Zavrieť

Porady

Usporiadat
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

A to môžem dať nákladový účet 547 na stranu dal???
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Áno , zrušenie sa tak učtuje.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Chcem Vás poprosiť o radu, či náhodou niekoho nenapadne, kde môžem mať chybu: nesedí mi súvaha s výkazom ziskov a strát. Robila som si predbežnú uzávierku k 31.3. kvôli banke (úveru) a sedím na tým už druhý deň a nemôžem nájsť chybu. Prešla som každý riadok v súvahe, každý účet v hlavnej knihe, či mi prešli správne konečné zostatky pri prevode do roku 2009, všetko mi sedí. HV som preúčtovala na 428, aby som nemala zostatok na 431, aj tak nesedí, dokonca mi v súvahe nesedí ani predchádzajúce obdobie- vlastne účty mi sedia, len výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (r.087) nie a nie "sadnúť".....
už som zúfalá, potrebujem to odovzdať... v pondelok (ešte mám víkend)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

lenka: 395 nema zostatok? ak ano, treba preuctovat pripadne skus hladat ten rozdiel, co ti to robi.... moze to byt potom bud dvojnasobok alebo polovicna suma, kt. treba najst...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
andreaS Pozri príspevok
lenka: 395 nema zostatok? ak ano, treba preuctovat pripadne skus hladat ten rozdiel, co ti to robi.... moze to byt potom bud dvojnasobok alebo polovicna suma, kt. treba najst...

Adi, 395-nemá žiadny zostatok, na to si dávam veľký pozor. Robí mi rozdiel 1327 eur, neviem fakt kde...už som prehľadala všetko...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a klasika ked si vezmes iba ty laicky HV podla hlavnej knihy?

Resp skus A-P a potom V-N ako ti to vyjde...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Asi by som hľadala takto:
Hv - zobrala by som podľa Výkazu ziskov a strát. (aj podľa hlavnej knihy).
Toto má byť rovnaké.

Najprv Ti musia sedieť PS.
Ak tieto sedia, potom

Ak máš Súvahu inú, skús pozrieť ...

- či máš všetky účty definované v súvahe na ktorých si účtovala, či ti niečo nechýba (že sa stane , že ti nevstúpi do súvahy)

- či ti dobre vstupujú do Súvahy účty, ktoré môžu byť aj A aj P (napr. 343, 341)

- či maš definovaný vstup do Súvahy pri účte napr. 111,131 a máš na nich zostatky k 31.3.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
andreaS Pozri príspevok
a klasika ked si vezmes iba ty laicky HV podla hlavnej knihy?

Resp skus A-P a potom V-N ako ti to vyjde...

HV podľa hlavnej knihy sa mi rovná len s výkazom ziskov a strát, so súvahou nie-tam je ten rozdiel. Ešte rozmýšľam, že skúsim ešte raz skopírovať rok 2008 a urobiť prevod a následne len tak súvahu (nulovú) či už tam pri tom prevode nebude ten rozdiel, lebo sa to stále so mnou ťahá od januára 2009 (k 31.01.2009, k 28.02.2009 aj k 31.03.2009) ale stále iná suma, napr. v januári okolo 790 eur, február 770 eur a marec už tých 1327 eur.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
azla Pozri príspevok
Asi by som hľadala takto:
Hv - zobrala by som podľa Výkazu ziskov a strát. (aj podľa hlavnej knihy).
Toto má byť rovnaké. to mi sedí.

Najprv Ti musia sedieť PS. to mi tiež sedí
Ak tieto sedia, potom

Ak máš Súvahu inú, skús pozrieť ...

- či máš všetky účty definované v súvahe na ktorých si účtovala, či ti niečo nechýba (že sa stane , že ti nevstúpi do súvahy) myslíš, či majú správne označenie "A" alebo "P"?

- či ti dobre vstupujú do Súvahy účty, ktoré môžu byť aj A aj P (napr. 343, 341) toto neviem ako myslíš.

- či maš definovaný vstup do Súvahy pri účte napr. 111,131 a máš na nich zostatky k 31.3.
zostatky mám na 112 a 121 a tie mám OK odkontrolované.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Chyba bude iba v Súvahe.

Ak je každý mesiac iný rozdiel, tak to vidím v definovaní účtov, ktoré majú zostatky aj P aj A alebo na účtoch 111,131 - ak by si mala na nich zostatky.

Ak by bola chyba v PS, tak maš rozdiel stále rovnaký.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dievčatá, podľa mňa tá chyba bude už niekde úúúúplne na začiatku, podľa mňa mi to spravil ten prevod na euro. Ale veď keď mám PS v roku 2009 zhodné s KS z r.2008, tak kde môže byť chyba?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Lenka1979 Pozri príspevok
Dievčatá, podľa mňa tá chyba bude už niekde úúúúplne na začiatku, podľa mňa mi to spravil ten prevod na euro. Ale veď keď mám PS v roku 2009 zhodné s KS z r.2008, tak kde môže byť chyba?
Ak KS r. 2008 = PS r. 2009 , chyba bude iba v roku 2009.

Chod účet po účte a odškrtni. Sústred sa, či aktívny zostatok vstupuje do A a či P zostatok vstupuje do P.

Neexistuje, chyba sa musí nájsť.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
azla Pozri príspevok
Ak KS r. 2008 = PS r. 2009 , chyba bude iba v roku 2009.

Chod účet po účte a odškrtni. Sústred sa, či aktívny zostatok vstupuje do A a či P zostatok vstupuje do P.

Neexistuje, chyba sa musí nájsť.
Anka, ja tiež vidím chybu iba v súvahe, len neviem kde???
Už mám riadne zlosť aj všetko dokopy... už mi dnes "nepáli" , kašlem na to, pokračujem cez víkend. Pozriem ešte na tú definíciu účtov "A" a "P"

Pekný víkend. a... ďakujem... cmuky...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Lenka1979 Pozri príspevok
Anka, ja tiež vidím chybu iba v súvahe, len neviem kde???
Už mám riadne zlosť aj všetko dokopy... už mi dnes "nepáli" , kašlem na to, pokračujem cez víkend. Pozriem ešte na tú definíciu účtov "A" a "P"

Pekný víkend. a... ďakujem... cmuky...
Skús si spraviť Súvahu ručne podľa hlavnej knihy. ( Napr. na stránke drsr) Ak si v priebehu roku 2009 otvárala nové účty, pozri si v programe smerovanie do súvahy, nielen, či sú A, P, ale aj či Ti ich vôbec načítava do súvahy.
Postup : MRP - Výstupy - Súvaha - výber časť 1. - editovať ( vidíš pekne účty, ktoré ti idú do jednotlivých riadkov súvahy),
To isté - súvaha - 2. časť - editovať ...
Naposledy upravil Dav : 05.06.09 at 13:36 Dôvod: Doplnený Postup
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dav Pozri príspevok
Skús si spraviť Súvahu ručne podľa hlavnej knihy. ( Napr. na stránke drsr) Ak si v priebehu roku 2009 otvárala nové účty, pozri si v programe smerovanie do súvahy, nielen, či sú A, P, ale aj či Ti ich vôbec načítava do súvahy.
Postup : MRP - Výstupy - Súvaha - výber časť 1. - editovať ( vidíš pekne účty, ktoré ti idú do jednotlivých riadkov súvahy),
To isté - súvaha - 2. časť - editovať ...


Oli, nová súvaha 2009 v MRP už síce nemá dve časti, ale môže byť, že niektorý účet mi jednoducho nenačíta alebo som zle priradila znamienka "A" ku aktívnemu účtu alebo "P" k pasívnemu účtu-aj to môže byť. Ešte urobím tak, ako mi radíš, normálne ručne súvahu podľa hlavnej knihy ... a uvidím... chybu MUSÍM nájsť, to nie je možné, aby sa "stratila"...

Ďakujem.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Problém vidím v tom, že autor softvéru zaslal upgrade programu s novými verziami výkazov pre rok 2009, ale konfigurácia účtov súvahy v číselníku programu nebola užívateľom aktualizovaná - bola prevzatá a aj zostala z roku 2008. Vo verzii Súvahy 2009 napr. vypadol riadok 002 s účtom 353 a presunul sa do R 072.Tým sa posunuli takmer všetky riadky, ale nastavenie pri účtoch zostalo. Napr. účet 021 už nepatrí do R 015, ale do R 014....atď,...atď. Zreviduj celé nastavenie súvahy v svojom súbore...v takom, ako je v prílohe príspevku č. 35. Stiahni si nové tlačivo Súvahy 2009 a účtom z Tvojej HK priraď riadky podľa novej verzie Súvahy.
Túto pravdepodobnosť potvrdzuje aj to, že Ti nesedí vlaňajší stav, ktorý ešte nedávno - vo verzii 2008 sedel. Ten budeš musieť do verzie 2009 zadať nanovo a ručne - nie podľa čísel riadkov, ale podľa náplne riadkov.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
a_je_to Pozri príspevok
Problém vidím v tom, že autor softvéru zaslal upgrade programu s novými verziami výkazov pre rok 2009, ale konfigurácia účtov súvahy v číselníku programu nebola užívateľom aktualizovaná - bola prevzatá a aj zostala z roku 2008. Vo verzii Súvahy 2009 napr. vypadol riadok 002 s účtom 353 a presunul sa do R 072.Tým sa posunuli takmer všetky riadky, ale nastavenie pri účtoch zostalo. Napr. účet 021 už nepatrí do R 015, ale do R 014....atď,...atď. Zreviduj celé nastavenie súvahy v svojom súbore...v takom, ako je v prílohe príspevku č. 35. Stiahni si nové tlačivo Súvahy 2009 a účtom z Tvojej HK priraď riadky podľa novej verzie Súvahy.
Túto pravdepodobnosť potvrdzuje aj to, že Ti nesedí vlaňajší stav, ktorý ešte nedávno - vo verzii 2008 sedel. Ten budeš musieť do verzie 2009 zadať nanovo a ručne - nie podľa čísel riadkov, ale podľa náplne riadkov.
a_je_to, napísal (a?) si to veľmi... veľmi... pekne a naozaj super logicky... ibaže ja som na softvéry antitalent, potrebovala by som to nejak po lopatisticky... trošku bližšie, máš pravdu, tie riadky sú skutočne takto posunuté ako vravíš ,možno to tak má byť... možno niekomu súvaha sedí, pravdepodobne len ja píšem na poradu, že mi nesedí...a možno fakt preto to nesedí...(kvôli tým riadkom) alebo skutočne neviem prečo...
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Dav Pozri príspevok
Skús si spraviť Súvahu ručne podľa hlavnej knihy. ( Napr. na stránke drsr) Ak si v priebehu roku 2009 otvárala nové účty, pozri si v programe smerovanie do súvahy, nielen, či sú A, P, ale aj či Ti ich vôbec načítava do súvahy.
Postup : MRP - Výstupy - Súvaha - výber časť 1. - editovať ( vidíš pekne účty, ktoré ti idú do jednotlivých riadkov súvahy),
To isté - súvaha - 2. časť - editovať ...

Olinka, a Ty to máš tak nastavené (myslím Tvoju súvahu) ako je to zobrazené v tom Tvojom postupe? A funguje Ti to ok?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Lenka1979 Pozri príspevok
a_je_to, napísal (a?) si to veľmi... veľmi... pekne a naozaj super logicky... ibaže ja som na softvéry antitalent, potrebovala by som to nejak po lopatisticky... trošku bližšie, máš pravdu, tie riadky sú skutočne takto posunuté ako vravíš ,možno to tak má byť... možno niekomu súvaha sedí, pravdepodobne len ja píšem na poradu, že mi nesedí...a možno fakt preto to nesedí...(kvôli tým riadkom) alebo skutočne neviem prečo...
Skús si stiahnuť najnovšiu verziu ( asi dnešnú), potom daj údržbu súborov, preindexovanie , ( potichu si môžeš hovoriť niečo podobné, ako Oprav sa, ty nepodarený program), a ak nebude súhlasiť ani po tomto, skús zistiť, na zostatok ktorého účtu sa Ti ten rozdiel podobá, a či patrí do aktív, alebo pasív. V práci mám r. 2009, doma ešte experimentujem s r.2008. ( Je to milá činnosť, lebo prechádzam z iného programu do MRP, konverzia,...)
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nefunguje, a už prichádzam na to, že prečo.
Súvaha - editovať - kontrola- vypíše Ti použité účty, ktoré nemáš v súvahe. Tie doplníš, kam patria - do toho riadku, kde majú byť smerované.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať