Zavrieť

Porady

Daň na úhradu

_zuzana_

_zuzana_ je offline (nepripojený) _zuzana_

_zuzana_
V DP vyšiel nedoplatok (daň na úhradu) 4,- Sk = 0,13 €. Treba tento nedoplatok aj odviesť alebo stačí len podať DP? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    žena, manželka, mama, babina ...viac Tweety
    ZŠ Sekule Pozri príspevok
    V DP vyšiel nedoplatok (daň na úhradu) 4,- Sk = 0,13 €. Treba tento nedoplatok aj odviesť alebo stačí len podať DP? Ďakujem za odpoveď.
    Ak neprispievate 2% z daní, tak tento nedoplatok nie je potrebné úhradiť.
    Lenka1979

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Tweety Pozri príspevok
    Ak neprispievate 2% z daní, tak tento nedoplatok nie je potrebné úhradiť.

    Ak vyšla v DP typ B daň na úhradu 93 Sk, daňovník neprispieva 2% z daní, musí prepočítať tento nedoplatok v tabuľke "osobitné záznamy daňovníka" a odviezť na DU?? A ak to tam uviedol, nevadí? Na r. 104 uvedie 93 Sk alebo nulu?
    Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
    Porada je založená na aktívnej spolupráci členov. Aktívnym zapájaním sa naučíte viac ako keď informácie prijímate len pasívne. Spolu vieme viac!
    mzdarka renca

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    opica :-) mzdarka renca
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Ak vyšla v DP typ B daň na úhradu 93 Sk, daňovník neprispieva 2% z daní, musí prepočítať tento nedoplatok v tabuľke "osobitné záznamy daňovníka" a odviezť na DU?? A ak to tam uviedol, nevadí? Na r. 104 uvedie 93 Sk áno alebo nulu?
    musí nedoplatok uhradiť už v EUR, má povinnosť to prepočítať konverzným kurzom v odd.XVI. pomocné výpočty
    Lenka1979

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    mzdarka renca Pozri príspevok
    musí nedoplatok uhradiť už v EUR, má povinnosť to prepočítať konverzným kurzom v odd.XVI. pomocné výpočty
    Teraz z toho neviem vyjsť. Či odvádza do 500 Sk alebo nie. Kedy neodvádza?
    bea

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Pozri:

    § 46
    Minimálna výška dane


    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44.
    Lenka1979

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    bea Pozri príspevok
    Pozri:

    § 46
    Minimálna výška dane


    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44.

    Ďakujem Ti Bea, z toho mi vyplýva, že tých 93 Sk neplatí. Dúfam,že nie je veľká chyba, ak som to prepočítala v osobitných záznamoch daňovníka?
    L.
    tonkat

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    bea Pozri príspevok
    Pozri:

    § 46
    Minimálna výška dane


    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk 16, 60 eura alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35 okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44.
    Myslí sa tým len daň, alebo aj daňový nedoplatok z DP. Lebo daň vyšla v DP "A" r. 45 3400,- ale daňový nedoplatok na r. 64 je 5,-. Aj v takomto prípade sa dá aplikovať § 46? Teda daň sa neplatí? Ďakujem.
    mzdarka renca

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    opica :-) mzdarka renca
    tonkat Pozri príspevok
    Myslí sa tým len daň, alebo aj daňový nedoplatok z DP. Lebo daň vyšla v DP "A" r. 45 3400,- ale daňový nedoplatok na r. 64 je 5,-. Aj v takomto prípade sa dá aplikovať § 46? Teda daň sa neplatí? Ďakujem.
    myslí sa tým len daň, nedoplatok musíš uhradiť.
    tonkat

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ďakujem, ako mám teda chápať odpoveď na 1. príspevok? Lebo tam sa hovorí tiež o nedoplatku.
    mzdarka renca

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    opica :-) mzdarka renca
    tonkat Pozri príspevok
    Ďakujem, ako mám teda chápať odpoveď na 1. príspevok? Lebo tam sa hovorí tiež o nedoplatku.
    Tweety to pochopila ako nedoplatok z RZD, vtedy sa nedoplatok neuhrádza, ak nechce darovať 2% z daní.
    Pri DP je povinnosť uhradiť nedoplatok aj vtedy, keď daňovník nechce darovať 2%.
    tonkat

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Ďakujem, v RZ to chápem; ten § 46 sa teda vzťahuje prakticky na riadok 54 DP "A" napr. Ak je tento do 500,- neplatí sa daň, resp. daň na úhradu je 0,00. TAk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.