Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


Naposledy upravil lujza.j : 13.01.13 at 10:21
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.babske-rady.sk/
5 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Nedávam radu,no mám otázku.Kde robím chybu ak kysnuté cesto pri pečení stvrdne,jednoducho koláč nieje čerstvý,ale hne´d po upečení ako kameň.Cesto vykysne pekne.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stalo sa ti to raz, alebo viackrát? Pravdepodobne vysoká teplota, prudko upečené.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
meha Pozri príspevok
Nedávam radu,no mám otázku.Kde robím chybu ak kysnuté cesto pri pečení stvrdne,jednoducho koláč nieje čerstvý,ale hne´d po upečení ako kameň.Cesto vykysne pekne.
Dávaš olej alebo roztopené maslo do cesta?....
Nedávaš rúru na vysokú teplotu?...
Nechávaš koláče pokysnúť ešte aj na plechu pred pečením? Skús napísať podrobnejšie, snáď nájdeme príčinu.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

meha Pozri príspevok
Nedávam radu,no mám otázku.Kde robím chybu ak kysnuté cesto pri pečení stvrdne,jednoducho koláč nieje čerstvý,ale hne´d po upečení ako kameň.Cesto vykysne pekne.

Kolko vajec? lebo ja nedavam ziadne a je makke este aj 2 dni po upeceni.
0 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Naposledy som skúšala cesto na lekvárové buchty z internetu: 500 g polohrubej múky,50 g práš.cukru,20 g kvasníc,50 g masla,20 žĺtky, 2,5 dcl mlieka.No môžeš napísať aj recept bez vajec.Na plechu nechávam podkysnúť,rúru najprv nahrejem,potom asi 10-15 min.pečiem pri vyššej teplote a až tak teplotu znížim.Rúru prvých 15 min. neotváram
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Meba- ja robim z hladkej vyberovej muky. Nikdy neboli tvrde, a davas 20 zltkov? Ci dva?-)

ja robim takto- 750 g hladkej extra special muky, necham od vecera v kuchyni, aby ziskala bytovu teplotu
dalej 3/4 palmarinu roztopim, zohrejem 4.5 dcl mlieka- aby bolo vlazne.
1 drozdie

Postup ,
urobim kvasok vo vlaznom mlieku, potom ked vykysne do neho pridavam muku, mlieko a roztopeny palmarin. Pocukrim, ja davam asi 4 PL cukru.

Vypracujem cesto, prikryjem, necham stat cca 30 min. premiesim, dalsich 15 min. premiesim. Spolu kysne 1 hod.

Urobim, napr. plnene buchticky, mam z tohoto presne na 1 velky plech. peciem podla oka, kym nie su upecene, cca 20-30m? 170st.

take iste cesto robim aj na knedliky a buchty na pare, ale tam dam este 1 vejicko.
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Multifunkčný šál

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=y71to-ODxPE
8 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

6 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Oprava pri mojom recepte a ďakujem za upozornenie dávam 2 žĺtky,nie 20
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

meha Pozri príspevok
Naposledy som skúšala cesto na lekvárové buchty z internetu: 500 g polohrubej múky,50 g práš.cukru,20 g kvasníc,50 g masla,20 žĺtky, 2,5 dcl mlieka.No môžeš napísať aj recept bez vajec.Na plechu nechávam podkysnúť,rúru najprv nahrejem,potom asi 10-15 min.pečiem pri vyššej teplote a až tak teplotu znížim.Rúru prvých 15 min. neotváram

jasne zltky dva,ale nemusia ani byt.
ale mas tam velmi malo tuku.
ked chces mat cesto vlacne,rataj jeden tuk/250g/ na kilo muky.
pri celozrnnej muke treba pridat trochu viac tuku i vody/mlieka/
3 0
meha meha

meha je offline (nepripojený) meha

Ďakujem,vyskúšam.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Máte radi sendviče? Natreté a všeličím obložené zapečené chlebíky?
Mám pre vás výborný typ na inú prípravu:
sendviče dávame natretou stranou vonku, dovnútra len všeličo z chladničky, paprika - ochutené cesnakom, provensálskym či iným obľúbeným korením. Aby sme ochránili mašinku, najprv tam dáme papier na pečenie preložený napoly a chlebíky dovnútra!
Použila som šmalec a boli božské. Nestihla som odfotiť, dobrú chuť.
PS.
Dá sa robiť aj sladká varianta: zvonku maslo, dovnútra napr. tvaroh, ovocie

Ilustračné foto mašinky:
sendvičovač.jpg  
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nasekajte bylinky do formy na ľad, zalejte olivovým olejom a dajte zamraziť. Výborné napríklad na omelety, do polievok, či na smaženie.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať