatenú v zahraničí.

    Robím účtovníctvo už nejakú chvíľu a klienti sa na mňa čoraz častejšie obracajú so žiadosťou o vrátenie daní zo zahraničia. Vzhľadom k tomu, že vo svojom obore mám dosť široký záber, nechcem sa venovať ďalšej novej činnosti. Z tohoto dôvodu by som uvítala kontakt na nejakú overenú agentúru alebo živnostníka, ktorého by som im mohla doporučiť.
    Vopred ďakujem.

    cinque je offline (nepripojený) cinque

    cinque
    Ďakujem krtko. Pre vrátenie dane zo zahraničia sme sa už s priateľom rozhodli risknúť a požiadať jednu z agentúr, takže ak to vyjde určite dám odporučenie.
    Môže mi však niekto odsúhlasiť to daňové priznanie? Bude to vypísané správne?

    m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

    účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac m.lujza
    Dobrý deň, vie niekto "čítať" z jaaropgaafu a holandských pások?

    Do DP zahrniem príjmy z Holandska. Potrebujem určiť:

    1. hrubý príjem, čo je asi suma v kolonke Loon loonbelasting/volksverzekeringen ?
    2. Príspevky na poistné, čo je asi suma z kolonky Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet?
    3. Čo znamená kolonka Verrekende arbeidskorting?
    4. V kolonke Ingehouden loonbelasting/ premie volksverzekering je asi vyčíslená daň?

    Stačí pre určenie príjmov a poistného brať údaje z jaaropgaafu? Alebo sa započítavajú aj sumy zrážok, ktoré vidím na páskach, tie vyzerajú byť po zdanení a v jaaropgafe nie sú. Holanďania majú vraj iný systém soc.poistenia, vyzerá mi to, že časť poistného sa zráža pred zdanením, časť pozdanení. Pomohlo by mi, keby sa našiel niekto, kto už robil DP s príjmami zo ZČ z Holandska. Za reakcie vopred díky.
    Ahoj Cinque,

    chcem sa opytat ako si s tymi danami dopadla...
    Zobrali ti to tety na danovom urade?
    A co ta agentura? Ja tiez rozmyslam, ze to do dakej poslem, a ked tak pozeram na kalendar, uz vcera bolo neskoro...

    Dakujem

    Michaela

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, prosim viete niekto nieco o JAAROPGAAF, je ten preklad z prispevku č. 4 spravny? Ja mam tiez spravit DP z prijmov v Holandsku a neviem tym pohnut.

    cinque je offline (nepripojený) cinque

    cinque
    Michaela45 Pozri príspevok
    Ahoj Cinque,

    chcem sa opytat ako si s tymi danami dopadla...
    Zobrali ti to tety na danovom urade?
    A co ta agentura? Ja tiez rozmyslam, ze to do dakej poslem, a ked tak pozeram na kalendar, uz vcera bolo neskoro...

    Dakujem

    Michaela
    Ospravedlňujem sa, že som neodpovedala skôr, ale ja som to priznanie zaniesla a viac som sa na tú tému nepozerala. Na daňovom mi priznanie normálne prevzali a už aj vrátili preplatok. Na DÚ v SR som odovzdávala aj priznanie z príjmov v anglicku a tiež som to robila takým istým spôsobom a ani tam nebol problém. A vrátenie dane zo zahraničia som realizovala cez jednu agentúru, ale zatiaľ ešte peniaze na účet nedošli, tak určite dám potom vedieť, ktorá agentúra to bola a ako som s nimi pochodila.

    milkami je offline (nepripojený) milkami

    milkami
    Ahojte, potrebovala by som súrne poradiť pri zdanení príjmov z Holandského kráľovstva. Klient má potvrdenie o príjmoch ako spoločník vo verejnej obchodnej spoločnosti so sídlom v Holandsku. Mám ich dať v VI. oddieli DP B (mal aj živnosť v SR, pozastavenú k 15.1.08)do riadku č. 4 ? Ďalej budem postupovať ako pri príjmoch vyňatých zo zdanenia. Okrem toho mal na Slovensku aj príjmy zo závislej činnosti na základe potvrdenia, ale to by som zvládla.
    katka s Chcela som sa spytat, ci ste riesili aj holandske danove priznanie? Moj manzel tiez ma potvrdenie o prijme ako spolocnik vo verejnej obchodnej spolocnosti. Slovenske danove priznanie mam, ale co s holandskym? neviete mi niekoho poradit kto urobi? Dakujem
    milkami už sa presne nepamätám, určite som neriešila DP v Holandsku, robila im to holandská účtovníčka

    m.lujza je offline (nepripojený) m.lujza

    účtovník - živnostník pre podnikateľov a obchodné spoločnosti ...viac m.lujza
    Otázka- odpoveď = ano - VI. oddiel Súčasťou príjmov na r. 1 až 8 a 10 sú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, pričom táto skutočnosť sa uvádza v XIII. oddiele

    Ďalej budem postupovať ako pri príjmoch vyňatých zo zdanenia. ano

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    cingue

    prosím ťa ako si pochodila s tou agentúrou vrátili ti peniaze z Holandska , alebo má niekto nejaké bližšie skúsenosti s Holandským DP a hlavne vrátením dane z Holandska
    za radu ďakujem

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    m.lujza Pozri príspevok
    Dobrý deň, vie niekto "čítať" z jaaropgaafu a holandských pások?

    Do DP zahrniem príjmy z Holandska. Potrebujem určiť:

    1. hrubý príjem, čo je asi suma v kolonke Loon loonbelasting/volksverzekeringen ?
    2. Príspevky na poistné, čo je asi suma z kolonky Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet?
    3. Čo znamená kolonka Verrekende arbeidskorting?
    4. V kolonke Ingehouden loonbelasting/ premie volksverzekering je asi vyčíslená daň?

    .
    Je to tak spárne preložené? Potrebovala by som súrne! Ďakujem

    nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

    účtovník nadka1
    dobsony Pozri príspevok
    už som našla odpoveď, prikladám link kde je slovník na mzdové výrazy.
    http://www.eutaxservice.eu/index.php?go=slownik
    Ďakujem za link, pomohol mi zorientovať sa v jaaropgaaf,ktorý mám pred sebou, prosím ešte poradiť: čo všetko sa uvádza v DP B z tejto karty, hrubá mzda v r.34, v r. 35 zrazené odvody - bijdrage ZVW,r.37 výsledok-základ dane=r.79, uvádza sa niekdezrazená daň ingehouden loonbelasting, zamestnanecká úľava a mzdový základ. Ak to nie je zrozumiteľn, napíšem konkrétne čísla. Zatiaľ ďakujem pekne za ochotu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    dobsony Pozri príspevok
    už som našla odpoveď, prikladám link kde je slovník na mzdové výrazy.
    http://www.eutaxservice.eu/index.php?go=slownik
    nevieš náhodou link na slovník na mzdové výrazy z Polska ?
    nadka1 Ďakujem za link, ale ja mám v potvrdení aj tieto výrazy: Werkgevers Heffing ZvW a Werkgeversheffing Zorgverzekeringswet. Viete poradiť, čo to je a či sa to uvádza v DP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.