Zavrieť

Porady

dom za milion

Dobry den mohli by ste mi prosim Vas poradit ako je to stym domom za milion. Chcela bysom vediet co ktomu vsetko treba ake su skutocne naklady. Dakujem pekne
Usporiadat
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Kedysi sa stavala prevazna vacsina domov svojpomocne, zavolala sa rodina, zapisali sa sichty a cele pribuzenstvo si takto vzajomne postavilo domi. Milion a ani 1.5 miliona za dom postaveny svojpomocne nie je vela, akurat. Cena za svojpomocny dom je zhruba zrovnatelna ( k poctu priemernych platov) ako v '80 rokoch. Problemom su pozemky, kedysi stacilo par platov a clovek mal v meste taky pozemok, ze na nom mohol pestovat zemiaky pre celu rodinu. Teraz vas osklbu hned pri pozemku, spekulanti, relitky a banky vysrobovali cenu za m2 do neakceptovatelnych vysin.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

vratnik Pozri príspevok
Kedysi sa stavala prevazna vacsina domov svojpomocne, zavolala sa rodina, zapisali sa sichty a cele pribuzenstvo si takto vzajomne postavilo domi. Milion a ani 1.5 miliona za dom postaveny svojpomocne nie je vela, akurat. Cena za svojpomocny dom je zhruba zrovnatelna ( k poctu priemernych platov) ako v '80 rokoch. Problemom su pozemky, kedysi stacilo par platov a clovek mal v meste taky pozemok, ze na nom mohol pestovat zemiaky pre celu rodinu. Teraz vas osklbu hned pri pozemku, spekulanti, relitky a banky vysrobovali cenu za m2 do neakceptovatelnych vysin.
Správne, tá cena pozemku je skoro polovica ceny domu. Pritom si skoro nikto neuvedomuje, že každý stavebný pozemok bol iba roľa, alebo les či dokonca močiar.

Keď som tu niekde na nete ponúkal spolupodiel na premene role na stavebný pozemok, tak sa mi niekto vysmial, že pozemok za 200 Sk pri Bratislave bude asi nejaký „močár“.

Nerozumiem tomu argumentu realitiek, že ak chcete stavať tak si kúpte stavebný pozemok a dajte niekomu zarobiť. Tie administratívne úkony, dokáže zvládnuť aj každý občan, ale je to doménou rôznych dobre zarábajúcich skupiniek, lebo ľudia už neveria, že niečo na úradoch dokážu vybaviť. Je jasné, že tie razítka a povolenia sú len formalita a že aj niečo stoja. Naši občania za to bežne platia milión a viac, na jeden stavebný pozemok a ani si to neuvedomujú.

Cez rôzne spoločnosti sa pretransformuje roľa na stavebný pozemok a jednom hektáre (10.000 m2) urobia aj 10 miliónov zisku.

Toto je výsledok našej legislatívy a mentality našich občanov. Aj keď im to vysvetlím, neveria a hľadajú, ako sa nechať ožobráčiť.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
keď niekto minulý rok zháňal murárov či už ako stavebná firma, alebo súkromne, tak vie, že rozprávky o tom, ako málo zarábajú a ako ich stavebné firmy zdierajú sú naozaj len rozprávky.
Taký murár, maliar, kominár atď. živnostník si neváha vypýtať celkovú sumu za mesiac práce tak, že mu na hodinu vyjde kľudne 400 - 500 korún.
Našťastie tento rok sa to obracia a konečne sa "zdieraní" murári vrátia do normálu.

Ešte sa prefíkane tvária, a hovoria že keď budete chcieť aj doklad, tak to bude o DPH drahšie a pri tom nie sú platcovia DPH.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Filip Glasa Pozri príspevok
keď niekto minulý rok zháňal murárov či už ako stavebná firma, alebo súkromne, tak vie, že rozprávky o tom, ako málo zarábajú a ako ich stavebné firmy zdierajú sú naozaj len rozprávky.
Taký murár, maliar, kominár atď. živnostník si neváha vypýtať celkovú sumu za mesiac práce tak, že mu na hodinu vyjde kľudne 400 - 500 korún.
Našťastie tento rok sa to obracia a konečne sa "zdieraní" murári vrátia do normálu.

Ešte sa prefíkane tvária, a hovoria že keď budete chcieť aj doklad, tak to bude o DPH drahšie a pri tom nie sú platcovia DPH.
Poznáte murára, čo zarába milión ročne ? Ja nie.
Ak by platilo 500 Sk/hod. krát 180 hod/mesiac, bolo by to 90 000 Sk/mesiac.
Za 12 mesiacov je to 1 080 000 Sk ročne.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Poznáte murára, čo zarába milión ročne ? Ja nie.
jasné že poznám a keby len murárov - ale aj maliarov, zámočníkov, obkladačov, elektrikárov, kúrenárov atď.

Ale to je vec posledného 1-2 rokov. Teraz bude horšie.

Čo sa týka témy - dom za milión: väčšina firiem stavia na to, že nikto nezostane pri minimálnej verzii domu a bude chcieť dorobiť hento a tamto a inú dlažbu a iné okná. A na týchto dorábkach to zákazníkovi pekne osolia.
0 0
tromso tromso

tromso je offline (nepripojený) tromso

Ono je to takto, ak budem platit robotnikov na hodiny, tak budu robit tak , aby zarobili, - pomaly. Vtedy to naozaj moze byt aj 500 Sk/hod. Ja som sa naucil robit v zahranici za odvedenu pracu, pritom cena za to a to je dana. Nic sa na nej nemeni, ak sa dohodne. Ak sa nieco zmeni, da sa to aj jednoducho vypocitat. Napriklad ked staviam sendvicove domy, cena sa uctuje za montaz toho a toho za m2 napr. steny,alebo bezny meter stavby krovu ci ine..., preto je cena taka a taka. A taka je aj na konecnej fakture. Ak to budem robit tyzden alebo mesiac je to moj problem, proste nezarobim. Ak to urobim nekvalitne, budem chodit opravovat reklamacie donekonecna a zadarmo. Ak je dany cennik za montaz toho a toho, kazdy si vie odsledovat co ma postavene a vypocitat, ci je vsetko ok.
0 0
centeso centeso

centeso je offline (nepripojený) centeso

Filip Glasa Pozri príspevok
keď niekto minulý rok zháňal murárov či už ako stavebná firma, alebo súkromne, tak vie, že rozprávky o tom, ako málo zarábajú a ako ich stavebné firmy zdierajú sú naozaj len rozprávky.
Taký murár, maliar, kominár atď. živnostník si neváha vypýtať celkovú sumu za mesiac práce tak, že mu na hodinu vyjde kľudne 400 - 500 korún.
Našťastie tento rok sa to obracia a konečne sa "zdieraní" murári vrátia do normálu.

Ešte sa prefíkane tvária, a hovoria že keď budete chcieť aj doklad, tak to bude o DPH drahšie a pri tom nie sú platcovia DPH.



Kua sa ti zda vela čo beru murary?. Tak si vrat na zem a poobzeraj sa okolo seba. Kdekolvek prideš tak všade beru strasne peniaze zanič a murar si to aspon odmaka . Stači ked len ked daš napr opravit nejaku blbost v PC a cvakas nehorazne peniaze a on to ma za 5 min. Alebo len vymena pneu za 8 min 20 eur. Tak tomu hovorim zdieranie. Vieš si predstavit kolko sa murar nadrie?Asi nie ked pišeš taketo sprostosti . Ved v dnesnej dobe maloktory vydrži robit do dochodku skus makat na stavbe ked mas 60 rokov tak sa stoho poserieš.. .. Murary beru podcenu ale to sa čoskoro zmeni lebo mlady ludia nechcu robit a ver tomu že čoskoro budes platit ozaj kvalitnemu murarovi trikrat tolko ako teraz a nebudes nadavat ale budeš rad že je tomu tak.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
tromso Pozri príspevok
Ono je to takto, ak budem platit robotnikov na hodiny, tak budu robit tak , aby zarobili, - pomaly. Vtedy to naozaj moze byt aj 500 Sk/hod.
S týmto nemôžem súhlasiť. Ja ako zákazník, ktorý potrebuje možno raz za život vymurovať dom, nedokážem posúdiť, či xy € za m3 murčiva je dobrá cena, možno vyberiem toho najlacnejšieho. To si ale píš, že dokážem po krátkej dobe rozoznať fachmana od flákača. Už som v živote došiel do kontaktu s rôznymi profesiami, a keď som si chvíľu pozrel ich tempo, preklínali tú hodinu,, keď sa so mnou zjednali.
Vôbec je ale nutné pri každej práci pozerať na prsty tomu čo to robí. Ak si dojednám nejakú prácu na úkol, tak sa robotník bude snažiť mať to čo najskôr hotové. Kvalita ide na bok. Videl som už maliarov, čo vo vedre zmiešali penetrák s fasádnou farbou, zarobili hustú kašu a na jeden raz natreli fasádu, veď cena už bola dohodnutá. Bežne murári vyrovnávajú nerovnosti nanesením hrubej vrstvy malty, pritom výrobca stanovuje maximálnu hrúbku na vrstvu. Aj to je dôsledok dojednanej sumy za dielo a nedostatok kontroly. Veď aj stavebné firmy svojich murárov platia na hodiny, lebo majiteľ si ich tempo ustriehne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jar88 Pozri príspevok
Čo sa týka toho, že to bude stále drahšie, si dovolím oponovať. Je tu situácia, ktorá tlačí ceny dole a náklady hore. Je to hlavne finančná kríza. Je málo peňazí a aj keď je veľká požiadavka na bývanie, rozvoj stavebníctva upadá. Ľudia čo majú málo peňazí, hľadajú cestu, ako postaviť aj za to málo, čo im po zdanení zostáva. Potrebujú bývať.

Viem, že ľudia chápu, že je lepšie a aj pohodlnejšie, ak stavajú odborníci a so zárukou. Ale prevažná časť ľudí na to jednoducho nemá, ale to bývanie potrebuje. Preto hľadajú cestu, ako bývať ale za menej. Nie je podstatné, či s daňou, ale hlavne lacnejšie, aj za cenu čiernej práce.

Prečo je to bývanie také drahé ? Určite je to v tých daniach a odvodoch. Veď polovicu ceny tvorí daň. Tá daň vytvorila aj finančnú krízu. Ľudia sa snažia obchádzať dane, hlavne preto, že už na ne nemajú.

Normálne stavebné firmy, ako je aj tá vaša, stavajú už len s malým ziskom. Nemáte veľké marže a aj tak ste drahí. Určite nie je ďaleko doba, keď budete stavať aj skoro bez zisku, alebo dokonca so stratou.

Alebo sa zaťať a so stratou aj nestavať a upadnúť do bankrotu.
Môj predpoklad je taký že prestanú stavať devleportery veľké stavby(veľké firmy obchádzam oblúkom,sú to podvodníci),prestanú stavať nemajetný čo stavali na hypotéky .Týto ľudia asi prestanú celkom stavať a to je len dobre.Pre mňa neboli zaujímavý a ani som nikomu nestaval dom cez hypotéku alebo pôžičku.To sú práve tí čo hľadali hľadajú a budú hľadať tých najlacnejších borovičkových tiežmajstrov (potom chodia po porade a sťažujú sa).Moja klienela a predpokladám že v aj väčšiny ostatných solídnych firiem pochádza zo strednej vrstvy.To sú ľudia ktorý buď pracujú mimo SR alebo dokážu zarobiť toľko že sa nepotrebujú na celý život zadĺžiť.Týto si dokážu zistiť priemer cien a dokážu sa dohodnúť.Takže bez práce zostanú tý dedinský opilci ten kto vie a chce, sa určite dokáže presadiť.Moji murári nešli za posledných 5 rokov pod 250 na hodinu.A môžem vám kľudne napísať že je to minimálna hodinová mzda ktorú by mala mať každá upratovačka v SR.Problém slovákov je v tom že si nevedia riadiť svoj život a dupnúť.Potom len závidia tomu ča sa mu chce.Ak si niekto myslí ,že 130Sk za m2 omietky je moc nech si skúsi.Šikovný murár urobí za deň 25-35 metrov.
0 0
marek79 marek79

marek79 je offline (nepripojený) marek79

Môj predpoklad je taký že prestanú stavať devleportery veľké stavby(veľké firmy obchádzam oblúkom,sú to podvodníci),prestanú stavať nemajetný čo stavali na hypotéky .Týto ľudia asi prestanú celkom stavať a to je len dobre.Pre mňa neboli zaujímavý a ani som nikomu nestaval dom cez hypotéku alebo pôžičku.To sú práve tí čo hľadali hľadajú a budú hľadať tých najlacnejších borovičkových tiežmajstrov (potom chodia po porade a sťažujú sa).Moja klienela a predpokladám že v aj väčšiny ostatných solídnych firiem pochádza zo strednej vrstvy.To sú ľudia ktorý buď pracujú mimo SR alebo dokážu zarobiť toľko že sa nepotrebujú na celý život zadĺžiť.Týto si dokážu zistiť priemer cien a dokážu sa dohodnúť.Takže bez práce zostanú tý dedinský opilci ten kto vie a chce, sa určite dokáže presadiť.Moji murári nešli za posledných 5 rokov pod 250 na hodinu.A môžem vám kľudne napísať že je to minimálna hodinová mzda ktorú by mala mať každá upratovačka v SR.Problém slovákov je v tom že si nevedia riadiť svoj život a dupnúť.Potom len závidia tomu ča sa mu chce.Ak si niekto myslí ,že 130Sk za m2 omietky je moc nech si skúsi.Šikovný murár urobí za deň 25-35 metrov.

Vážený pán 220870,
ak si myslíte, že stredná vrstva si dokáže postaviť dom bez hypotéky, tak sa mýlite. Z vášho príspevku usudzujem, že si vážite ľudí podľa toho, koľko zarobia. Podľa Vás ten, kto zarobí menej tak si nezaslúži bývať? Pri akej výške platu je podľa Vás človek zo strednej triedy? Ja sa platovo zaraďujem do strednej vrstvy a nemyslím si, že by som dokázal postaviť dom bez hypotéky. A možno aj dokázal, ale o 40 rokov. Takže ja si vážim každého slušného človeka a takých podnikateľov, čo považujú ľudí s ročným príjmom pod 33 tis. za plebs máme žiaľ veľa. Prajme pekný slnečný deň a nech sa Vám darí.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

[B]prestanú stavať nemajetný čo stavali na hypotéky .Týto ľudia asi prestanú celkom stavať a to je len dobre.

Tak prepáč, ale ked niekto zarába cca 25000 mesačne tak asi si ťažko postaví dom bez úveru. To neznamená, že naňho nemá právo. Aj ked bude ten úver splácať celý život.

Pre mňa neboli zaujímavý a ani som nikomu nestaval dom cez hypotéku alebo pôžičku.
Len aby si nebol niekedy vďačný aj za takých zákazníkov.

A že práve taký zháňajú borovičkových tiežmajstrov, to je vec názoru. Niekto ked má vela peňazí, tak zháňa takého majstra a niekto aj ked stavia na úver, tak si dá urobiť základne a dôležité veci odborníkom: murovanie, strechu, vodu, plyn....ale na vozenie fúrikov pre majstra predsa nemusím platiť odborníka.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marek79 Pozri príspevok
Môj predpoklad je taký že prestanú stavať devleportery veľké stavby(veľké firmy obchádzam oblúkom,sú to podvodníci),prestanú stavať nemajetný čo stavali na hypotéky .Týto ľudia asi prestanú celkom stavať a to je len dobre.Pre mňa neboli zaujímavý a ani som nikomu nestaval dom cez hypotéku alebo pôžičku.

Moji murári nešli za posledných 5 rokov pod 250 na hodinu.

Vážený pán 220870,
ak si myslíte, že stredná vrstva si dokáže postaviť dom bez hypotéky, tak sa mýlite. Z vášho príspevku usudzujem, že si vážite ľudí podľa toho, koľko zarobia. Podľa Vás ten, kto zarobí menej tak si nezaslúži bývať? Pri akej výške platu je podľa Vás človek zo strednej triedy? Ja sa platovo zaraďujem do strednej vrstvy a nemyslím si, že by som dokázal postaviť dom bez hypotéky. A možno aj dokázal, ale o 40 rokov. Takže ja si vážim každého slušného človeka a takých podnikateľov, čo považujú ľudí s ročným príjmom pod 33 tis. za plebs máme žiaľ veľa. Prajme pekný slnečný deň a nech sa Vám darí.
Ja si myslím, že keď sa spojí rodina, máte možnosť postaviť si rodinný dom s tromi bytmi a priemernou cenou pod milión korún (33000€) a bez problémov to do piatich rokov aj splatiť. Ide taká doba (kríza), že to bude naozaj reálne. Popísal som to v príspevku č.18 na druhej strane. Ceny budú poriadne nízke a taký, ako pán 220870 sa o prácu u vás budú ešte predbiehať.

Čo sa týka pána 220870, určite bude stavať aj za iných podmienok, ako v minulích piatich rokoch.
Som presvedčený, že bude museť uznať, že čakať na dobu, ktorá práve pominula, je cesta k bankrotu. Možno sa ho ešte kríza nedotkla a dúfa, že sa len tak ošuchne. Tá kríza tu bude a určite bude poriadna.
Naposledy upravil jar88 : 04.04.09 at 11:27
0 0
marek79 marek79

marek79 je offline (nepripojený) marek79

Tak a) dom za 33 tis. je nerealne
b) ak niekto zarába 33 tis. ročne tak si myslím, že to už nie je stredná trieda
c) tým predošlým príspevkom som myslel to, že pán 220870 uberá právo na bývanie v rodinnom dome ľuďom, ktorí patria do strednej vrstvy s mesačbýn príjmom cca 1ooo EUR.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marek79 Pozri príspevok
Tak a) dom za 33 tis. je nerealne
b) ak niekto zarába 33 tis. ročne tak si myslím, že to už nie je stredná trieda
c) tým predošlým príspevkom som myslel to, že pán 220870 uberá právo na bývanie v rodinnom dome ľuďom, ktorí patria do strednej vrstvy s mesačbýn príjmom cca 1ooo EUR.
Neviem, či ste si prečítal ten príspevok č.18, lebo tam som to zhruba popísal.
Mal som na mysli hlavne to, že u nás je bežné, že rodiny sú rozdelené a tým aj ich potenciál. Majú niekolko násobné potreby, ako je nevyhnutne nutné.
Ak si deti postavia s rodičmi spoločné, ale oddelené byty, majú šancu dostať sa pod milión.
Ak sa nevedia dohodnúť a rozhodnú sa ísť každý svojou cestou, stojí ich to namiesto 3.000.000.-Sk 9.000.000.- a splácanie až do dôchodku. Je to zlá voľba, ale je to ich vlastné rozhodnutie. Takto sa nemusia rozhodnúť.

Naviac, ak sa na to pozeráme reálne (nastávajúca kríza), ľudia s príjmom do 1000€ sú skoro bez šance. Treba si uvedomiť, že život v neustálom strachu a hádkach o peniaze, prestáva byť život. Alebo aspoň prestáva byť spokojný.
Naposledy upravil jar88 : 04.04.09 at 12:22
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

220870 Pozri príspevok
Bude to len drahšie.Všetko to speje k stavu ktorý je teraz v Rakúsku.Dnes je ešte veľa firiem , a živnostníkov ktorý podnikajú viacmenej na čierno.Postavia dom ale odvedú na dani len časť.Takto sa dá fungovať len začas. Nie navždy.Chcel som pôvodne reagovať aj na vyššie uvedený príspevok od tromso.Ak si vezme do úvahy že materiál stojí min 500 000 v PL koľko stojí doprava ,dane ,odvody, ľudia.Dá sa kúpiť (auto) za 100 000 aj za 1 000 000 .Ale postaviť dom pod 1mil nie. Reálne vás dnes vyjde stavba priemerného bungalovu okolo 2,5mil(ak to postavia živnostníci načierno).Ak to stavia firma z odvodom všetkých daní tak o 19% DPH + 19% daň zo zisku na konci roku plus.Daňováci o tomto vedia a je len otázka času kým sa s tým začne niečo robiť.
Koľko stojí doprava, treba zistiť, nakolko je kríza a ceny idú dole. Ponúkané ceny dopravcov klesajú na hranicu nákladov. Výroba nákladných aut klesla už na 20 %, čo znamená pokles o 80%. Dopravcovia skúšajú predať kamióny aj za 15000€ a aj tak sa nepredávajú.

Zaujíma ma, akú plochu v m2 má bungalov za 2.500.000.-
0 0
tromso tromso

tromso je offline (nepripojený) tromso

NO neviem co na toto napisat. Verim ze je to tak ako to pisete. Ale ide o to, ako kto robi, ak mam nieco urobit tak aby bolo urobene a je jedno ako, kaslem na to a nerobim. A myslim to vazne!!! Ak to ma byt odflaknute, nikdy to nemoze byt dobre a cakaju ma reklamacie. A reklamacie ja nerad, (napr v Skandinavii som nemal ani jednu za 7 rokov), lebo je to praca zdarma a navyse to stoji peniaze mna a nie zakaznika nehovoriac o tom, ze uz si v okoli ani klinec nepribijem, lebo sa to rozchyri. Ale je pravda ze u nas na SK je to trosku ine. Neviem ako je to v klasickej muracine, ale pri montovanych domoch je nieco co treba zmontovat a ak je to zmontovane dobre je vsetko ok, ak je zle tak katastrofa. A katastrofa znamena reklamaciu. Preto treba robit zodpovedne aj za cenu nizsieho zarobku. Aspon ja to tak robim. Na polievku vzdy bude. Netreba mi mercedes. :-)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Elegantné riešenie bývania za milión

Parádne bývanie za milión, lacné, praktické a reálne riešenie, ako že neriešiteľnej životnej situácie s bývaním.

Zložitá životná situácia nastáva rodine v Bratislave, kde majú rodičia už po štyridsiatke a deti po dvadsiatke. Deti sa stávajú dospelé a potrebujú sa osamostatniť. Takéto osamostatnenie pri bratislavských cenách bytov, ale aj cenách nájmov, je poriadne drahá a riskantná záležitosť. Hlavne v tejto neistej dobe (nástup následkov finančnej a ekonomickej krízy), je vlastné bývanie spojené s nutným zadlžením. Asi takto vyzerá klasický postup, našej bežnej, priemernej rodiny. Aká je v tom klasickom riešení perspektíva ?

Teraz býva štvorčlenná rodina v trojizbovom panelákovom byte v akože trhovej hodnote 3.200.000.-sk. V budúcnosti, ak sa jedno dieťa bude chcieť osamostatniť bude potrebovať aspoň nejaké bývanie, napríklad, malú novú garzonku (núdzové riešenie za 1.800.000.-sk). Potrebuje na to 500.000.- hotovosti a hypotéku na 2.500.000.- Sk. Nastáva možnosť, že to druhé dieťa, si môže založiť novú rodinku bez nákladov v detskej izbe u rodičov. Automaticky, ale nastáva zlá situácia, lebo to jedno dieťa je už vo finančnom probléme z hypotéky a to druhé nemá iné východisko, ako ísť do rovnakej situácie, lebo sa to v detskej izbe u rodičov, nedá vydržať. Zoberie si hypotéku na dvojizbový byt v starom paneláku (dnes za 2.600.000.-sk), ak má 500 až 600.000.- Sk v hotovosti, alebo na účte. Hypotéka môže byť asi na 3.800.000.- Sk. Takto sa dostanú všetci do zlej finančnej situácie, každý z nich, môže potrebovať pomoc, ale nikto z nich nebude mať na to, aby pomohol. Nikto dobre nežije a všetci zarábajú hlavne na to, aby mohli platiť bankám. Aby sa dostali do takejto situácie, musia najskôr našetriť milión, aby mohli mať dlh 5.600.000.- Sk. Deti našich detí (naši vnuci), budú vyrastať v rodine našich detí 20 rokov a tie naše deti, budú po celú dobu splácať hypotéku. Po 20 rokoch sa bude táto situácia opakovať, ale dnešný štyridsiatnik, bude šesťdesiatnik pred dôchodkom, alebo dôchodca.

Každý to vie už dnes a myslí si, že to inak ani nejde.

Možno budú šťastný a spokojný, že sa to deťom podarilo splatiť a že sa nedostali do neschopnosti tú hypotéku splatiť.

Máme ale aj inú možnosť, ak si uvedomíme svoju silu a náš potenciál, ktorý v rodine máme. Naša pôvodná rodina sa nemusí rozpadnúť, lebo vznikli naše ďalšie dve rodiny, ako to bolo v minulom režime (formálna rodina, vianočné, veľkonočné, narodeninové a pohrebné stretnutia). Len veľmi málo ľudí si uvedomuje, že na to má. Každý z vás, má obrovský potenciál, ale ho za vás využívajú iný. Váš potenciál využívajú správcovské spoločnosti vlastníkov bytov, dodávatelia tepla, developerské spoločnosti, banky jednoducho každý, len nie vy. Na viac, k tomu platíte aj nemalé dane.

Ideálne riešenie pre klasickú bratislavskú rodinu, je veľký trojbytový rodinný dom za Bratislavou. Takýto dom má pomerne malé náklady, veľký úžitok a je reálna možnosť to zvládnuť do piatich rokov. Som presvedčený, že väčšina normálnych ľudí, s príjmom okolo 700 až 1000 € mesačne si povie, že by to bolo fajn, ale je to nereálne, či dokonca naivná utópia. Pritom stačí urobiť pár správnych krokov, dobrých rozhodnutí a vyvarovať sa fatálnych omylov, ako sú neuvážené spotrebné úvery a hypotéky.

Ak chcete vedieť, ako na to, rád vám konkrétne kroky popíšem. Stačí, ak o ne prejaví skutočný záujem aspoň pár ľudí. Sám som sa do toho už pustil. Tak sa pridajte.
Naposledy upravil jar88 : 06.04.09 at 08:30
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Popíš konkrétne kroky.
0 0
maruška123 maruška123

maruška123 je offline (nepripojený) maruška123

jar88: si presvedčený o tom, že väčšina ľudí na Slovensku zarába 700 - 1000 EUR mesačne??????? tak toto je podľa mňa utópia, väčšina ľudí toľko nezarába ani len v hrubom nie to v čistom, a nemám na mysli ľudí so skončenou základnou školou ale ľudí s vysokoškolským vzdelaním, poznám šikovných ľudí, ktorí zarábajú tak max. 600 EUR v hrubom a sú radi že majú nejakú prácu
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
jar88 Pozri príspevok
Elegantné riešenie bývania za milión
Myšlienka je dobrá, mohlo by na tom niečo byť. Od pradávna predsa keď ťahá rodina spolu, dokáže veľa. Ten príjem okolo 1000.-€ je v Bratislave reálny, laebo nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať