Zavrieť

Porady

Recepty s obrázkami - rôzne

43 ročná účtovníčka
Mám rada keď pri receptoch sú aj obrázky tak niečo tu priložím možno nájdete niečo aj pre seba
Naposledy upravil Monika C. : 24.05.09 at 11:28
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

taiko Pozri príspevok
a ja tu mám raňajočky fajné, rýchle (http://www.jedloakopriatel.sk/avokad...s-mozarrellou/)

vyborny napad,ta prava,skutocne super mozarella je mozarella BUFFALA!!!
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
osky Pozri príspevok
2009-ja ti tak zavidim,co by som ja dala za to,keby mi prestalo uz konecne chutit sladke.....
Osky nechcem nijako malovat certa na stenu , ale zvysenou chutou na sladke Ti mozno telo hovori, ze nieco nie je v poriadku.
http://nutrition.about.com/od/askyou...sugarcrave.htm
http://www.gallbladderattack.com/sugarcravings.shtml
http://www.womentowomen.com/understa.../cravings.aspx
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Piekla som (a nielen) včera.

Kysnuté slané pečivo so šunkou a syrom
65 dkg polohrubej múky
1 kocka droždie
1 polievková lyžica kryšt. cukru
1 dcl oleja
1 čajová lyžička soli
5 dcl mlieka
Zamiesiť cesto, nechať vykysnúť, rozdeliť na 4 časti, každú zvlášť rozvaľkať na obdĺžnik, potrieť plnkou, dať plátky šunky, plátky syra (údený), zrolovať na roládu, povrch rolády potrieť plnkou, posypať sezamovými semienkami(rascou a pod.). Ja jemne posypem aj grilovacím korením. Pokrájať na trojuholníky, nechať trochu vykysnúť a upiecť.
Plnka:
1 hera(maslo, palmarín,....), 1 lyžička soli, 2 žĺtky = vymiešať

Poznámka: Cesto nenechávam kysnúť, až hotové koláčiky na plechu, aj to len dovtedy, kým ich všetky urobím . Trojuholníky nekrájam úplne do špice, aby sa na plechu neprevrátili. Ak mám málo šunky a syra, do plnky pridám prelisovaných pár strúčikov cesnaku a plním len cesnakovou plnkou.
Naposledy upravil Marína : 29.11.10 at 12:09
IMG_4375.jpg  
IMG_4372.jpg  
1/1
15 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
jój, Evička, veď ja sa nestíham realizovať pri tebe...ešte som nevyskúšala syrové gule, oškvarkové pagáče a už tu capneš zase také fajnové.....to sa robí? a kedy mám diétovať?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Dnes som bola v nasom hlavnom meste na tovar a v objekte je aj azijska predajna, tak som tam kukla a volaco som aj kupila a na zaklade toho som vykuzlila slovenske cinske rezance. Tu su:
normalne rezance z azijskeho obchodu /su to tie kocky vlnkove/ namocime do studenej vody, asi na hodinu, krasne zmaknu a su ako cerstve. Na olej do woku si dame nakrajanu cibulu, poprazime, pridame cesnak, por, dusime, potom na tenke pasiky nakrajanu mrkvu /ja ju najprv nakrajam skrabkou a potom na slize/, na rezance nakrajane take zelene cudo, je to zelenina podobna tvarom mangu, akurat je pichlava a chuti lepsie ako kalerab a na koniec pridame v lete nazberane a zamrazene kuriatka. Pokorenime, povegetujeme. Ked je zelenina chrumkava, vyberieme ju z woku, dolejeme trochu oleja a na to dame ocedene rezance a prazime a otacame, asi po 10 minutach pokvapkame sojovou omackou a pridame zeleninu a este prehrejeme. Nakoniec dame zelenu cibulku nakrajanu. Mozeme posypat syrom, ale ani nemusi byt, je to fakt dobre, ako ceresne, nie a nie prestat.
zivnostensky list 002.jpg  
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
A este kolac, co som piekla v nedelu.
Piskotove cesto: 5 vajec, 5 lyzic cukru praskoveho, 5 lyzic polohrubej muky. 5 lyzic oleja, 5 lyzic studenej vody, trochu prasku do peciva. Klasicky spracujeme. Upecieme. Medzitym si 20 dkg mletych orechov zmiesame so 4 lyzicami ribezloveho lekvaru, 4 lyzice rumu a za hrst mletych piskot, spracujeme na polotuhu masu, ak treba, rozriedime este rumom. Na studenu piskotu dame orechovu plnku. Nad parou si vyslahame 5 zltkov s 10 dkg praskovym cukrom a jednym vanilkovym do kase, nechame vychladnut. Potom vymiesame 20 dkg masla a pomaly pridame aj zltkovu hmotu, nakoniec primiesame jeden vanilkovy puding Danone. Na orechovu masu nakrajame na kocky 4 polovice kompotovej broskyne a na to krem, postruhame na vrch cokoladu. Nechame aspon pol dna v chlade,aby sa chute spojili.
zivnostensky list 001.jpg  
6 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Jej, este ku tej veceri som si vypila vietnamsku kavu, je ina, ale mne velmi chuti, je taka zvlastne aromaticka, len som ju musela premliet, oni ju totiz varia, aj sa predavac, inak velmi mily, chytal za hlavu, ako to mozeme pit.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
jój, Evička, veď ja sa nestíham realizovať pri tebe...ešte som nevyskúšala syrové gule, oškvarkové pagáče a už tu capneš zase také fajnové.....to sa robí? a kedy mám diétovať?
Valika, nikdy!!! Ak budeš mať nervy zodpovedne obalené tukom, budeš ešte milšia, ešte veselšia, ešte bezprostrednejšia, ešte spontánnejšia, ešte .............. no povedz, nestojí to za to?
Naposledy upravil Marína : 30.11.10 at 14:51
6 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Dnes sa s vami podelim o jeden uzasne jednoduchy recept a pritom velmi dobry. Je to aj navod, co s prebytocnou kyslou kapustou, u nas bezny problem, lebo nikdy si nezapamatame kolko kilogramov kapusty nam treba do sudka a tak mame vzdy aspon jeden a pol.
Takze si kupime take tensie udene klobasky, vyberieme zo sudka kapustu, umyjeme si 7dl flase a mozeme zacat: na spodok flase dame surovu kyslu kapustu asi 5 cm, na to otocenim umiestnime okolo skla 3 az 4 klobasky a do stredu napchame kapustu a este aj navrch, snazime sa vytlacit vzduch. Potom zavickujeme a varime v hrnci do 3/4 vody asi 1 a pol hodiny. Nechame vychladnut. Potom, ked sme hladni ako vlci a nemame co do pusy, uvarime si zemiacky /ak je uz aj na to pozde, tak odkrojime chlieb/ a obsah flase hodime na panvicu a zohrejeme. Je to mnamka, fakt vyborne.
zavaranie.jpg  
6 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

4 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

8 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Lahodný ovocný raňajkový šalát s avokádom
Ovocny-salat-s-avokadom-1.jpg  
Ovocny-salat-s-avokadom-4.jpg  
1/1
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Avokádová pomazánka s fazuľou a zázvorom
avokadova-pomazanka-s-fazulov-a-zazvorom-1.jpg  
avokadova-pomazanka-s-fazulov-a-zazvorom-3.jpg  
1/1
4 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Z tohto večera asik nebude
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
A prečo nie? My sme to dvaja nevládali zjesť.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A nedáš recept na tú pomazánku, až sa mi slinky zbiehajú, avokádo, zázvor ...čo to bude za chuť?...alebo len taký kúsok ošúpaného, ako je tam? + citrón, avokádo a varená fazuľa vymixovať?...mňam
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Zdenka 0705 Pozri príspevok
A nedáš recept na tú pomazánku, až sa mi slinky zbiehajú, avokádo, zázvor ...čo to bude za chuť?...alebo len taký kúsok ošúpaného, ako je tam? + citrón, avokádo a varená fazuľa vymixovať?...mňam
Dám dám. Tuto je http://www.jedloakopriatel.sk/avokad...ou-a-zazvorom/. Ináč tá chuť prekvapila aj mňa. No a už nemôžem nič napísať, lebo by som ju chválil. Ináč limetka je na to lepšia ako citrón, má takú jemnejšiu chuť.
Naposledy upravil taiko : 07.03.11 at 11:53 Dôvod: upresnenie
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Obložené chlebíčky
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Takýto pekný recept som si našla ráno v majloch. Keďže z majlov neviem pridať, ale na tomto je pôvod, tak som si ho našla a pridám odtiaľ a môžete piecť.

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=101683
4 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Takýto pekný recept som si našla ráno v majloch. Keďže z majlov neviem pridať, ale na tomto je pôvod, tak som si ho našla a pridám odtiaľ a môžete piecť.

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=101683
zase nova torta.pomoooooc,kedy to stihnem vsetko vyskusat.....
a zakaz na pecenie este plati.....
no ale uz len chvilu,vsak sa blizia sviatky a ja uz mam objednavky na baranov a zajacov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať