Zavrieť

Porady

remeselná živnosť

Mám ohlasovaciu živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Chcem vedieť, či si môžem na túto činnosť uplatniť 60% výdavky podľa zákona o daniach z príjmov, alebo len 40% ďakujem veľmi mi pomôžete
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    stelmachova Pozri príspevok
    Mám ohlasovaciu živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Chcem vedieť, či si môžem na túto činnosť uplatniť 60% výdavky podľa zákona o daniach z príjmov, alebo len 40% ďakujem veľmi mi pomôžete
    Keď je to ohlasovacia činnosť, tak nie je to remeselná. Teda 40%.

    novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

    novohorcan
    Zoli, si ako blesk .Ja to tu nestíham sledovať nieto ešte popri niečo robiť. Ste bomby. Ale k veci .SZČO-60 % výdavky . Mám ešte nejaký malý príjem z predaja výž.doplnkov. Na ktorý riadok to dať a aký výdavok môžem uplatniť ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    stelmachova Pozri príspevok
    Mám ohlasovaciu živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Chcem vedieť, či si môžem na túto činnosť uplatniť 60% výdavky podľa zákona o daniach z príjmov, alebo len 40% ďakujem veľmi mi pomôžete
    To by ste museli mať remeselnú živnosť .
    Viac sa dozviete v tomto linku
    http://www.porada.sk/952600-post8.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    novohorcan Pozri príspevok
    Zoli, si ako blesk .Ja to tu nestíham sledovať nieto ešte popri niečo robiť. Ste bomby. Ale k veci .SZČO-60 % výdavky . Mám ešte nejaký malý príjem z predaja výž.doplnkov. Na ktorý riadok to dať a aký výdavok môžem uplatniť ?
    Nie som síce Zoli , ale nerozumiem tým 60% - z akej činnosti ,ale to nie je podstatné, to VY viete .
    Ak by ste ale vykonávali remeselnú živnosť a popri tom aj predaj tovaru , tak máte nárok len na 40% paušálnych výdavkov .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    novohorcan Pozri príspevok
    tohto som sa obával , čo s tým ? ( mal som kovoobrábanie /
    Teraz už asi nič iné neostáva, len tie 40%.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    novohorcan Pozri príspevok
    tohto som sa obával , čo s tým ? ( mal som kovoobrábanie /
    Čo s tým ? Uplatniť si 40%.
    To ste mohli rozmýšľať pred tým , či ten príjem stojí za to , aby ste si porušili možnosť uplatniť si 60% pri remeselnej živnosti .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    novohorcan Pozri príspevok
    ten predaj neni na živnosť !!!!
    Takže ešte máte aj predaj na čierno ? Ako môžete predávať tovar bez živnostenského oprávnenia ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    novohorcan Pozri príspevok
    ten predaj neni na živnosť !!!!
    A z čoho, keď nie na živnosť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    novohorcan Pozri príspevok
    spústa ľudí predáva napr. kozmetiku a živnosť na to nemá

    kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod v rozsahu voľnej živnosti
    sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti

    novohorcan je offline (nepripojený) novohorcan

    novohorcan
    do šľaka... Zatiaľ ďakujem , ak zistím niečo viac aké zmluvy majú " kozmetici " ohlásim sa . Alebo keď sú zam. na HPP je to iné ? Robia to aj študenti -netreba živnosť a ani ja nemám maloobchod. Alebo to mám chápať tak, že ak mám rem. živ. a mám aj iný príjem,aj keď neni zo živnosti, nemám už nárok na 60 % ? To ma presunú aj úroky zo stav. sporenia zo 60 na 40 %. Alebo pletiem hrušky s jablkami ?Asi si dám studenú sprchu...
    Naposledy upravil novohorcan : 03.03.09 at 11:48

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.