Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky

žena, daniela1109@post.sk
Prosím vás asi pred piatimi minútami mi šéf povedal nech zistím kde máme ísť zaplatiť koncesionárske poplatky týkajúce sa vozidiel vo firme pretože v nich máme rádio???????????????????????????????????????????m áme 4 autá na leasing v sro a 2 tiež na leasing vo firme zivnostníka.

Nie je to blbosť? Platia sa poplatky za rádio v aute?

Prosím odpovedzte mi niekto potrebujem to vedieť a ospravedlnte môj pravopis.
Usporiadat
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

áno platia sa koncesionárske poplatky aj za autá a nie je to ani daňový náklad... myslím, že sme to hlásili cez poštu, dali mi také tlačivko a to sme len poslali, už nám chodia len 2x ročne fakturky
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Platia sa poplatky. Pred časom do každej firmy aj domácnosti prišlo lajstro na prihlásenie. Potom už do firiem chodí len faktúra 2x ročne. Ak sa nič nezmenilo, treba prihlásiť na pošte rádiá.
niekto má rýchlejšie pršteky, predbehol ma
0 0
Jano11 Jano11

Jano11 je offline (nepripojený) Jano11

www.slovakradio.sk
-je tam koncesionárske poplatky. Dajú sa stiahnuť tlačiva.
0 0
Jano11 Jano11

Jano11 je offline (nepripojený) Jano11

PS : Pošta robí koncsionárske poplatky, iba pre občanov. Pre firmy a živnostníkov
už nie, všetko je na internete.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

tel. na inkasné stredisko odkiaľ chodí výzva na zaplatenie 02/57273617, si tam prípadne zavolaj... mimochodom bacha, ak máte aj televízne prijímače na tie už výzvy nechodia, treba na to myslieť a sami pravidelne mesačne platiť ako občania
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

beatap
áno platia sa koncesionárske poplatky aj za autá a nie je to ani daňový náklad... myslím, že sme to hlásili cez poštu, dali mi také tlačivko a to sme len poslali, už nám chodia len 2x ročne fakturky

Koncesionársky poplatok je daňovo uznaný náklad.
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

joj, som omylom klikla na súhlasím a to malo byť, že nesúhlasím, odkedy je autorádio potrebné pre udržanie príjmov, tiež nie je daňovo uznateľné a takisto aj koncesionárske poplatky týkajúce sa ich....
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

beatap
joj, som omylom klikla na súhlasím a to malo byť, že nesúhlasím, odkedy je autorádio potrebné pre udržanie príjmov, tiež nie je daňovo uznateľné a takisto aj koncesionárske poplatky týkajúce sa ich....
Koncesionárske poplatky sú povinné platiť zo zákona, preto sú daňovým výdavkom.
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

beatap
joj, som omylom klikla na súhlasím a to malo byť, že nesúhlasím, odkedy je autorádio potrebné pre udržanie príjmov, tiež nie je daňovo uznateľné a takisto aj koncesionárske poplatky týkajúce sa ich....
....ja som neklikol omylom a som presvedčený, že KP sú daňovo uznané
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

dovolím si stále protestovať, to neznamená, že keď máme ich zo zákona povinnosť platiť, sú uznané .... tie rádia sú niečo naviac, bez nich sa každý podnikateľ môže minúť, nepotrebuje ich na zabezpečenie a udržanie svojich príjmov, daňováci to neuznajú, nie je to argument.... zo zákona platíme aj rôzne pokuty a penále, a čo ja viem čo ešte, teraz ma nič nenapadá.... ak obhájime, že vo firme musí byť telka a rádio kvôli práci, tak hej inak nie.... a možno je to celé o tom ako sa ktorá kontrola k tomu postaví, aj s tým som sa už stretla, že si rôzne vykladajú a je to o tom ako vieme obhájiť my
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

Rádio a telka nedaňové ale KP daňňňňňové !
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
jednoznačne daňovo uznateľný - stačí ak auto využívate na služobné cesty a budete tvrdiť, že sledujete on-line dopravný servis a správy...
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Koncesionarske poplatky sú daňové nákldy. Ja som ich dávala ako nedaňové a keď bola kontrola z DU, tak mi bolo povedané, že som si to mala dať do daňových nákladov, takže to už učtujem ako daňový náklad.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
netvrdil by som to takto všeobecne - sú oblasti, kde náklady na nákup TV a rádia sú daňovo uznateľné ale v spoločnsostiach, kde nie je odôvodnené ich použitie - NIE SÚ
0 0
beatap beatap

beatap je offline (nepripojený) beatap

no vidíte a mne to asi 4-5 rokov dozadu z nákladov vyhodili a pokiaľ viem tak v zákone o dani z príjmu sa v tomto smere nič nemenilo .. hmm, musím si na nich posvietiť
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

adamt
Rádio a telka nedaňové ale KP daňňňňňové !
Radia a televízne prijímače od r. 2004 môžu byť daňové uznané náklady. Predtým zo zákona o dani zpríjmov boli vyhodené. Do nákladov v prechádzajúcjom období si mohli dať iba napr. autoškola, ale krčma /pardón rešt... /nemohla, teraz, čiže od r. 2004 može si dať aj krčma do daňových nákladov.
0 0
adamt adamt

adamt je offline (nepripojený) adamt

Ala
Radia a televízne prijímače od r. 2004 môžu byť daňové uznané náklady. Predtým zo zákona o dani zpríjmov boli vyhodené. Do nákladov v prechádzajúcjom období si mohli dať iba napr. autoškola, ale krčma /pardón rešt... /nemohla, teraz, čiže od r. 2004 može si dať aj krčma do daňových nákladov.
....vážne ???? ...no na to sa musím pozrieť (ale kedže sa zosobotieva tak až pondelok)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ala
Radia a televízne prijímače od r. 2004 môžu byť daňové uznané náklady. Predtým zo zákona o dani zpríjmov boli vyhodené. Do nákladov v prechádzajúcjom období si mohli dať iba napr. autoškola, ale krčma /pardón rešt... /nemohla, teraz, čiže od r. 2004 može si dať aj krčma do daňových nákladov.
Ala súhlasím, sú daňové, ale aj predtým si ich reštaurácie a hotely mohli dať do nákladov a boli im uznané!! Predsa keď chceli skvalitniť svoje služby a v tom je aj priestor v ktorom ich poskytujú, konali tak za účelom dosiahnutia svojho zisku. Taktiež reštaurácie a hotely si môžu dať do nákladov aj nákup rádia a TVP, a nielen koncesionárske poplatky, ale aj poplatky za produkciu, predtým to bola SOZA ( Myslím, že ešte stále je, ale nie som si úplne istá...), no proste pre ochranu autorských práv.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Ďakujem vám velmi pekne za odpovede, dám ich ako danovo uznané.
Príjemný den
0 0
Slovenka Slovenka

Slovenka je offline (nepripojený) Slovenka

Prosím vás, ako účtujete koncesionárske poplatky v podvojnom účtovníctve?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať