Zavrieť

Porady

Nápoje so zmrzlinou

Ak by niekto pridal nejaký racept na nápoj so zmrzlinou, bola by som vďačná... Ja pridávam jeden.......

Mokka pohár
1 lyžička inst. kakaa, 0.75 lyžičky instantnej kávy, 1/2 lyžičky práškového cukru, ľadová sóda, kopčeky čokoládovej zmrzliny Do 300 ml pohára dáme kakao, kávu a sódu a dobre zamiešame. Sódu cukor a miešame, kým sa rozpustí. Pridáme čokoládovú zmrzlinu a trochu zamiešame. Podávame so slamkou a lyžičkou.



Naposledy upravil adam : 05.07.05 at 17:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Adamka, mňááám! Mrazená káva, a sladká! To musí byť úžasná chuť!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja zbožňujem "zmrzlinového utopenca".
    Je to veľmi jednoduché: stačí si do pohára naliať kolu alebo inú malinovku a opatrne vložiť do nápoja kopček zmrzlinky (vanilková, aj čokoládová je fajn) a slamka k tomu.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Aj ten utopenec nie je od veci.... Veľmi jednoduché a vôbec ma to nenapadlo....Ďakujem......

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ešte poznám:
    - do misky dať 3 zmrzliny a obliať ich 0,5 dcl broskyňovou vodkou, alebo obliať vaječným koňakom a počkať chvíľu aby sa zmzlina trošku stopila.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Ešte poznám:
    - do misky dať 3 zmrzliny a obliať ich 0,5 dcl broskyňovou vodkou, alebo obliať vaječným koňakom a počkať chvíľu aby sa zmzlina trošku stopila.
    Lenka, ja som čítala, aby sa zmrzlina trošku opila!-síce aj tak sa opije.

    Pridám chutný pre deti:
    2,5 dl mlieka, 1 žĺtok, 3 lyžice jahodového džemu aj s jahodami, rozmixovať, nakoniec do pohára pridať 2 kopčeky jahodovej zmrzliny. ( V čase salmonely robiť radšej bez toho žĺtka).

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ešte ma napadlo:
    Spraviť si nescu kávu do väčšieho pohárika, vliať 0,5dcl vaječného koňaku, pridať kopček zmrzliny, ozdobiť šľahačkou, šľahačku poliať tekutou čokoládou a už len podať so slamkou. Kto má rád sladenú kávu, cukor treba vsypať do kávy ešte pred vliatím vaj. koňaku a rozmiešať.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    lenkak
    Ešte ma napadlo:
    Spraviť si nescu kávu do väčšieho pohárika, vliať 0,5dcl vaječného koňaku, pridať kopček zmrzliny, ozdobiť šľahačkou, šľahačku poliať tekutou čokoládou a už len podať so slamkou. Kto má rád sladenú kávu, cukor treba vsypať do kávy ešte pred vliatím vaj. koňaku a rozmiešať.
    Ak dáme zmrzlinu s príchuťou "Vaječný koňak" ušetríme.......

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Dobrá je poleva na zmrzlinu: čokoládu na varenie rozpustíme a pridáme stužený tuk (cera) 1 ku 1, ale tuku môže byť i menej. Čokoláda na zmrzline stuhne ako na nanuku...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Aj taká zmrzlina existuje. Ale má taký špeciálny názov, že ma teraz nenapadne jej názov.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Pridám nejaké recepty, ktoré som našla:
    Podávame vo vysokých pohároch so slamkou a miešacou lyžičkou.

    Ice cream sóda
    50 ml malinového sirupu, 50 ml likéru, 20 ml citr. šťavy, 100 ml vanilkovej zmrzliny a dolejeme 130 ml sódovej vody.

    Ice cream cola
    50 ml likéru, 50 ml vanilkovej zmrzliny, 100 ml smotany - premiešame. Prilejeme 180 ml Pepsi-coly a znovu premiešame. Ozdobíme šľahačkou.

    Miláčik
    1 porcia vanilkovej zmrzliny, 40 ml brandy a 30 ml jemnej čerešňovice. premiešame a doplníme Pepsi-colou.

    Lovec jeleňa
    1 porciu vanilkovej zmrzliny, 50 ml bandy, 50 ml čučoriedkového sirupu. Premiešame a doplníme Pepsi-colou.

    Pomalý fox
    2 porcie vanilkovej zmrzliny, doplníme 50 ml marhuľ. likérom a 30 ml čučoriedkového sirupu a dobre premiešame. Podávame v koktailových pohároch s lzžičkou.

    Škótsky zmrzlinový nápoj
    2 porcie citrónovej zmrzliny. 50 ml džúsu z čiernych ríbezlí, 50 ml whisky a trochu citrónovej šťavy - dobre premiešame.

    Ananásový zmrzlinový strek
    50 ml ananásovej zmrzliny, prilejeme 20 ml ananásového sirupu a 20 ml mlieka, dolejeme sódovú vodu a zľahka premiešame. Do nápoja vložíme kúsky pokrájaného ananásu.

    Čokoládový zmrzlinový strek
    20 ml čokoládovej zmrzliny, 20 ml ananásového sirupu, 20 ml mlieka a sódovú vodu. Ľahko zamiešať.

    Jahodový zmrzlinový strek
    50 ml jahodovej zmrzliny, 20 ml jahodového sirupu, 20 ml mlieka, dolejeme sódovou vodou a všetko ľahko zamiešame. Do nápoja vložíme 2 -3 jahody a podávame.

    Pomarančový zmrzlinový strek
    50 ml pomarančovej zmrzliny, 20 ml pomarančového sirupu, 20 ml mlieka, dolejeme sódovú vodu a ľahko zamiešame. Vložíme 2 až 3 mesiačiky pomaranča a podávame.

    Kávový zmrzlinový strek
    50 ml kávovej zmrzliny, 20 ml čokoládového cukrového sirupu, 20 ml mlieka a dolejeme sódovou vodou - zamiešame.

    Vanilkový zmrzlinový strek
    50 ml vanilkovej zmrzliny, 20 ml malinového sirupu, 20 ml mlieka a doplníme sódovou vodou. Do nápoja vložíme 50 g kompótových čerešní a podávame.

    Mrazená káva
    Dobre vychladenú osladenú čiernu mokka kávu nalejeme do pohára, do ktorého sme dali vanilkovú zmrzlinu. Povrch ozdobíme šľahačkovou smotanou.

    Banánový pohár
    Do pohára dáme striedavo čokoládovú a ovocnú zmrzlinu, pokrájané banány a prelejeme 50 ml vaječným likérom.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Úplne najjednoduchšie je shake-mlieko od 300 ml viac,čerstvé ovocie-banán,jahody prip. iné,a zmrzlina-buď vanilková alebo ovocná taká istá aké je čerstvé ovocie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.