Zavrieť

Porady

SZCO a spolupracujuca osoba r.2000-2003

Ahojte všetci poradaci vopred sa ospravedlnujem ak som nespravne zadala temu ale som ešte novačik ja sa budem snažit písat a zadavat všetko spravne a tak vas chcem poprosit o radu.Od roku 2000-2003 som pracovala ako spolupracujuca osoba u SZCO ale ta neplatila za mna odvody do SP tak SP to žiadala zaplatit odomna viem ze už tento zakon sa zrušil v roku 2004 ale vtom čase to bola povinnost SZCO osoba u ktorej som bola zamestnana vie mi niekto poradit resp.ten zakon ktorý platil v tom čase dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Je to zákon č. 274/1994.
    §19
    Odvod poistného
    (2) Za samostatne zárobkovo činné osoby a spolupracujúce osoby vykazuje a odvádza poistné na nemocenské poistenie a dôchodkové zabezpečenie samostatne zárobkovo činná osoba.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nie som právnička, takže idem na to logicky: pokiaľ neuhradila za Teba SZČO, tak môžu žiadať od spolupracujúcej osoby, predsa si podávala daňové priznanie, odvádzala daň, takže tie príjmy tam boli. Ale skús zadať otázku do sekcie http://www.porada.sk/f139-rodinne-ob...ske-pravo.html
    Tam Ti poradí niekto z právnikov.
    Keď tak zalovím v pamäti tak jeden čas spolupracujúce osoby nemuseli platiť, potom to bolo podmienené príjmom. Skús pohľadať koľko bola povinnosť platiť odvody (alebo Ti to Soc.poisť.vyčíslila ?)

    šafko je offline (nepripojený) šafko

    šafko
    pravdaže ja som to už aj zaplatila lebo by mi nedali ID a teraz som ich dala na sud pretože si protirečia samozrejme argumentuju všeliakymi hlupostami a využivaju že obyčajní človek si to nevšimne ale ja pozbieram od poradakov rozumi a pustim sa do nich mam všetky podklady EVID.LIST starší vtedy boli karty a tam som tiež vedena ako spolupracujuca osoba ale v novom liste ako SZCO idem sa zblaznit tak ak ešte niekto niečo vie tak budem velmi vdačna

    SZCO a spolupracujuca osoba r.2000-2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.