Zavrieť

Porady

Príjem zo závislej činnosti a z prenájmu súčasne

Som zamestnaná na trvalý pracovný pomer, nemám živnosť a od 04/2008 prenajímam nehnuteľnosť. Moje príjmy z prenájmu sú za 9 mesiacov v r. 2008 vo výške 47 000 skk. Musím v DP uviesť aj príjem z prenájmu? Na jednom daňovom úrade mi bolo povedané, že nemusím, nakoľko môj príjem nie je vyšší ako 49 248 skk. Príjem pod uvedenú sumu vraj je oslobodený a nie je považovaný za zdaniteľný príjmom. Na dvoch iných daňových úradoch odpovedali, že akýkoľvek príjem z prenájmu keďže nie som dôchodca musím priznať. Prosím o odbornú radu. Ďakujem.
Usporiadat
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

hanelie Pozri príspevok
keďže nie ste podnikateľský subjekt o zaradení nehnuteľnosti do obchodného majetku nemôze byť ani reči


môžete zaradiť to, čo súvisí s prenájmom a čo dokážete obhájiť pred prípadnou kontrolou z DÚ - konkrétny zoznam neexistuje
Prosím, môže mi niekto poradiť? Fakt som už prečítal hádam každý príspevok, ale nikde nie je konkrétne stanovisko.
Dôchodca má príjem z:
DoVP: 10 500,- VIII.oddiel, riadok 1
úroky z BÚ: 12 000,- VII. oddiel, riadok 2
prenájom hnuteľ.majetku: 12 000,- VIII.oddiel, riadok1
prenájom časti nehnuteľnosti: 12 000,- VI. oddiel, riadok 6, alebo riadok 10?
Uvedený dôchodca chce vrátiť daň z uvedenej DoVP a úrokov z BÚ.
Neviem však, či má uvádzať v DP prenájom časti nehnuteľnosti /predpokladám, že sa nemusí registrovať na DÚ, pretože je to len malá časť garáž.priestoru/, keď tento príjem nepresiahol hranicu 25 650?
Prosím poraďte ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať