Zavrieť

Porady

stierkovanie

Dobry den,
potreboval by som poradit resp odporucit. POtrebujeme vymalovat dom, no ked uz ideme malovat chcel by som hned natiahnut aj stierku. Zistoval som si cenu vraj to vychadza cca 110/m2 len robota. Zda sa mi to dost ked som si priebezne pozeral co sa vlastne pri stierkovani robi. Preto by som si to chcel robit sam. Co by ste mi odporucili je sanca ze aj bez akychkolvek skusenosti to zvladnem alebo radsej odlozit peniaze a nechat to na odbornika.A mohli by ste mi popisat adkial zacat, ako to robit, na co si dat pozor,ake materialy pouzit?ci treba len steny oskriabat a potom stierkovat alebo aj natiahnut vrstvu kleberu zo sietkou a tak Dakujem za pomoc
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
[QUOTE=about76;1890854]Tak som sa aj ja vrhol na stierkovanie. Môj postup bol:
1.) Najskôr som navlhčil mydlovou vodou starú maľovku, urobil som to 2x a ten druhý raz som ju už aj zoškrabal. Išlo to úplne v pohode a dal som to na úplne najnižšiu vrstvu - pôvodná farba na omietke.
2.) Potom som pozametal steny a napenetroval klasickým penetrákom z bežnej predajne (2x - riedil som ho 1:1,5 samozrejme prvý náter musel zaschnúť, ja som ho nechal 24 hodín)
3.) naštudoval som si Rigipsové materiály. Kúpil som si Rimano 0-3, rozrobil a natiahol na jednu stenu cca 8 m2 (bude tam roldor). Mne sa netvorili žiadne hrudky, ako tu niekto písal. Stena bola pomerne krivá, takže nešlo natiahnuť rovnakú vrstvu všade. Ťahal som to väčším hladítkom (nejaká 50-60 myslím), ako bolo v návode, zdola hore a z mokrého do suchého. Ostávali mi stopy po hladítku, ale to som si povedal, že vyrovnám špongiovým. Lenže tu nastal problém, nevedel som kedy je to presne zavädnuté. Najskôr mi to bolo ešte veľmi mokré a potom už tuhé. Tak som ešte na vlhkú stenu natiahol ďalšiu vrstvu, lebo písali že tak sa lepšie spoja. Túto vrstvu som si už strážil a keď bola trochu tuhšia som hladil. Najskôr nastriekal a potom mokrým špongiovým hladítkom roztočil. Nechal som chvíľu tak a snažil sa veľkou špachtlou vyhladiť. Moc mi to nešlo, lebo som nemal žiadne mlieko. Ostávali mi ale stopy po špongii, tak som vedel, že dačo robím zle.
4.) Natiahol som druhú stenu, postupoval ako predtým, ale nenechal už tak vytuhnúť. Potom som si čítal toto fórum a zmenil som trošku techniku. Prebrúsil som tú prvú vrstvu a natiahol malým hladítkom stierku, podľa toho, kde to koľko bolo treba do roviny (úplná rovina to nebude, lebo panelová stena je vypuklá na niektorých miestach, ale to mi až tak nevadí). Potom ako som tu čítal, nechal to zaschnúť tak, že sa mi nelepila na prsty. Navlhčil stenu, roztočil mokrým špongiovým hladítkom a hneď rozťahoval mlieko špachtlou. Stena je viacmenej ok, aj keď ju podľa mňa budem musieť trošku prebrúsiť.

Neviem si predstaviť, že to ide aj bez brúsenia. A určite treba asi minimálne 2 vrstvy, som tu niekde aj čítal, že druhá je nutnosť, lebo to je taký technologický postup. Aj keď v návode to nepíšu. Každopádne som si myslel, že to bude ľahšie, ale teraz keď vychytávam ten grif, mám pocit že to aj ľahké je. Ale treba trošku zručnosť a vedieť, kedy čo robiť. Uvidím, ako mi to pôjde ďalej.[/QUOTE



Rimano 0-3 je veľmi jemný do 3 mm! Hladí sa okamžite inak sa dobrusuje. Na 8 mm je už Rimano Uni, spracúvava sa v pohode asi hodinu.
Naposledy upravil lapejko : 15.11.11 at 21:37 Dôvod: neoddelené
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať