Zavrieť

Porady

pokuta zo SOI

optimistka
dobrý deň
klient dostal pokutu zo slov. obch. inšpekcie za nedostatky zistené pri kontrole - duálne zobrazovanie cien
pokuta je vo výške 400 eur
fakt je, že konateľ potvrdil nedostatky - na niektorých druhoch tovaru neboli ceny v oboch menách
odvolávať sa je podľa mňa zbytočné, môžeme však požiadať o úľavu z pokuty ? aký je tam postup, kto z vás má takúto skúsenosť a podelí sa...
Usporiadat
jurajko jurajko

jurajko je offline (nepripojený) jurajko

ahojte, chcem sa spýtať na daňovú uznatelnosť/neuznateľnosť danej pokuty.
Tiež sme dostali 331 EUR z dôvodu, kt. je tu rozoberaný..
Ďakujem
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Pokuta nie je daňovým nákladom.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Ja som na základe Maruškinho príspevku pozerala a študovala novelu zákona o ochrane nefajčiarov a veru je to tak ako tu už bolo písané, že sa jedná - uzavretých verejne prístupných priestoroch všetkých typov predajní -
a preto som spracovala pre svojich odberateľov upozornenie, ktoré im hodlám rozposlať:

Tu je aj spomínaný zákon č.387/2006 Z.z. o požiadavkach na zaistenie bezpečnostného a zdravotného označenia pri práci.
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...87&Rocnik=2006
Tak toto som prehliadla. Je potrebné oznámenie vyvesiť aj predajni - Novinový stánok ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Tak toto som prehliadla. Je potrebné oznámenie vyvesiť aj predajni - Novinový stánok ?
Odpovedám si .......je potrebné .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať