Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky 4O - 60%? - pomoc

ahojte, ja viem, ze o paušálnych výdavkoch sa uz tu toho moc popisalo, aj som uz toho hodne precitala, ale som v koncoch s mojim klientom, moc by som mu chcela pomoct, ale neviem ako:

vykonava živnosť na základe ohlasovaje živnosti činnosť: zámočníctvo, ale na faktúry pre firmu, ktorú pracuje tak vypisuje, že fakturujeme Vám zámočnícke a zváračské práce za príslušný mesiac.

no a teraz neviem, či mu môžem uplatniť vo výdavkoch 60% - do čoho by aj zámočníctvo spadalo alebo len 40% ked tam ma aj zváranie, mám sa odkazovať na živnostenský list alebo na faktúry dakujem

ps. ide o to, ze ja osobne si myslim, ze by mohol mat 60%, ale neni som si ista, lebo tie zamočnícke práce sa bez zváračských nedajú vykonávať a na druhej strane, ked mu zauctujem len 40% výdavky tak platime velke dane a chcela by som mu pomoct, aby platil co najmenej a vedenie klasickeho uctovnictva sa mu neoplati.

dakujem monika
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

monikago Pozri príspevok
ahojte, ja viem, ze o paušálnych výdavkoch sa uz tu toho moc popisalo, aj som uz toho hodne precitala, ale som v koncoch s mojim klientom, moc by som mu chcela pomoct, ale neviem ako:

vykonava živnosť na základe ohlasovaje živnosti činnosť: zámočníctvo, ale na faktúry pre firmu, ktorú pracuje tak vypisuje, že fakturujeme Vám zámočnícke a zváračské práce za príslušný mesiac.

no a teraz neviem, či mu môžem uplatniť vo výdavkoch 60% - do čoho by aj zámočníctvo spadalo alebo len 40% ked tam ma aj zváranie, mám sa odkazovať na živnostenský list alebo na faktúry dakujem

ps. ide o to, ze ja osobne si myslim, ze by mohol mat 60%, ale neni som si ista, lebo tie zamočnícke práce sa bez zváračských nedajú vykonávať a na druhej strane, ked mu zauctujem len 40% výdavky tak platime velke dane a chcela by som mu pomoct, aby platil co najmenej a vedenie klasickeho uctovnictva sa mu neoplati.

dakujem monika
1. má "remeselnú živnosť", tzn. dokladoval pri vydávaní živnosti vzdelanie a prax???
2. ak má "remeselnú živnosť" a faktúruje prácu - zváranie, ktorá súvisela s hlavnou prácou - zámočníctvo, tak má nárok na 60 %.

Ale podstatné je, či splnil bod 1
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

áno, to som sa ho spýtala, či dokladoval odbornú spôsobilosť, povedal mi, že predkladal výučný list a podľa čísla na výčnom liste si tá osôbka na úrade našla pod akú kategóriu spadá a dali mu to zámočníctvo

tak môže mať tých 60%, to by bolo super a padol by mi velky kamen zo srdca, urcite by ste to poculi aj vy :-)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ak zváračské práce súviseli s jeho faktúrovanou službou zámočníctvo, tak áno 60 %.

Musíš ho poučiť ako má vystavovať faktúry.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika,
skúsim zrozumiteľnejšie:
Jeho hlavná "náplň" faktúry je Zámočníctvo.
A na tej faktúre môže uviesť rôzne iné práce s tým spojené, napr. : zváranie, doprava, materiál - proste všetko čo súviselo s výkonom zámočníctva.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

už som sa ho aj pýtala, že či by bol veľký problém, keby prepísal faktúry len na zámočnícke práce, ale povedal, že je to problém, tak už som to ďalej neriešila a hľadám všetky možné alternatívy a argumenty, aby som mu mohla uplatniť 60%

a má prikázané pre tento rok všade písať len zámočníctvo
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Muška Pozri príspevok
Monika,
skúsim zrozumiteľnejšie:
Jeho hlavná "náplň" faktúry je Zámočníctvo.
A na tej faktúre môže uviesť rôzne iné práce s tým spojené, napr. : zváranie, doprava, materiál - proste všetko čo súviselo s výkonom zámočníctva.

takže môže byť 60%?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monikaaaaaaaa,
ja som nevidela jeho faktúry.
Neviem čo tam má popísané..
A popravde neviem, čo obnáša zámočníctvo ....a čisto zváranie.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

no na faktúre má napísané iba :fakturujeme Vám zámočnícke a zváračské práce za mesiac ...

a nič viac, pýtala som sa, či má k tomu aj nejaký pracovný list alebo úkolový, či ako sa to volá, ale povedal, že nie
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika, je to španielska dedina.
Lebo ak robíš remeslo a s tým súvisiacu prácu, tak je to OK.
Ale napr. som našla toto:
http://www.porada.sk/t44635-p8-pausa...tml#post684793

Tak neviem??
Asi by som neriskla 60 %
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dobry den,

mozete mi niekto odobrit moj postup: szco - kadernicka, r. 2007 skutocne V, ale k 31.12.07 vsetky zavazky a pohladavky 0, ziadne zasoby, v r. 2008 by mohla prejst na 60% pausalne vydavky?

Dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

auctovnicka Pozri príspevok
Dobry den,

mozete mi niekto odobrit moj postup: szco - kadernicka, r. 2007 skutocne V, ale k 31.12.07 vsetky zavazky a pohladavky 0, ziadne zasoby, v r. 2008 by mohla prejst na 60% pausalne vydavky?

Dakujem
mohla
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

no on mi povedal, ze to zámočníctvo bez zvárania nejde, ja v tom mám tiež hokej,
ešte mi tvrdil, že panička, čo mu dala živnostenský list, tak mu "poradila", ze sa mu oplatia paušálne výdavky, lebo si bude môcť odpísať až 60%, ale to isto nevedela, že do faktúr píše aj zváranie
a ešte mi tvrdil, že chlapi, čo s ním pracujú si to tiež tak fakturujú a odpisujú si 60%, takže vôbec netuším, či mám spraviť, lebo aj v jednom odkaze bolo písané, že zámočnícke práce ako také sú hlavná činnosť, ale zapadajú pod ňu aj činnosti, bez ktorých by sa zámočníctvo vykonávať nedalo, ale konkrétne zváranie tam spomínané nebolo, lebo zváranie ako samostatná činnosť je samozrejme 40% výdavok, len ide o tom, že keď súvisí s tým zámočníctvom, či ozaj môže mať 60% a pokiaľ to nebudem vedieť na 100%, tak mu to tak nezaúčtujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika,
daj dotaz cez internet na www.drsr.sk.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

..ešte stíhaš
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Muška Pozri príspevok
mohla
Dakujem za promtnu odpoved. Sa tesim, lebo je to pre nu vyhodnejsie. A este malinka otazka doplnujuca, za rok 2007 nemusi vzhladom na ziadne zavazky a pohladavky nevyrovnane nic riesit ohladom prechodu na pausal, jednoducho v za r.2008 pouzije tento postup? Inak neviem ci je to dolezite, ale ma este prijem podla § 6-osobna asistencia, na ktoru si uplatnuje 40% pausal, nebude sa mi to nejak vylucovat?
Naposledy upravil auctovnicka : 11.03.09 at 22:14 Dôvod: doplnenie druhu prijmu-o.a.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

auctovnicka Pozri príspevok
Dakujem za promtnu odpoved. Sa tesim, lebo je to pre nu vyhodnejsie. A este malinka otazka doplnujuca, za rok 2007 nemusi vzhladom na ziadne zavazky a pohladavky nevyrovnane nic riesit ohladom prechodu na pausal, jednoducho v za r.2008 pouzije tento postup?
Predpokladám, že z výkazov , ktoré si odovzdala za r. 2007 bolo jasné, že nemá zásoby, pohľadávky a záväzky .....a z toho jasne vyplýva, že nemá dôvod robiť DDP.
A v podstate už pri "robení" DP za r. 2007 mala vedieť čo bude v r. 2008 . A tým, že mala "čistý" stôl, tak kľudne môže ísť na pauš. výdavky.
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Muška Pozri príspevok
Monika, je to španielska dedina.
Lebo ak robíš remeslo a s tým súvisiacu prácu, tak je to OK.
Ale napr. som našla toto:
http://www.porada.sk/t44635-p8-pausa...tml#post684793

Tak neviem??
Asi by som neriskla 60 %

po precitani tych prispevkov som dospela k nasledovnemu:
ma dve možnosti- bud sa pokúsi dohodnúť s odberateľom, že prepíše text vo faktúrach a vtedy by mohol mať 60%
alebo
to nechá tak a bude mať len 40%

podľa toho čo tam je písané, tak je totálne zamotané a zaujímalo by ma, či ten kto ten zákon vymyslel aj vedel čo robí
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Muška Pozri príspevok
Predpokladám, že z výkazov , ktoré si odovzdala za r. 2007 bolo jasné, že nemá zásoby, pohľadávky a záväzky .....a z toho jasne vyplýva, že nemá dôvod robiť DDP.
A v podstate už pri "robení" DP za r. 2007 mala vedieť čo bude v r. 2008 . A tým, že mala "čistý" stôl, tak kľudne môže ísť na pauš. výdavky.
V podstate ano, z vykazov r.2007 nema ziadne zasoby,pohl.zavazky... vzhladom na jej cinnost-kadernicka ked uplatni 60%, je to pre nu fajn... iba neviem ci jej prijem z osobnej asistencie nebude komplikovat nieco, ale nemyslim si, ze by to mal byt problem, akuratne pri tomto prijme moze uplatnit 40% pausal, ale je to rovnako prijem podla § 6.... nevidim dovod, mohla by som takto postupovat?
0 0
monikago monikago

monikago je offline (nepripojený) monikago

Muška Pozri príspevok
..ešte stíhaš
este stiham, len aj citam, takze vsetko nestiham

uz aj idem na to, uvidime co mi napisu, dam potom vediet

a asi to pre dnesok zabalim a idem sa na to vyspat

dakujem za pomoc
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika,
s tými zváračskými prácami to domotali., lebo najskôr tam tuším boli a potom ich /kto vie z akých dôvodov/ vyňali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať