Zavrieť

Porady

Výpočet odstupného

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu pri výpočte odstupného:

Zamestnankyňa, ktorej sme dali 12.12.2008 výpoveď z nadbytočnosti § 63 odst.2 a výpovedná doba jej končí 31.03.2009 /keďže u nás pracovala viac ako 5 rokov/, má nárok na odstupné 3 mesiace, ktoré jej bude vyplatené v mzde za marec 2009. Je tento výpočet správny?

/týždenný prac.čas je 40 hodín, priem.mzdy za IV.Q 2008 je 7,9828 €/

21,74 x 8 x 7,9828 = 1388,3685 /zaokr.na 2 des.miesta?/
x 3 mesiace
= 4165,11 € /alebo 4165,11

Túto výšku odstupného dám pri výpočte mzdy do položky "OSTATNÉ ZDANITEĽNÉ PRÍJMY" alebo tam musí byť uvedené odstupné a zdaním spolu s mzdou za 03/09 19% ?

A ešte jedna otázka, ako je to s § 74 pri tejto vyššie uvedenej výpovedi??
Ď. za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    [quote=jasusu;1002983]Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu pri výpočte odstupného:

    Zamestnankyňa, ktorej sme dali 12.12.2008 výpoveď z nadbytočnosti § 63 odst.2 a výpovedná doba jej končí 31.03.2009 /keďže u nás pracovala viac ako 5 rokov/, má nárok na odstupné 3 mesiace, ktoré jej bude vyplatené v mzde za marec 2009. Je tento výpočet správny?

    /týždenný prac.čas je 40 hodín, priem.mzdy za IV.Q 2008 je 7,9828 €/

    21,74 x 8 x 7,9828 = 1388,3685 /zaokr.na 2 des.miesta?/
    x 3 mesiace
    = 4165,11 € /alebo 4165,11áno

    Túto výšku odstupného dám pri výpočte mzdy do položky "OSTATNÉ ZDANITEĽNÉ PRÍJMY" alebo tam musí byť uvedené odstupné a zdaním spolu s mzdou za 03/09 19% ? musí byť uvedené odstupné a zúčtované v mzde za 3/2009

    A ešte jedna otázka, ako je to s § 74 pri tejto vyššie uvedenej výpovedi??
    Ď. za radu.ak máte odbor. organizáciu, alebo zamestnaneckú radu, zamestnávateľ je povinný výpoveď prerokovať s jeho zástupcami, ak tak zamestnávateľ neurobí,výpoveď je neplatná. [/quote]
    Naposledy upravil mzdarka renca : 27.03.09 at 15:18 Dôvod: preklep

    Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

    Maja2
    Túto výšku odstupného dám pri výpočte mzdy do položky "OSTATNÉ ZDANITEĽNÉ PRÍJMY" alebo tam musí byť uvedené odstupné a zdaním spolu s mzdou za 03/09 19% ? musí byť uvedené odstupné a zúčtované v mzde za 3/2009

    Keď sme zamestnancovi nevyplatili odstupné v poslednom výplatnom termíne, ako to mám spraviť teraz? Zrazím iba daň 19% a ostatné výplatím? Odpočítateľnú položku už nemôžem uplatniť, to je mi jasné, keď už netrvá zamestnanecký pomer. Ide mi o odvody do soc. a zdrav. poisťovní. Tie tiež neplatím. Ani za zamestnanca ani za zamestnávateľa. Je to tak správne?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Maja2 Pozri príspevok
    Túto výšku odstupného dám pri výpočte mzdy do položky "OSTATNÉ ZDANITEĽNÉ PRÍJMY" alebo tam musí byť uvedené odstupné a zdaním spolu s mzdou za 03/09 19% ? musí byť uvedené odstupné a zúčtované v mzde za 3/2009

    Keď sme zamestnancovi nevyplatili odstupné v poslednom výplatnom termíne, ako to mám spraviť teraz? Zrazím iba daň 19% a ostatné výplatím? Odpočítateľnú položku už nemôžem uplatniť, to je mi jasné, keď už netrvá zamestnanecký pomer. Ide mi o odvody do soc. a zdrav. poisťovní. Tie tiež neplatím. Ani za zamestnanca ani za zamestnávateľa. Je to tak správne?
    zrazíš len daň

    Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

    Maja2
    A keby to bolo v riadnom poslednom výplatnom termíne, tak tiež by som zrážala len daň?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Maja2 Pozri príspevok
    A keby to bolo v riadnom poslednom výplatnom termíne, tak tiež by som zrážala len daň?
    ANO

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    poprosínm o radu, ako postupovať pri výpočte odstupného, ak mám pracovníčku ktorá:
    - pracovala 1,2,3/2009
    - potom bola PN 4,5,6,7,8,
    - a v 9/2009 išla na MD
    - 10,11 MD

    bábo jej v11/2009 zomrelo a chce ukončiť u nás HPP k 31.12.2009 - (resp. vôbec nenastúpila) ak jej dáme odstupné.

    mám ho rátať z 1Q 2009 - kedy pracovala ???, alebo mám ho rátať z predpokladaného zárobku ?? , nerada by som ju ukrátila... prosím poradíte?.

    vďaka.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    sway Pozri príspevok
    poprosínm o radu, ako postupovať pri výpočte odstupného, ak mám pracovníčku ktorá:
    - pracovala 1,2,3/2009
    - potom bola PN 4,5,6,7,8,
    - a v 9/2009 išla na MD
    - 10,11 MD

    bábo jej v11/2009 zomrelo a chce ukončiť u nás HPP k 31.12.2009 - (resp. vôbec nenastúpila) ak jej dáme odstupné.

    mám ho rátať z 1Q 2009 - kedy pracovala ???, alebo mám ho rátať z predpokladaného zárobku ?? , nerada by som ju ukrátila... prosím poradíte?.

    vďaka.
    Z pravdepodobného zárobku.

    Zákonník práce § 134 ods. 3
    (3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    katka50 Pozri príspevok
    Z pravdepodobného zárobku.
    vďaka

    Výpočet odstupného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.