Zavrieť

Porady

POUČENIE k DP "B" - riadok 40,41,- rok 2008

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akoby chceli povedať, že sa pripočíta a odpočíta v rámci uzávierkových operácií. A tie riadky 40 a 41 sú iba pre PÚ.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tinika Pozri príspevok
No tak to aj mne bol čert dlžen. Prvy krat mam zrušenie a prerušenie zivnosti tak som sa vybrala na poradu po radu, ale ako to tu čítam, tam som z toho riadne mimo. tak ako vlastne poriešiť neuhradene pohladavky a zavazky v prípade zrušenia a v prípade prerušenia zivnostI?????
Tinika , ak si čítala túto tému ohľadom poučenia k DP , tak musíš zvážiť všetky okolnosti a spraviť rozhodnutie sama .Je to na Tebe .
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Zita5 Pozri príspevok
Tinika , ak si čítala túto tému ohľadom poučenia k DP , tak musíš zvážiť všetky okolnosti a spraviť rozhodnutie sama .Je to na Tebe .
Sak som pochopila ze čakate na vyjadrenie DU a zatiaľ nech sa kazdy rozhodne. Tak ja to dam do r. 40,41 a nech sa poskladaju na DU. Sak nemam nic na robote len kazdy rok čitat poucenia ku kazdemu tlačivu či sa dačo nezmenilo .Sak ani zakony nestiham a ne este take voloviny. Tí hore sa asi fakt nudia, bo čo som počual čo zase vymysleli s tymi zahraničnymi fakturami tak sa rozum zastavuje. To jak naschval, aby sme robili my chyby.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zastávam názor, že poučenie nenahrádza v žiadnom prípade zákon... Poučenie odporúča a poúča, zákon nariaďuje. Postupujem ďalej podľa zákona. r.40 a r.41
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
zastávam názor, že poučenie nenahrádza v žiadnom prípade zákon... Poučenie odporúča a poúča, zákon nariaďuje. Postupujem ďalej podľa zákona. r.40 a r.41

Som rada , že si nakukla do tejto témy a je tu aj Tvoje vyjadrenie .
Priznám sa , že dnes som v jednom prípade 40 a 41 použila .Má to predsa niečo do seba .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vy ste ešte (už zasa) tu? Tak ma terazky napadlo, že aj keď príde Zitke odpoveď na dotaz, bude to isto-iste iba oskenovaný kúsok z poučenia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Paula Pozri príspevok
Vy ste ešte (už zasa) tu? Tak ma terazky napadlo, že aj keď príde Zitke odpoveď na dotaz, bude to isto-iste iba oskenovaný kúsok z poučenia
Uvidíme Paulínka , uvidíme .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika Kováčová Pozri príspevok
zastávam názor, že poučenie nenahrádza v žiadnom prípade zákon... Poučenie odporúča a poúča, zákon nariaďuje. Postupujem ďalej podľa zákona. r.40 a r.41
Mne tiež viac vyhovujú r. 40 a 41.
http://www.porada.sk/966841-post48.html a asi sa ich nevzdám "bez boja"
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A tak popri reči, stále tíško čakám, kedy prispejú do témy tí, ktorí si v profile uvádzajú (alebo tí, ktorí si v minulosti uvádzali , ale časom vygumovali) , že sú daň. poradcovia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Paula Pozri príspevok
A tak popri reči, stále tíško čakám, kedy prispejú do témy tí, ktorí si v profile uvádzajú (alebo tí, ktorí si v minulosti uvádzali , ale časom vygumovali) , že sú daň. poradcovia
Na to , že téma má 801 videní , tak by som očakávala viacej reakcií.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Paula Pozri príspevok
A tak popri reči, stále tíško čakám, kedy prispejú do témy tí, ktorí si v profile uvádzajú (alebo tí, ktorí si v minulosti uvádzali , ale časom vygumovali) , že sú daň. poradcovia
ja už som si zmenila. Za "účtovník" sa hambíííím...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monika, ale Ty si tu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
ja už som si zmenila. Za "účtovník" sa hambíííím...
Monika a to máš remeselnú živnosť ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika Kováčová Pozri príspevok
ja už som si zmenila. Za "účtovník" sa hambíííím...
..Mončiči,
keď Ty, tak aj ja
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Muška Pozri príspevok
..Mončiči,
keď Ty, tak aj ja
libúúúš, dávaj ten stierač...
KSENP - som kolegyňa Moniky Kováčovej
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zita5 Pozri príspevok
Monika a to máš remeselnú živnosť ?
Zituška, to je prosím pekne VIAZANÁ ŽIVNOSŤ, to nemôže mať len tak hocikto, to musíš aj niečo vedieť a mať aj nejakú prax, vieš? Ale neboj, ty ju poľahky vybavíš...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

inak keď sme pri tých poučeniach versus zákon. Všimli ste si Výpis z daňového priznania... malé písmenká nad podpisom...čestne vyhlasujem, že všetky uvedené údaje sú správne blablabla...
Mám klienta FO, ktorému robím PÚ (rozumej pucujem úkolovo). A keďže výnosy nie sú príjmy, tak toto čestné vyhlásenie škrtám...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
Zituška, to je prosím pekne VIAZANÁ ŽIVNOSŤ, to nemôže mať len tak hocikto, to musíš aj niečo vedieť a mať aj nejakú prax, vieš? Ale neboj, ty ju poľahky vybavíš...
1*
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monika Kováčová Pozri príspevok
inak keď sme pri tých poučeniach versus zákon. Všimli ste si Výpis z daňového priznania... malé písmenká nad podpisom...čestne vyhlasujem, že všetky uvedené údaje sú správne blablabla...
Mám klienta FO, ktorému robím PÚ (rozumej pucujem úkolovo). A keďže výnosy nie sú príjmy, tak toto čestné vyhlásenie škrtám...


To stvoril nejaký umelec za písacím stolom, ktorý nevidel prax ani z rýchlika . Ja takých nazývam "referent pre tabuľky s teplým miestečkom na ministerstve čohokoľvek".
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Neviem, ako som sa dostala sem, ale tému som prečítala na jeden krát rýchlosťou 5.
Mne tiež viac pasujú riadky v DP. Som zvedavá ako sa to do.... . Mám jedno prerušenie.
Prosím, vie mi niekto vysvetliť výraz: preskakovanie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

karcoolka1 Pozri príspevok
Neviem, ako som sa dostala sem, ale tému som prečítala na jeden krát rýchlosťou 5.
Mne tiež viac pasujú riadky v DP. Som zvedavá ako sa to do.... . Mám jedno prerušenie.

Vitaj v klube !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať