Zavrieť

Porady

Rady do kuchyne a domácnosti

Anketa: Má sa táto téma uzavrieť?

Počet hlasujúcich
12. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    12 100.00%
Každý sa potýka s drobnými opravami v domácnosti a rád uvíta radu ako si pomôcť, alebo vyriešiť daný problém. Pripájam prvé drobné rady. Verím, že mnohí z Vás majú v talóne rady aj od svojich babičiek a dedkov.
Pomôžme si drobnou radou.
Naposledy upravil Zitulda : 04.04.09 at 20:15
Usporiadat
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ak vyprážate mäso, vložte do oleja hranolček z mrkvy, ak stmavne-vymente. Zabráni prepaľovaniu oleja.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Skúsenosť z Izraela
Mäso na vyprážanie, nasoliť, obaliť najskôr v rozšľahanom vajíčku a potom v zmesi múky a strúhanky. Ak chcete mať "obal" chrumkavý, použite hrubú múku.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Vyprážaný syr bude chutnejší, ak syr potriete horčicou, prilepíte šunku a potom obalíte v trojobale.
2 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ak odkladáte syr do chladničky, priložte k nemu kocku cukru, zabránite plesniveniu syra.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Chcete vedieť, či ste kúpil pravý med? Naberte na lyžičku, nakvapkajte lieh. Ak je med pravý-rozpustí sa a na dne zostane iba zákal.
2 0
retriever007 retriever007

retriever007 je offline (nepripojený) retriever007

Ja som dnes zistil že starý 5 rokov prešlý žihľavový šampón (vyr. Valtech) lacného typu predávaný po pollitri je celkom dobrý na usadený vodný lameň. Možno je to tým že obsahuje NaCl aj kyselinu citrónovú...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

táto rada sa naozaj zíde
9 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ubka Pozri príspevok
Skúsenosť z Izraela
Mäso na vyprážanie, nasoliť, obaliť najskôr v rozšľahanom vajíčku a potom v zmesi múky a strúhanky. Ak chcete mať "obal" chrumkavý, použite hrubú múku.
....prééééééééééééé božička ....

Až z IZRAELA ???????????.......hm ....že neverím ....
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Na varenie rýže doporučujem použiť orig. hrniec , ryža uvarená v tomto hrnci je fantastická. Ja som si teraz jeden zadovážil z Thajska ,ale dá sa kúpiť aj u nás
Tu som niečo aj vygooglil:
http://domacnost.sme.sk/c/3439812/v-...-dokonala.html
Naposledy upravil pivko : 17.03.11 at 06:49
imagesCAFU59HA.jpg  
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
ubka Pozri príspevok
Presolili ste polievku-nevadí, pridajte trošku sódy bicarbóny
Do presolenej polievky je dobre dat varit jeden-dva zemiaky /osupane nenakrajane/, sol sa do nich vstrebe a ked sa zemiaky vyberu su celkom chutne, presiaknute solou a chutou polievky.
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Okena

Odstráni vriedok na tvári. Prvá pomoc pri pichnutí včelou. Čistí zlaté a strieborné retiazky – pozor na kamene ako perly. Odstráni škvrny od krvi.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Ako jednoducho vyčistiť striebro
Zájdené striebro jednoducho vyčistime tak, že ho ponoríme do nasledovného kúpeľa:

- Dno nekovovej misky vystelieme alobalom, zalejeme vriacou vodou, nasypeme 1 prášok do pečiva, pomiešame a do roztoku vložíme strieborné predmety.
7 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja okenu,alebo teda čističe na okná používam aj na kachličky ako posledný prestrek pri čistení, lebo niektoré čističe nato určené nechajú šmuhy
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

terezamaria Pozri príspevok
Ako jednoducho vyčistiť striebro
Zájdené striebro jednoducho vyčistime tak, že ho ponoríme do nasledovného kúpeľa:

- Dno nekovovej misky vystelieme alobalom, zalejeme vriacou vodou, nasypeme 1 prášok do pečiva, pomiešame a do roztoku vložíme strieborné predmety.
toto je telepatia zrovna som niečo chcela hľadať, potrebujem vyčistiť prsteň
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria Pozri príspevok
Okena

Odstráni vriedok na tvári. Prvá pomoc pri pichnutí včelou. Čistí zlaté a strieborné retiazky – pozor na kamene ako perly. Odstráni škvrny od krvi.
...prefiltrovaná cez striedku chleba je použiteľná ako fasa bolehlav ...

Len sa od nej nepríjemne grgá , cítiť ju ...
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Mušky
V boji s malými muškami ktoré sa neustále nachádzajú okolo rastlín v byte zvíťazíme a vyhubíme ich tým, keď zeminu posypeme vyluhovaným čajom.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

už sme tu spomínali v nejakej téme Pulirapid, tak ten ktorý je na vodný kameň a iné usadeniny, veľmi dobre sa ním umýva sklo na sprchových kútoch, naniesť nechať pôsobiť, dĺžka pôsobenia podla zanesenia a opláchnuť
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Čistý vzduch po fajčiarskej návšteve


Pokiaľ fajčíte v byte a návšteva sa zdvihne a zostane po nej iba namodralý oblak v obývačke, vysypte popolníky, umyte ich, vytrite do sucha a potom do nich nasypte trochu pomletej kávy. Nepríjemný pach cigaretového dymu zmizne lepšie ako keby ste vetrali celú noc.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Perieme záclony...

Krásne biele budú opäť zošedivené záclony aj bez špeciálnych prípravkov. Stačí ich pred praním na noc namočiť do studenej vody, v ktorej sme rozpustili 500 g soli.
11 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať