Zavrieť

Porady

Kupalisko Sturovo

Bol uz niekto v tomto kupalisku v Sturove? Zatial co som pocul, tak ho kazdy chvali. V lete tam mame ist na tyzden na dovolenku do nejakej chaty v tom areali. Podelte sa so mnou o vase skusenosti a rady ako tam najlepsie prezit tu dovolenku. Dik
Usporiadat
matulazv matulazv

matulazv je offline (nepripojený) matulazv

Ahoj.
Do Štúrova chodievame pravidelne už nejaký šiesty rok a nedám naň dopustiť. Mám osem ročnú dcéru a chodievame tam s partiou, kde sú deti od 0 do 10 rokov. Pri deťoch je výhoda, že si chodíš k bazénu ako ti to vyhovuje (nikto ťa nenaháňa, keď chceš, tak sa zbalíš a si preč). Je to veľký areál, atrakcií je tam tiež dosť a tento rok mali pribudnúť nové tobogany. Ubytovanie je v rôznych častiach areálu a s rôznou kvalitou. V meste síce chýba večerný život, málo podnikov je otvorených po 18.00 (až na pár barov) - osobne si myslím, že večerné aktivity sú v takom turistickom meste základom, ale čo už.... A inak za tie roky sme ani raz nechytili zlé počasie, takže chodievame s tade super opálení. A nejaké rady? Ťažko radiť, kedže my chodievame s deťmi a celý ten pobyt sa prispôsobuje im. Ale myslím, že nudiť sa určite nebudete.
Pekný deň.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

matulazv Pozri príspevok
Ahoj.
Do Štúrova chodievame pravidelne už nejaký šiesty rok a nedám naň dopustiť. Mám osem ročnú dcéru a chodievame tam s partiou, kde sú deti od 0 do 10 rokov. Pri deťoch je výhoda, že si chodíš k bazénu ako ti to vyhovuje (nikto ťa nenaháňa, keď chceš, tak sa zbalíš a si preč). Je to veľký areál, atrakcií je tam tiež dosť a tento rok mali pribudnúť nové tobogany. Ubytovanie je v rôznych častiach areálu a s rôznou kvalitou. V meste síce chýba večerný život, málo podnikov je otvorených po 18.00 (až na pár barov) - osobne si myslím, že večerné aktivity sú v takom turistickom meste základom, ale čo už.... A inak za tie roky sme ani raz nechytili zlé počasie, takže chodievame s tade super opálení. A nejaké rady? Ťažko radiť, kedže my chodievame s deťmi a celý ten pobyt sa prispôsobuje im. Ale myslím, že nudiť sa určite nebudete.
Pekný deň.
Vdaka za radu. A je to pravda, ze ked mame zaplatenu chatu v areali kupaliska, tak mame vstup do bazenov zdarma? Aspon takto nam to bolo povedane. A ako to funguje s odchodom z arealu kupaliska napr do mesta a potom s prichodom spät? Su tam nejake vstupky, ktore ma na to opravnuju, kedye tam budeme na chate? A co sa tyka jedal a obcerstvenia v areali? A mnozstvo ludi napr okolo 20.7.? Nie su tam ako sardinky?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Čo dodať? My sme chodievali stanovať. Strava dobrá, najmä trdelníky, čerstvé koláče... V areáli hrá hudba skoro do rána, ak ide dobrá partia je to super. Na výlet odporúčam prechádzku do Maďarska. :-)vždy som mala pocit, že dovolenkujem v zahraničí... prvá otázka, alebo veta po maďarsky a potom po slovensky:-)
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

alla66 Pozri príspevok
Čo dodať? My sme chodievali stanovať. Strava dobrá, najmä trdelníky, čerstvé koláče... V areáli hrá hudba skoro do rána, ak ide dobrá partia je to super. Na výlet odporúčam prechádzku do Maďarska. :-)vždy som mala pocit, že dovolenkujem v zahraničí... prvá otázka, alebo veta po maďarsky a potom po slovensky:-)

A ako daleko je to do Madarska? Alebo lepsie povedane co sa oplati ist pozriet do Madarska, co ja pobliz Sturova? Len ma to jeden malicky hacik
Nikto z partie nevie ani kustik po madarsky... Ale neva. Poznam ako to v Madarsku chodi lebo som bol pri Balatone. A vlastne teraz tam asi aj pojdeme na nakupy, kedze je tam lacnejsie ako u nas.
Ako je to s menenim na ich menu? Zamenit u nich v banke eura ci u nas? Ale asi u nich to bude vyhodnejsie
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
peniaze sme menili v zmenární v Štúrove . Do Maďarska sme chodili pešo - katedrála Ostrihom...ak chceš ísť na nákupy, tak radšej autom .
0 0
krajanová krajanová

krajanová je offline (nepripojený) krajanová

stanco007 Pozri príspevok
A ako daleko je to do Madarska? Alebo lepsie povedane co sa oplati ist pozriet do Madarska, co ja pobliz Sturova? Len ma to jeden malicky hacik
Nikto z partie nevie ani kustik po madarsky... Ale neva. Poznam ako to v Madarsku chodi lebo som bol pri Balatone. A vlastne teraz tam asi aj pojdeme na nakupy, kedze je tam lacnejsie ako u nas.
Ako je to s menenim na ich menu? Zamenit u nich v banke eura ci u nas? Ale asi u nich to bude vyhodnejsie
S jazykom sa netráp, v pohode sa dohodneš, výmenu za forinty riešim až keď ideme, pozriem na internete najvýhodnejší kurz pre prehľad, no nie všetky banky sú aj v Štúrove, menili sme aj v zmenárni pri moste do Ostrihomu, tie rozdiely nie sú až také veľke, nezruinuje Ťa to.
Štúrovo jednoznačne odporúčam !!!
0 0
matulazv matulazv

matulazv je offline (nepripojený) matulazv

Áno, ak je zaplatená chata, tak vstupné už zaplatené máte. Pri ubytovaní dostanete preukazy, s ktorými môžete vychádzať a vchádzať do areálu kúpaliska bez obmedzenia (len sa preukážete preukazom). Jedlá sú celkom v pohode aj v areály aj v meste. V tomto sa dosť prispôsobili a ponúkajú aj halušky, aj halaszle. Dá sa tam prestravovať dokonca aj na stravné lístky (platia všetky). A pokiaľ je aj hlavná sezóna, dá sa ten nával "ľudských tiel" zvládnuť. Je tam veľa bazénov a tým, že je areál veľký, celkovo sa to pekne rozloží. A kedže je človek na dovolenke, oddychuje, nestresuje sa, tak tých 5-10 minút vydrží stáť aj v rade na pivo. :-) . A ako som tu čítala: najprv oslovenie po maďarsky a potom po slovensky, to je pravda. Dokonca aj personál sa medzi sebou rozpráva po maďarsky (tam je taký život). Nie je to však vôbec rušivé a človek aspon pochytí pár cudzích slov. Tak prajem peknú dovolenku. (už aby bola).
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Tak, dakujem vsetkym za rady. Velmi nam to pomoze na dovolenke. Ideme od 18.7-25.7. Dufam, ze sa nic nezmeni dovtedy Ak by vas este nieco napadlo, tak dajte vediet...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Bola som tam pred rokom na týždenný pobyt a určite sa tam oplatí ísť, je krásne mestečko, nudiť sa nebudeš nikde, v stánkoch večer sa dá príjemne posedieť, najesť aj pospievať. V niektoré dni chodí výhliadková loď ráno do Budapesti a večer späť, ak nechceš ísť na kupko. Zo Štúrova prejdeš cez most a si v Ostrihome (po maď. Esztergom). Výborné trhy, nakúpiš lacno mnoho vecí ale my sme chodili každý druhý deň hlavne na čerstvú zeleninu, ovocie klobásu a slaninu na opekanie pri ohníku.
Na kúpalisku priamo sa dá dobre najesť aj oddýchuť. Toto roku určite ideme tam zas. No ak chceš daj si do google Vadaš thermal môžeš sa dozvedieť veľmi veľa.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nemate nejake super ubytko pre asi 7 ludi a psa,?Aby sme sa pri psikovi vedeli vystriedat.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alaya1 Pozri príspevok
Nemate nejake super ubytko pre asi 7 ludi a psa,?Aby sme sa pri psikovi vedeli vystriedat.
Pes nie je povolený...je zakázaný v celom areáli kúpaliska.

ubytovanie napr. : http://sturovo.bg.szm.sk/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alla66 Pozri príspevok
Pes nie je povolený...je zakázaný v celom areáli kúpaliska.

ubytovanie napr. : http://sturovo.bg.szm.sk/
Dakujem pekne za ponuku, my hladame len so psom, predsa ho nenecham niekde v nejakom psom "hoteli".
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

V Štúrove je super, chodím tam každý rok cca 25 rokov, pamätám si to od začiatku, keď boli iba prvé bazény a maličká recepcia ešte na druhej strane cesty... Je tam pohoda, neviem po maďarsky ani ceknúť, ale tam nemám problém s dorozumievaním, máme tam vlastné zariadenie, sezóna už začala
teším sa na predĺžený víkend. Ak niekto potrebuje pomôcť príp. zistiť ubytko - rada pomôžem.
Pre stanco007 (ale aj ostatných): oproti vlaňajšku je so vstupnými kartami trošku zmena - teraz budú nové čipové, bude treba na recepcii zaplatiť zálohu 2€, ktorú Ti pri odchode vrátia, auto bude prechádzať iba z vodičom, ostatní musia prejsť svojím čipom a vlastne bude treba registrácia nielen pri vstupe, ale aj pri vychádzaní z areálu ( pretože by Ťa čip už nepustil dnu) , hore-dole môžeš chodiť koľkokrát sa ti bude chcieť. Ale to TI už vysvetlí všetko Tvoj ubytovateľ, prípadne na recepcii TK.
Naposledy upravil atramka : 06.05.09 at 07:44 Dôvod: oprava chyby
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

...nám sa v Štúrove tiež velmi páči...je to pre nás naj kúpalisko - bazény, areál, strava..vsetko : ) Do Ostrihomu sme sa tiež prešli len pešo cez most a myslím že aj tam je kúpalisko...ak by ste to štúrovské za týždeň zunovali - co ale neverím : )
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Poraďáci , nehľadá niekto ubytovanie na TK Vadaš v Štúrove v termíne od 18. júla do 25.7.2009?????
Ponúkam objednané ubytko v dvoch chatkách (2x4 osoby ), ak by niekto potreboval...... Z rod. dôvodov musia zostať doma a bolo už zarezervované a vyplatené, ak bude náhrada, tak by to bolo super.....
Naposledy upravil atramka : 16.07.09 at 11:42 Dôvod: pravopis, doplnok
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://vadas.sk/index.php?option=com...d=33&Itemid=59
0 0
mifri mifri

mifri je offline (nepripojený) mifri

čipové karty potvrdzujem, zo Štúrova sme sa vrátili minulý piatok, pribudla nudapláž, do bazéna Hviezda šmýkačka, v určité dni bolo 2x za deň cvičenie vo vode, ponuku trdelníkov rozšírili o syrové, ponuka jedál a nápojov fajn, mne prekážala práve tá maďarčina, niekedy jej bolo trošku veľa - dievčina mi nerozumela čo si chcem od nej kúpiť a nevedela mi ani vydať, používala ťaháky (preklad niektorých slovíčok). V sobotu a nedeľu v bazénoch hlava na hlave (veľa domácich), špinavá voda, od pondelku super, bazén čistili každý deň. Slnečník s lehátkami treba platiť.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Do ostrihomu sa dá odviezť z autobusového nádražia, alebo aj z križovatky pred kúpaliskom výletným vláčikom. Stojí asi 1E an osobu ale niektorí šoféri ak idete dlhšie alebo rundu tak ani dva krát nekasírujú, Vláčik má 20min prestávku pred bazilikou, ale chodí ich tam viac. Pre decká je to zážitok. Pre dospelých dá sa vyjsť aj na strechu baziliky a rozhliadnuť sa po slovensku aj po maďarsku z ca 80m výšky.
1 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

atramka Pozri príspevok
Poraďáci , nehľadá niekto ubytovanie na TK Vadaš v Štúrove v termíne od 18. júla do 25.7.2009?????
Ponúkam objednané ubytko v dvoch chatkách (2x4 osoby ), ak by niekto potreboval...... Z rod. dôvodov musia zostať doma a bolo už zarezervované a vyplatené, ak bude náhrada, tak by to bolo super.....
už to mám vyriešené :-)))))
zobrali to susedia......
0 0
mirar mirar

mirar je offline (nepripojený) mirar

ahoj, pozdravujem ta, chodíme na dovolenku do štúrova takmer kazdy rok, nesmierne sa nam tam paci, napriek tomu ti odporucam, aby si si dobre "pretukol" ubytovanie, mali sme jeden krát neprijemny zazitok, napriek tomu mame na Šturovo len tie najlepšie spomienky. Ak by si chcel poradiť, kontaktuj ma, dam adresu na ubytovanie v sukromí. cauko
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať