Zavrieť

Porady

vyskočená platnička

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Počula som, že je nová metóda liečby chrbtice pri vyskočenej platničke. Liečba ozónom. Malo by to nahrádzať operačnú liečbu, ale našla som len malý článoček na nete.
Neviete niekto o tejto liečbe niečo bližšie?
Prípadne, ako sa dá obísť operácia pri vyskočenej platničke v driekovej oblasti?
(tuším je to S5)
Manžel už vyskúšal všetky možné kombinácie liekov, čo mu predpísali, spolu s infúziami, obstrekmi, rehabilitáciou... už sa to ťahá pol roka a nechce sa platnička umúdriť...
Pod nôž by ešte ísť nechcel, ale neustále sa dopovať liekmi tiež nie je to pravé.
Ako si s tým poradiť?
Ďakujem.
Usporiadat
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Heni
Počula som, že je nová metóda liečby chrbtice pri vyskočenej platničke. Liečba ozónom. Malo by to nahrádzať operačnú liečbu, ale našla som len malý článoček na nete.
Neviete niekto o tejto liečbe niečo bližšie?
Prípadne, ako sa dá obísť operácia pri vyskočenej platničke v driekovej oblasti?
(tuším je to S5)
Manžel už vyskúšal všetky možné kombinácie liekov, čo mu predpísali, spolu s infúziami, obstrekmi, rehabilitáciou... už sa to ťahá pol roka a nechce sa platnička umúdriť...
Pod nôž by ešte ísť nechcel, ale neustále sa dopovať liekmi tiež nie je to pravé.
Ako si s tým poradiť?
Ďakujem.
Ahoj heni S tou platničkou je je liečenie dlhodobého charakteru. Ak manžel má fyzicky namáhavú prácu, možno by bola dobrá tá operácia. Ak nie tak potom treba cvičiť so zameraním sa na chrbtové a krížové svalstvo. Ďalej 1 - 2 x do týždňa masáž s použitím prevažne bylinkových prípravkov. A samozrejme správna strava. Skoré uzdravenie.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nevyskúšali ste niekto, prípadne vaši známi, tú ozónoterapiu? pomôže? bolí? kde o tom zohnať info?
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Heni, ani ja Ti na otazku o ozonoterapii neodpoviem. Fakt, ze vyskocena platnicka je neprijemna, bolestiva diagnoza, ale da sa s nou plnohodnotne zit, casto aj bez operacie. Co treba zmenit v kazdodennom zivote?: najst len skusmo, co manzelovi robi dobre - mne zabrali zvysene davky B-komplexu+anopyrin, SUCHE teplo-infrasauna je uzasna, JEMNE masaze najlepsie s lubovnikovym olejom -vraj ako jeden z mala prenika az k platnickam, mam odskusanu Bowenovu masaz ako ucinnu. Neskor cvicenie, velmi dobre su cviky Pilatesa, treba sa ich spravne naucit /najlepsie pod vedenim fyzioterapeuta-cvicitela/. No a trochu pribrzdit, zmenit niektore postoje ku kazdodennym problemom. Je to beh na dlhe trate, ale da sa vyhrat bez operacie, drzim palce.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

V časopise Zdravie bol tento rok o tom článok, tak skús tam. Bol to rozhovor s lekárom čo to robí.
Ja mám obdobný problém. Je to ako píšu beh na dlhé trate. Zmeniť spôsob života je dosť tažké. Mňa trápil chrbát skoro dva roky, lieky a rehabilitácie zabrali na chvíľu. Z vlastnej skúsenosti viem, že pomôže len a len cvičiť. Nech si manžel nájde rehabilitačno-kondičného trénera a nech začne cvičiť.Trénera odporúčam hľadať dôkladne, aby si viac neublížil ako pomohol. Pomôže aj dobrý masér aspoň raz za dva týždne. Je to trochu nákladné, ale oplatí sa. Platničky vyskakujú v dôsledku jednostranného zaťaženia a ochabnutých svalov, tak si myslím, že cvičiť bude musieť aj po operácii. Tak nech to najskôr vyskúša s cvičením.
Veľa zdravia
0 0
Tryxy Tryxy

Tryxy je offline (nepripojený) Tryxy

Heni, suhlasim s Majou!!!
Pol roka pri tomto probleme nie je az tak vela, chce to trpezlivost a hlavne cvicit, cvicit pod dohladom ludi, ktori tomu rozumeju. Pretoze aj zle prevedene cvicenie moze niekedy uskodit viac.
Pokial vsak neurochirurg zhodnoti na zaklade CT event. MR, ze je operacia nevyhnutna, myslim ze nie je o com diskutovat. Je potrebne vediet ako dlho uz ma problem, ci sa opakuje castejsie a ci je vobec nejake zlepsenie po liekoch a rehabilitacii. Co sa tyka ozonoterapie uskodit neuskodi, ale nejaky velky efekt a zazrak netreba ocakavat. Je to iba jedna z moznosti konzervativnej liecby.
Pokial tazkosti prejdu, je naozaj podstatne cvicit a cvicit ale spravne!!!!! a1-2x mesacne opat masaz kvalifikovanym maserom. Ale viem, ze to chce vela trpezlivosti a sebazaprenia.
Vela uspechu
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Pred definitivnym rozhodnutim - DAM sa operovat, je rozumne ist na konzultacie s CT a NMR zaznamom k viacerym odbornikom. Z mojej skusenosti: chirurg /aj neurochirurg/ spravidla operaciu berie ako riesenie problemu a o inych moznostiach neuvazuje. Po rozhodnuti operovat sa, treba vsak pocitat s jednym : ludske telo ma tendenciu po standardnych operativnych zakrokoch vytvarat zrasty / vraj az u 70% ludi/, a tak 1-2 roky po operacii platniciek viaceri moji znami zacali opat trpiet na bolesti, konzumovat brufeny. Len pricina bolesti sa zmenila : z porusenej platnicky na zrasty v blizkosti stavcov. V kazdom pripade odporucam zabojovat sposobmi uz vyssie uvedenymi - vhodne cvicenie /posilnovna ako tvrda makacka urcite nie/, plavanie /najvhodnejsi je znak na posilnenie chrbtoveho svalstva, plavanie "prs" s hlavou nad hladinou ako labut moze aj poskodit hlavne pri problemoch s krcnou chrbticou+krizova cast, Pilates/, vhodne masaze /nie sportova aspon na zaciatok/. A vniest viac pohody do kazdodenneho zivota. Ver, ze to ide v akomkolvek veku a v kazdom pracovnom zaradeni - ved ide o Teba. Ak treba operovat,hladat nove ucinne a spolahlive techniky operacie /tie vsak ako ja viem nepreplacaju poistovne, su ekonomicky pre choreho narocne/.
0 0
Tryxy Tryxy

Tryxy je offline (nepripojený) Tryxy

alternativa, mudro pises, mudro radis
co vies o Pilatesovi? pokial viem na Slovensku sme iba v plienkach... neviem ci niekto vie zacvicit a vysvetlit spravne Pilatesa...
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Tryxy
co vies o Pilatesovi? pokial viem na Slovensku sme iba v plienkach... neviem ci niekto vie zacvicit a vysvetlit spravne Pilatesa...
Toto cvicenie je po vhodnom prisposobeni ucinne nielen pre zdravych, ale aj cviciacich s roznymi poruchami pohyboveho aparatu, hlavne problemami s chrbticou /napr. hernia discu, vysunutie platnicky/. Ucinne sa spevni hlavne chrbtove svalstvo a brusne svaly, co je zakladom pre "udrzanie" chrbtice s urcitymi diagnozami bez operacie... verte, ide to, fungujem tak uz niekolko rokov. Kazda cvicitelka ma svoju "verziu" cvikov podla Pilatesa. Nepochybujem, ze centra zamerane na individualne cvicenie Pilatesovych cvikov ich ucia svojich solventnych klientov robit spravne, ale clovek musi byt solventny...Co je pre nas ale dolezite: prijat pohyb prirodzene napriek problemom s chrbticou, citit sa pri cviceni v pohode, ziadne nasilne pohyby. Nerozmyslaj o tom, ci Ta cviky niekto uci spravne. Ak Ti "sadnu", chodievaj si zacvicit, ak nie - vymen telocvicnu.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Heni prečítaj si to aj s manželom
http://www.casopiszdravie.sk/index.c...ArticleID=6439
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

maja
Heni prečítaj si to aj s manželom
http://www.casopiszdravie.sk/index.c...ArticleID=6439
maji, dakujem(e). o laparoskopii sme ešte nič nepočuli,až v tomto článku... zatiaľ je manžel objednaný do tej Žiliny na ozonoterapiu, som zvedavá, ako ten takmeroperačný zákrok dopadne...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak potom napíš ako manžel dopadol.
Veľa štastia a zdravia.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

no, pridávam čerstvé info... manžel už je 2 dni po tom ozóne... u niektorých pacientov vraj už po pár hodinách bolesti ustúpili, u iných treba zákrok zopakovať aj viackrát a napriek tomu bolesti pretrvávajú... no, on po 2 dňoch ešte úľavu necíti dúfam, že nebude patriť do tej druhej skupiny chorých
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ahoj Heni,
ako manžel, je mu lepšie?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

maja
Ahoj Heni,
ako manžel, je mu lepšie?
Maji, je mu lepšie len o trošku... primár mu v tej Žiline povedal, že má až dve platničky veľmi poškodené, že tam pravdepodobne nebude stačiť len jeden zákrok... a ešte mu odporučil rehabilitáciu, lenže to sú špeciálne cviky, na ktoré sú vyškolené (hlavne) žilinské rehabilitačné sestry... takže tu mu predpísali náhradné cviky, tak poctivo cvičí...
0 0
frolo frolo

frolo je offline (nepripojený) frolo

Nevie mi niekto povedať ako sa dostať na ozonoterapiu do Žiliny?
Robia to iba tam(aspoň tak tvrdia) ,2týždne volám primárovi ale nevedia ma spojiť.
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Heni, ako sa má manžel, prosím ťa trošku viac sa rozpíš o jeho stave po zákroku, rekonvalescencii a tiež by som rada vedela aké sú finančné náklady a čakacia doba. Pridaj čo najviac informácií. Vďaka.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Ozónoterapiu robia aj v Dunajskej Strede, minule som to videla na STV 2.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

rede
Heni, ako sa má manžel, prosím ťa trošku viac sa rozpíš o jeho stave po zákroku, rekonvalescencii a tiež by som rada vedela aké sú finančné náklady a čakacia doba. Pridaj čo najviac informácií. Vďaka.
má sa zatiaľ OK, primár povedal, že už je operácia zažehnaná, pri zákroku cítil len pichnutie, lebo sa to robí pri znecitlivení, po zákroku sa dve hodiny leží, potom šup po CT a potom sa funguje už normálne, len prvý týždeň sa treba šetriť...
rekonvalescencia - ten týždeň šetrenia sa, a tuším až vyše dvoch rokov potrvá, kým mu ten poškodený nerv dorastie... ale bolesti sú už malé, takmer žiadne, len pri blbom počasí cíti bolesť v chodidle... ešte mu odporučili aj cviky, tak si zadovážil o tom knižku a tuším aj cvičí
finančné náklady - to boli náklady na dopravu do Ziliny, ináč nič, je to hradené poisťovňou
čakacia doba - kedže je tam veľa pacientov a robilo sa to len raz týždenne, tak čakacia doba bola vždy cca 1 mesiac...
0 0
zaphira zaphira

zaphira je offline (nepripojený) zaphira

AHoj Heni. co sa tyka ozonoterapie, tak vela o tom neviem len to ti mozem napisat, ze moja mama ma momentalne velke problemy s platnickou. Nezaberali lieky, masaze, ani ziadna liecba, na operaciu jej ist neodporucaju, tak sme vyskusali tento ozon v Zilinskej nemocnici. Pichli jej to priamo do miesta opuchu nad platnickou, dve hodiny lezala aby sa jej to vstrebalo a bolo. Prve dva tyzdne mala pocit, ze sa jej bolest zhorsuje, vystrelovala jej cez celu nohu az do chodidla, ale potom zrazu bolest ustupila, konecne sa jej dalo spat a bola spokojna. Teraz pôjde na tu terapiu druhykrat a ja myslim ze jej to pomôze, lebo doktori tvrdia, ze nikomu este nemuseli dat tretiu davku. Po druhej bolo kazdemu o mnoho mnoho lepsie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať