Zavrieť

Porady

pokuta zo SOI

optimistka
dobrý deň
klient dostal pokutu zo slov. obch. inšpekcie za nedostatky zistené pri kontrole - duálne zobrazovanie cien
pokuta je vo výške 400 eur
fakt je, že konateľ potvrdil nedostatky - na niektorých druhoch tovaru neboli ceny v oboch menách
odvolávať sa je podľa mňa zbytočné, môžeme však požiadať o úľavu z pokuty ? aký je tam postup, kto z vás má takúto skúsenosť a podelí sa...
Usporiadat
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Podľa akého § bola uložená pokuta? A ešte by bolo vhodné napísať, že ako bola výška pokuty zdôvodnená v odôvodnení rozhodnutia o uložení pokuty...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
elaurie Pozri príspevok
Podľa akého § bola uložená pokuta? A ešte by bolo vhodné napísať, že ako bola výška pokuty zdôvodnená v odôvodnení rozhodnutia o uložení pokuty...
Zadávateľka otázky jasne napísala , že klient priznal , že ceny neboli duálne zobrazené . Tak je to myslím dostatočne jasné každému .Teraz jej ide o to , či môže požiadať o zníženie výšky sankcie t.j. pokuty .

http://www.porada.sk/723379-post3.html
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Zita5 Pozri príspevok
Zadávateľka otázky jasne napísala , že klient priznal , že ceny neboli duálne zobrazené . Tak je to myslím dostatočne jasné každému .Teraz jej ide o to , či môže požiadať o zníženie výšky sankcie t.j. pokuty .

http://www.porada.sk/723379-post3.html
Zita5, mne to je dostatočne jasné, s pokutami mám určité skúsenosti, i keď nie v tejto oblasti. Zadávateľka otázky sa domnieva, že odvolanie je zbytočné, to však záleží od toho, čo je uvedené v rozhodnutí o uložení pokuty. Napríklad ak v odôvodnení nie je uvedené, na základe čoho SOI dospela k výške pokuty 400 eur, tak je celé rozhodnutie zmätočné. Pýtala som sa preto, aby som zistila, či predsa len neexistuje dôvod na podanie odvolania...
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
v rozhodnutí je odvolávka na porušenie ustanovení v § 14 ods.1 zákona č. 250/2007 o ochrane spotrebiteľa za nedodržanie povinnosti predávajúceho počas obdobia duálneho zobrazovania označiť predávané výrobky cenami zároveň v eruách aako aj informatívnej mene sk
konateľ výsledky kontroly nespochybnil a zistené nedostatky sa začali odstraňovať ešte počas kontroly
pokuta je uložená podľa ô 24 ods.1 zákona č. 250/2007 ..
po preskúmaní celej veci správny orgán je názoru, že skutkový stav bol náležite zistený a preukázaný a preto bolo rozhodnuté tak ako je uvedené vo výrokovej časti tohto rozhodnutia, správny orgán uložil pokutu v zákonnej sadzbe s prihladnutím na zákonom stanovené medze a hľadiská pokutou primeranou ... a od uloženej pokuty sa očakáva nielen represívny ale aj preventívny účinok
toľko výcuc z rozhodnutia o pokute
dakujem
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Žiaľ nenašla som nikde možnosť úľavy alebo zníženia právoplatne uloženej pokuty SOI, preto si myslím, že stojí za zváženie, či neskúsiť podať odvolanie, ak ešte neuplynula lehota na jeho podanie. Ako dôvod odvolania môžte uviesť (ak sa tak Váš klient domnieva), že uložená pokuta je vysoká a že pri určení jej výšky sa neprihliadlo na charakter protiprávneho konania, závažnosť porušenia povinnosti, spôsob, následky porušenia povinnosti alebo nejakú inú relevantnú skutočnosť... (pozri § 24 ods. 5 zákona č. 250/2007 Z. z.) a treba to náležite zdôvodniť. Inak na stránke SOI sú zverejnené právoplatné rozhodnutia o pokutách, takže by sa dalo porovnať s nejakým tam uverejneným obdobným prípadom (obdobným vzhľadom na všetky okolnosti), či výška pokuty v prípade Vášho klienta je príliš vysoká alebo nie... http://www.soi.sk/sk/Pravoplatne-roz...vostupnove.soi
Včas podané odvolanie má podľa Správneho poriadku odkladný účinok a odvolací orgán musí napadnuté rozhodnutie preskúmať v celom rozsahu (to znamená, že neposudzuje len dôvody uvedené v odvolaní, ale musí preskúmať či rozhodnutie a konanie, ktoré mu predchádzalo, nemá aj iné vady...)
Naposledy upravil elaurie : 11.05.09 at 07:20
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

To je ale riadne mastná pokuta ! To namal tie cenovky na žiadnom tovare?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
predajné ceny neboli zobrazené v informatívnej mene SK u 6 druhov výrobkov a predajné ceny neboli zobrazené v hlavnej mene euro u 10 druhov výrobkov
podľa klienta sa jednalo o odlepené cenovky na drobnostiach, ako sú kábliky,baterky...
podotýkam jedná sa o maloobchod elektro s ročným obratom cca 12 mil. sk
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

V našom okolí som nepostrehla za takéto porušenie tak vysokú pokutu. Ja som mala kontrolu asi trikrát, cenovky som mala všade, ale na niektorých som mala zlé vypočítanú jednotkovú cenu. Tiež za ich prítomnosti to predavačka opravila, ale bolo to bez pokuty. Chápala by som to, keby duálne cenovky celkom ignoroval, ale toto sa mi zdá tvrdé...
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prosím vás čo napísať do odvolania voči "Oznámenie o začatí správneho konania"? Moji známi majú obchod s textilom a bola u nich na kontrole SOI a hrozí im pokuta za to že nesplnili povinnosť upozorniť verejnosť na zákaz fajčenia. Do 8 dní môžu podať odvolanie. Ďakujem za rady.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
zakaz fajčenia je potrebné niekde vyvesiť v predajni textilu ?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

podľa SOI áno
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

par. 7 ods. 1 písm. g zákona 377/2004
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
keď čítam ten §, ten hovorí o tom kde všade je zakázané fajčiť
aké iné §§ citujú vo rozhodnutí o uložení pokuty okrem tohto § 7
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja mám pred sebou to oznámenie a podľa tohto paragrafu a par. 8 ods. 3 a 4 chcú uložiť pokutu
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
v priestoroch, kde je zakázané fajčiť, je podnikateľ povinný na viditeľnom mieste upozorniť verejnosť na tento zákaz oznamom § 8 ods. 4 zákon 465/2005
§ 7 ods. 1 písm. g definuje priestory, kde je to zakázané
to som teraz vyhľadala v zbierke zákonov
priznám sa je to pre mňa novinka a určite ani jeden z mojich klientov to nemá vycapené
a odvolanie ? neviem, porušenie je jasné, ale s jedným z mojich klientov sme na základe rady z porady viď príspevky vyššie, podali odvolanie voči pokute za nedodržanie povinností duálneho zobrazovania, tiež jasné ako facka ale uvidíme, odvolanie má odkladný účinok
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

V súvislosti s pokutami, ktoré spomínate, som našla toto http://www.cme.sk/sz/content/685-372...fajciarov.html

len ma tak napadlo, chodievame cez obed do jednej útulnej kaviarničky na kávu, veľmi príjemnej, len mne ako nefajčiarke trochu vadí zafajčené prostredie. No najviac sa mi páči, že na jednom zo stolíkov je "ceduľka" s názvom NEFAJČIARSKY STôL. Samozrejme, že nie je žiadnym spôsobom oddelený od ostatných stolov, zafajčený vzduch sa nad ním vznáša rovnako ako nad tým o 50 cm ďalej. Litera zákona je však zrejme dodržaná
Naposledy upravil abel : 17.05.09 at 14:20
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To myslite uplne vazne, ze mam v predajni textilu napisat, ze sa tam nesmie fajcit? Tak to by ma nenapadlo ani na 1.aprila!
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja som tiež čumela jak puk, ale mám to pred sebou čierne na bielom
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe, to uz ani slov nemam, v pondelok to tam hned nacapim, nahoda je blbec a zvysnych bohviekolko eur veru nemam.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ja som hneď rozposlala mailom túto informáciu klientom, ktorých sa to týka
dakujem maruška
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať