Zavrieť

Porady

Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Kamoška je na PN rizikové tehotenstvo, 1. mesiac jej nedal vychádzky, ani ich nepýtala, myslela, že po mesiaci sa vráti do práce, no na ďalšej poradni jej PN predĺžil a povedal, že to pravdepodobne bude až do pôrodu. Pýtala si vychádzky, no vyjadril sa, že nie sú jej potrebné lebo kontroly zo SP k tehotným nechodia. Myslíte, že to môže byť?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

seda Pozri príspevok
Kamoška je na PN rizikové tehotenstvo, 1. mesiac jej nedal vychádzky, ani ich nepýtala, myslela, že po mesiaci sa vráti do práce, no na ďalšej poradni jej PN predĺžil a povedal, že to pravdepodobne bude až do pôrodu. Pýtala si vychádzky, no vyjadril sa, že nie sú jej potrebné lebo kontroly zo SP k tehotným nechodia. Myslíte, že to môže byť?

To jeho vyjadrenie by som chcela vidieť od neho písomne - aby som mala čím argumentovať, keď ma prichytia . Alebo je to naozaj tak?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Počula som, že veľa ľudí - dôchodcov, ktorí skončili PP sa v ochrannej lehote tuším do 42 dní hodili na PN a poberajú dávky. Stačí im, že majú známeho lekára. Vybavia si vychádzky, dozvedia sa kedy príde kontrola zo SP a potom utekajú robiť do záhrady a pod. Jedna pani mi vravela, že boli by sprostí, keby to nevyužili, keď sa dá. Potom sa nečudujme, že SP nemá peniaze.
Schvaľujem tie kontroly zo SP, aj sankcie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

adi11 Pozri príspevok
Počula som, že veľa ľudí - dôchodcov, ktorí skončili PP sa v ochrannej lehote tuším do 42 dní hodili na PN a poberajú dávky. samozrejme, veď si platili nemocenské poistenie a dosť ľudí v dôchodkovom veku má aj zdravotné problémy. V poslednom období 2. mesiacov je dosť ľudí chorých, pozorujem to podľa počtu PN a ani jeden z nich nie je dôchodca a tých mám neúrekom.

Stačí im, že majú známeho lekára. Vybavia si vychádzky, dozvedia sa kedy príde kontrola zo SP ako sa to dozvedia? a potom utekajú robiť do záhrady a pod. ako ktorí.... Jedna pani mi vravela, že boli by sprostí, keby to nevyužili, keď sa dá. ak sú chorí, tak prečo nie? Potom sa nečudujme, že SP nemá peniaze. tie nemá z iných dôvodov a nie ak zopár dôchodcov je PN
Schvaľujem tie kontroly zo SP, aj sankcie. aj ja, ak sú oprávnené a ak to ľudia vo všeobecnosti zneužívajú
reakcia v texte
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Viac kontrol zo SP

http://spravy.pravda.sk/pritvrdili-k..._sk_domace_p12
0 0
tinka1751 tinka1751

tinka1751 je offline (nepripojený) tinka1751

NO TO TEDA CHODIA A POCAS KRIZY 2X VIAC AKO PREDTYM
0 0
Barticek Barticek

Barticek je offline (nepripojený) Barticek

tinka1751 Pozri príspevok
NO TO TEDA CHODIA A POCAS KRIZY 2X VIAC AKO PREDTYM
Tinka, mala si kontrolu?
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Prosím Vás som PN, dnes som bola na vyšetrení v nemocnici a doma som si našla papier od soc. poisťovne že ma nenašli doma aj s tel číslom. Hned som tam volala, že som bola na vyšetrení v nemocnici u tej a tej lekárky a povedala dobre, ďakujem. A teraz čo?oni si to sami preveria, či poslať kopiu papiera o vyšetrení na SP alebo ako mám postupovať? či sa vrátia ku mne ešte dnes či som doma? Asi blbé otázky naraz, ale chcem to mať na poriadku.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
V každom prípade by som si od lekárky vypýtala potvrdenie o návšteve na vyšetrení, aby si mala doklad, ktorý určite neskôr budú pýtať. Telefonické potvrdenie "ďakujem" nie je doklad.
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

a ked to mám v karte tak mi to ako doklad stačí? A v tento deň sa už nevrátia? lebo mám si ísť ešte vybrať recept a teraz neviem či mám čakať alebo čo mám robiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tina855 Pozri príspevok
a ked to mám v karte tak mi to ako doklad stačí? A v tento deň sa už nevrátia? lebo mám si ísť ešte vybrať recept a teraz neviem či mám čakať alebo čo mám robiť.
Nemáš povolené vychádzky ? Nebola to náhodou kontrola na udanie ? (aj keď si bola dnes u lekára, netúlala si sa potom niekde po meste a nahlásil to zamestnávatel ?)
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Tina855 Pozri príspevok
a ked to mám v karte tak mi to ako doklad stačí? A v tento deň sa už nevrátia? lebo mám si ísť ešte vybrať recept a teraz neviem či mám čakať alebo čo mám robiť.
Dnes už určite neprídu. A to potvrdenie si vybav aspoň telefonicky s lekárkou, a keď pôjdeš na kontrolu, tak si ho vypýtaj, pretože určite ho budeš potrebovať!!!
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

Nie nemám vychádzky, prac. pomer mi skončil k 30.6.2010 dohodou, čiže zamestnávateľ nie. Ale som už dlhšie PN teraz asi už mi začal tretí mesiac. Ja som sa chcela už dať a vypísať, lebo nemám také zdravotné problémy, že by som musela ležať, alebo tak, mám niečo s jedným okom, ale lekár ma nechcel vypísať obvodný.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tina855 Pozri príspevok
Nie nemám vychádzky, prac. pomer mi skončil k 30.6.2010 dohodou, čiže zamestnávateľ nie. Ale som už dlhšie PN teraz asi už mi začal tretí mesiac. Ja som sa chcela už dať a vypísať, lebo nemám také zdravotné problémy, že by som musela ležať, alebo tak, mám niečo s jedným okom, ale lekár ma nechcel vypísať obvodný.
Tak si pýtaj vychádzky, lekár ti ich sám neponukne ...
0 0
Tina855 Tina855

Tina855 je offline (nepripojený) Tina855

no ved o to nejde, ja nepotrebujem niekde behať, ale chcela som vedieť, tak ako dnes, ked som bola na vyšetrení v nemocnici, a našla som si lístok, či to mám sama od seba poslať na sociálku, alebo či sa oni ešte vrátia, či mám čakať.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

m.hladka Pozri príspevok
Dnes už určite neprídu. A to potvrdenie si vybav aspoň telefonicky s lekárkou, a keď pôjdeš na kontrolu, tak si ho vypýtaj, pretože určite ho budeš potrebovať!!!
Nebola by som si taka ista, viem o pripade, kedy regulerne prisli na kontrolu 2x za den.
0 0
evittka evittka

evittka je offline (nepripojený) evittka

Neviete ako casto asi chodia tieto kontroly? Som na PN mesiac aj par dni a prvu kontrolu som mala presne mesiac po vypisani...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

evittka Pozri príspevok
Neviete ako casto asi chodia tieto kontroly? Som na PN mesiac aj par dni a prvu kontrolu som mala presne mesiac po vypisani...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem
Poznám prípady, že ešte vôbec za celý život nemali kontrolu, a niekto máva občas. Moja mama je PN asi 5 mesiacov a ešte nemala.
1 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

evittka Pozri príspevok
Neviete ako casto asi chodia tieto kontroly? Som na PN mesiac aj par dni a prvu kontrolu som mala presne mesiac po vypisani...nemate s tym niekto skusenost? Dakujem
na Tvoju otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, ale v dnešnej dobe sú kontroly zo strany SP sprísnené. Počula som, že každé ráno počítač "vyhodí" zoznam ľudí na kontrolu. Ale či je to pravda, ťažko povedať.
Čo počúvam od našich zamestnancov, chodia vraj aj večer, dokonca cez víkendy. Ak nechceš prísť o nemoc.dávky, tak radšej nepokúšaj a dodržiavaj liečebný režim.
6 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Ahojte. Prosím Vás,čo to znamená,že kontroly chodia aj večer,aj večer po 20 hod? ved to pacient niekedy idem hadam aj spať a neviete ako je to s tehotnými na rizikovom? ja som počul,že vraj tým nechodia,ale moc by som sa na to asi nespoliehal.. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať