Zavrieť

Porady

vratenie vodicskeho preukazu

Nevie mi nahodou niekto poradit ako ziadat naspat vodicsky preukaz. Zobrali mi ho koli havarii . Dakujem.
Usporiadat
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Neverim v zakon ako v Boha.
Nerespektujem MPR (maximalnu povolenu rychlost) ako Boha (ako velka cast nasej populacie)

Riadim sa skor zdravym rozumom a zijem (aj zujem, lebo som nikomu zaital neublizil)

Ale aj keby mali ti davali fukat nelegalne, nepovedal by som ti to, lebo za dve promile by mi to svedomie nepovolilo.

Co ak by ti skocilo do cesty dieta? Aku mas reakcnu dobu ... atd?

Cize podla mna to bolo legalne, skor bud rad, ze ta neobvinili z nerespektovania vyzvy na zastavenie.. ktovie ci si to vobec videl

Pretoze podla tvojho nazoru, by som mohol ist 300kmh cez centrum dediny, a potom ak nic sa nestane, ale policajt blika aby som zastavil a ja z auta vyskocim a poviem "ja nic, ja muzikant"...

blbost.. nezmysel..

a posielam kvety policajtovi co bol takto aktivny - paci sa mi to, ze popri merani rychlosti aj komplikovanejsie rozmyslaju a konaju to, co je v mene bezpecneosti nutne..

rychlost je jdna vec (vzdy viem spomalit a ist normalne), ale alkohol ... tam si clovek nevie povedat "a dost, pojdem pomaly" .. tam jedine zastavi a ide pesi, alebo idealne - ani nenastartuje..
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

smariana:

no to zaujima aj mna. ja tu citam, ze nam ho vratia nie od pravopplatnosti rozsudku, ale odkedy sme ho vratili na PZ, kazdy mi dava ine info. Na policii mi povedali, ze trest plynie odo dna pravoplatnosti rozsudku a je problem sudu, ze nebol schopny na PZ zaslat prislusne papiere - nakoniec som to tam niesla vsetko ja po 3 mesiacoch. Tiez som si dala vytiahnut vypis z registra a je tam jasne uvedene, od kedy do kedy mam zakaz cinnosti a podmienku. cize nie do 15.3. kedy som VP odovzdala, ale od 1.12.11 do 1.12.12. Tiez som sa pytala prislusnicky ako je to s preskusanim nas, ktori sme bez vodicaku menej ako dva roky a bol zadrzany na zaklade rozhodnutia sudu v trestnom konani a povedala mi, ze udajne ak je tam podmienka a zakaz cinnosti tak ako to mam, tak ASI preskusanie nie. Och. No mna hlavne zaujima, ci bude preskusanie len vo forme testu, ci sa mozem dat preskusat este pred uplynutim trestu a od preskusania asi ako dlho trva, kym sa teda dozviem, ci som bola uspesna a mozem konecne potom uz len pre VP zbehnut.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Trest zákazu činnosti plynie buď od právoplatnosti rozhodnutia súdu resp. už od zadržania VP, ak k nemu došlo pred rozhodnutím súdu napríklad priamo na mieste policajtom. Ak nedošlo k zadržaniu priamo na mieste policajtom, je povinnosťou vodiča odovzdať VP do siedmich dní od právoplatnosti súdneho rozhodnutia o zákaze činnosti (neodovzdanie v termíne=problém). Súd o udelení zákazu činnosti danému vodičovi informuje PZ.
0 0
mojojenko mojojenko

mojojenko je offline (nepripojený) mojojenko

ano, presne, preto mi aj prislusnicka poradila, ze v den kedy mi konci trest, mam zbehnut na sud po potvrdenie, ze uz skoncil, ze mi to v podatelni spravia na pockanie, aby som zase nemusela cakat do neviem kedy, kym sa sud uraci.
A co sa tyka vratenia VP do 7 dni od rozhodnutia, tak to by ti policajti mohli o mne rozpravat, chodila som tam s vodicakom ako na hodiny klaviru, len ma vzdy s vodicakm poslali prec, ze cakaju na papiere zo sudu. nakoniec som sla na sud, vytiahla som potvrdenie o pravoplatnosti a zaniesla im ho. Az vtedy mi mohli VP odobrat. To je take slovenske :-D
0 0
Luky87 Luky87

Luky87 je offline (nepripojený) Luky87

Dobrý deň,

potrebujem poradiť. Zadržali mi VP 09 mája kvôli alkoholu. 01 júna mi prišlo rozhodnutie o treste zo súdu, potvrdenie o zadržaní VP z DI mi prišlo asi týždeň na to ako mi ho zadržali. Teraz by som chcel požiadať o mimoriadne predčasne vrátenie VP kvôli mimoriadnej situácie, viem, že mi asi mi to nebudú akceptovať, ale chcem to skúsiť lebo ho teraz dosť potrebujem. Takže otázka znie, mám žiadosť poslať na súd alebo na DI kde mi ho zadržali?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
dheko dheko

dheko je offline (nepripojený) dheko

Luky87: Pravdepodobne musíš žiadať sudcu, ktorý trest schválil (a navrhol prokurátor) a to v písomnej forme a odovzdať na podateľňu príslušného súdu alebo poštou.
Som tiež bez vodičáku kvôli alkoholu. Po uplynutí polovice trestu (16. júla 2012) som žiadal o vrátenie aj s odôvodnením, že so mnou zamestnávateľ rozviaže prac. pomer, no dodnes je to bez odpovede a ja som už o prácu prišiel. Vlastne jeden papier mi prišiel do troch dní od podania žiadosti, no bolo to len rozhodnutie, že do trestu sa mi započítava doba od zadržania VP do dňa, kedy to súd správoplatnil (to bolo 5 mesiaov). Takže teraz musím len čakať.
Mám ale tiež otázku, pretože mi celý trest uplynie 14.01.2013. Ak mi dovtedy súd neschváli predčasné vrátenie, môžem si ten vodičák "vypýtať" od DI, ktorý ho zadržal?? Alebo musím čakať na rozhodnutie sudcu?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Luky87: Ak o treste zákazu činnosti rozhodol súd, upustiť od zvyšku trestu môže opäť len súd.
dheko: Ako si ho chcete vypýtať VP, keď máte zákaz činnosti? Pre Vaše info, DI o Vašom treste vie (mal by vedieť), keďže súd mu zaslal (mal podľa zákona zaslať) rozsudok. Ak by ste čírou náhodou šoférovali počas uloženého zákazu, tak máte na krku ďalší paragraf.
0 0
Luky87 Luky87

Luky87 je offline (nepripojený) Luky87

Draik: mne VP zadržali na mieste, čiže zákaz mi dal PZ,nie? a potom súd rozhodol o dĺžke trvania. Ale tak skúsim poslať žiadosť na súd a uvidím.
0 0
dheko dheko

dheko je offline (nepripojený) dheko

draik: Zle ste ma pochopili. Mne celý trest uplynie v januári 2013. Ak mi dovtedy sudca neschváli predčasné vrátenie VP, čo mám robiť potom?
1. Stále čakať od súdu schválenie o predčasnom vrátení?
2. Žiadať DI, aby mi ho vrátili (pretože už budem mať po uplynutí trestu a súd už nebude mať o čom rozhodovať)?
3. Alebo mám čakať na sudcu, ktorý mne aj DI pošle rozhodnutie o uplynutí trestu a o vrátení VP?

Ďakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Luky87 Pozri príspevok
Draik: mne VP zadržali na mieste, čiže zákaz mi dal PZ,nie? a potom súd rozhodol o dĺžke trvania. Ale tak skúsim poslať žiadosť na súd a uvidím.
Podstatné je, kto uložil trest zákazu činnosti, nie to, že VP zadržal policajt. Policajt Vám ho zadržal v súlade so zákonom o cestnej premávke. Zrejme ste však nafúkali nad 1 promile resp. ste odmietli fúkať, čo je už trestný čin. Za to Vám súd uložil trest zákazu činnosti, ale tento trest nezačal plynúť dňom právoplatnosti rozsudku/trestného rozkazu, ale už dňom zadržania VP policajtom.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

dheko Pozri príspevok
draik: Zle ste ma pochopili. Mne celý trest uplynie v januári 2013. Ak mi dovtedy sudca neschváli predčasné vrátenie VP, čo mám robiť potom?
1. Stále čakať od súdu schválenie o predčasnom vrátení?
2. Žiadať DI, aby mi ho vrátili (pretože už budem mať po uplynutí trestu a súd už nebude mať o čom rozhodovať)?
3. Alebo mám čakať na sudcu, ktorý mne aj DI pošle rozhodnutie o uplynutí trestu a o vrátení VP?

Ďakujem.
Držiteľ vodičského oprávnenia, ktorému bol uložený trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo ktorému bola uložená sankcia zákazu činnosti spočívajúca v zákaze vedenia motorových vozidiel, je povinný pred vrátením vodičského preukazu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla držiteľ vodičského oprávnenia na základe takého trestu alebo sankcie nesmel vykonávať dva roky a viac, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti, preskúmaniu psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2. Do úspešného splnenia týchto povinností sa držiteľovi vodičského oprávnenia vodičský preukaz nevráti.

§79 ods. 2:
Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z
a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C+E, D, D+E a T a podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
c) vedenia motorových vozidiel.
0 0
Peto000 Peto000

Peto000 je offline (nepripojený) Peto000

zdravím, ja mam podobný problém, 10. 10. 2011 mi zadržali vodičský preukaz taktiež za alkohol na 2 roky plus 300 eur za to že som nafukal 0.3 mg/.. , keĎže už mam po polke trestu, chcel by som sa opýtať či má význam žiadať o vratenie VP. dakujem
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Požiadať môžte vždy :-) Predpokladám, že o zákaze činnosti rozhodol v správnom konaní DI. V tom prípade adresujete žiadosť im, je vhodné ju odôvodniť, prečo by Vám malo byť vyhovené. Ak ste však v uplynulých desiatich rokoch boli potrestaný za alkohol resp. drogy za volantom (v správnom resp. trestnom konaní), tak je Vaša žiadosť zbytočná.
0 0
lullul lullul

lullul je offline (nepripojený) lullul

dobrý deň, dňa 24.12 mi uplinula polka trestu, ziadost som posielal 17.12 aj som pripojil list s odovodnenim a stale nemam odpoved, co mam robit? viete mi prosim Vas poradit?
0 0
lili945 lili945

lili945 je offline (nepripojený) lili945

Dobry den,chcem sa informovat ako mam poziadat o vratenie vodicskeho preukazu. zobrali mi ho na rok a mam zaplatit 400eur pokutu. presiel uz polrok a chcel by som sa odvolat. ako mam postupovat?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak trest udelila polícia, môžte požiadať o vrátenie ju. Ak o zákaze vedenia motorových vozidiel rozhodol súd, musíte podať návrh na súd. Ide o žiadosť resp. návrh nie o odvolanie. Právny nárok na predčasné vrátenie VP nemáte.
0 0
1eddik1 1eddik1

1eddik1 je offline (nepripojený) 1eddik1

Prajem príjemný dobrý deň.
Chcel by som sa informovať .
Vopred by som chcel povedať že svoj čin ľutujem , ale som rád , že sa to stalo , lebo konečne som si uvedomil čo je život a realita.
Bol mi zadržaný vod. preukaz lebo som nafúkal 1,5 promile následne som bol zadržaný v cele predbežného zadržania 3 dni (neprajem to nikomu) Bol som podmienečne odsúdený na 1 mesiac (12 mesiacov podmienka ) a 12 mesiacov zákazu činnosti. Čin som oľutoval a p. Sudca mi povedal , že sa za ním mám zastaviť po uplynutí polovičky trestu. Chcel by som sa informovať . Mám sa za sudcom dostaviť na dátum kedy mi bol vodičak odobraný políciou, alebo v den ked som bol odsúdený ? Určite je to ponaučenie na cely život a nikdy v živote to nespravím . Som prijatý na vysokú školu a vodičák by som potreboval. Len neviem kedy sa mám zastaviť za sudcom. Myslíte že si na mňa vôbec nájde čas ? . Dakujem vopred za odpoved
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Za sudcom sa nezastavíte, ak to nie je Vaša rodina alebo dobrý známy ;-) Čiže podáte návrh na odpustenie zvyšku trestu zákazu vedenia motorových vozidiel. Trest zákazu činnosti plynie od zadržania VP.
0 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak bol odobratý vodičský preukaz na 18 mesiacov za alkohol, pokuta žiadna, je možné požiadať o vrátenie po 9 mesiacoch? čo to všetko obnáša? treba napísať žiadosť na súd, ktorý vodičský preukaz odobral? a robia sa nejaké testy, či platí sa niečo? dakujem
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Ak trest zákazu vedenia motorových vozidiel uložil súd, tak sa obraciate na súd. Ak je to prvý takýto priestupok, máte šancu. Ak súd vyhovie, dá Vám skúšobnú dobu v trvaní minimálne na dobu odpustenia zvyšku trestu a maximálne na 5 rokov. Pred vrátením VP musíte zložiť skúšku z predpisov o cestnej premávke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať