Zavrieť

Porady

Najobľúbenejší spevák ( čka), skupina...

Ahojte poraďáci, skúšam založiť tému s týmto názvom a kto chcete napíšte, kto-čo sa Vám v hudbe páči...

Ja osobne preferujem text pred hudbou, proste text je pre mna prvoradý a keď aj niekto niekedy zaspieva trošku falošne, tak ja na to aj tak ani neprídem( nemám hudobný sluch )
Takže zo spevákov dávam na 1.miesto Richarda Mullera, hneď za ním je Johny Cash a na 3 mieste je Falco...
Zo speváčok je na 1. mieste jednoznačne Martuška Kubišová, za ňou sú Edith Piaf a Hana Hegerová
Skupinu vyslovene obľúbenú nemám...

A čo sa týka úplneho víťaza v mojom rebríčku je jednoznačne Martuška Kubišová, jej texty mi mimoriadne pomohli v živote prekonať aj tie najťažšie prekážky-pre mňa sú jej piesne liekom...
A čo vy?
Usporiadat
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

icemonika Pozri príspevok
Dobre...uznáš, že ide o dobrú hudbu, ale budeš ju ďalej počúvať, aj napriek tomu, že interpret spieva o niečom, s čím sa nestotožňuješ???
Som ateista a uznám, že nejaká gospelova skupina je dobrá, no ale ju proste nebudem počúvať, keď tam je text...ako ťa milujem Bože...
Vacsinou budem. Myslim, ze sa mi zatial nestalo, aby som kvoli textu musel prestat pocuvat nieco, co sa mi paci. Jednoducho nevnimam ten text.

Ja som tiez ateista, ale napr. si rad niekedy vypocujem gospeloveho spevaka Davida Phelpsa. Jeho hudba je dobra, aj ked nic extra, kvoli comu by som jasal a musel to uzasne nieco analyzovat, aby som sa z toho mohol priucit, nie. Ale je skvely spevak. A dokonca aj Ladysmith Black Mambazo. Sice netusim, o com tocia, lebo je to swahilsky ci po jakom, ale ich hudba mi rozsiruje obzory. Ale je to skor sporadicke.

Tu je ten David Phelps:
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Nooo neplac moje male...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak som si vás prečítala.....téma založená s úmyslom vyjadrenia sa, čo sa mi páči . Škoda, preškoda, že povaha človečia musíííííííííí porozprávať, čo sa mu nepáči a tým dať po nošteku komukoľvek.

P.S.: Mojou srdcovkou sú mnohé piesne či melódie ako také a bez hanby priznám, že často ani netuším, kto ich spieva alebo hrá .Stačí, že ma pohladia.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Radsej jarka nohavicu ako mozartove Requiem-na mozarta sa hnevam,chichi.inak celkom dobru taku piesen ma aj Riso M.-az povezou mne na lafete,nebudte mymi kritiky
Stanko, hadám mi sa nenahneváš, ale trochu si rypnem. Ak je pravda, čo píšeš v prvom citovanom príspevku, tak potom by si bol mal skôr založiť tému o veršovačkách alebo hudobných textoch. Z témy vyplýva, že ide o naj speváka....atď, teda prioritná je asi tá hudba, spievať sa totiž bez hudby nedá Ale úplne ideálne je, keď je hudba skvelá a text za ňou nezaostáva.

No a Stanko, toho Mozarta asi treba nechať na pokoji, ak sa nemáte v láske
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Slayer666 Pozri príspevok
Vacsinou budem. Myslim, ze sa mi zatial nestalo, aby som kvoli textu musel prestat pocuvat nieco, co sa mi paci. Jednoducho nevnimam ten text.

Ja som tiez ateista, ale napr. si rad niekedy vypocujem gospeloveho spevaka Davida Phelpsa. Jeho hudba je dobra, aj ked nic extra, kvoli comu by som jasal a musel to uzasne nieco analyzovat, aby som sa z toho mohol priucit, nie. Ale je skvely spevak. A dokonca aj Ladysmith Black Mambazo. Sice netusim, o com tocia, lebo je to swahilsky ci po jakom, ale ich hudba mi rozsiruje obzory. Ale je to skor sporadicke.
Uznávam. Ale myslím, že táto debata skončila remízou
Už musím ísť preč, lebo zle dopadne tento semester v škole


PS:A zase niekedy inokedy...tu niekde ...bola sranda...a som o niečo múdrejšia
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Slayerko a monikaice vsak sa nehadajte.ja som sice v tomto viac na strane moniky ale zasa ked slayer vyslovi svoj nazor,tak ho respektujem...napriklad ja zasa naopak,je mi jedno aka je tam hudba.lebo ja ju nepocujem,ja som totalne hluchy hudobne,ja neviem co je falosne a co nie,neviem co su to tony-ja len pocujem ze nejaka hudba hraje.preto mam rad najma texty a preferujem take smutnejsie,balady-take na rozmyslanie
to asi máme dosť podobný vkus respektíve kritéria výberu
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Stanko, hadám mi sa nenahneváš, ale trochu si rypnem. Ak je pravda, čo píšeš v prvom citovanom príspevku, tak potom by si bol mal skôr založiť tému o veršovačkách alebo hudobných textoch. Z témy vyplýva, že ide o naj speváka....atď, teda prioritná je asi tá hudba, spievať sa totiž bez hudby nedá Ale úplne ideálne je, keď je hudba skvelá a text za ňou nezaostáva.

No a Stanko, toho Mozarta asi treba nechať na pokoji, ak sa nemáte v láske
Máš pravdu Peti, hmhm-však skoro vždy máš pravdu-
Ať mír dál zustava s touto krajinou-zloba, závist. zášť, strach a svár- ty ať pominou, ať už pominou
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

icemonika Pozri príspevok
to asi máme dosť podobný vkus respektíve kritéria výberu

Jednou přišel k nám všechno vzal co mám

Teď jsem shořelá to se nedělá

Někam cestu měl zpátky neuměl

Nemít tenkrát ji život ukrátím.



Mama skončí panenky v ráji a s kým si tam hrají

Mama a kdy přijde ten princ pro mne k nám?


Matku hrob mi vzal jsem tu bez ní dál

Žiju s mužem svým není princ to vím

Přijdou zklamání kdo se ubrání

Vyhlídky snad má ta co se mě ptá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Stanko, hadám mi sa nenahneváš, ale trochu si rypnem. Ak je pravda, čo píšeš v prvom citovanom príspevku, tak potom by si bol mal skôr založiť tému o veršovačkách alebo hudobných textoch. Z témy vyplýva, že ide o naj speváka....atď, teda prioritná je asi tá hudba, spievať sa totiž bez hudby nedá Ale úplne ideálne je, keď je hudba skvelá a text za ňou nezaostáva.

No a Stanko, toho Mozarta asi treba nechať na pokoji, ak sa nemáte v láske
Peti, možeš si rypnuť- ty možeš všetko
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Slayer666 Pozri príspevok
Vacsinou budem. Myslim, ze sa mi zatial nestalo, aby som kvoli textu musel prestat pocuvat nieco, co sa mi paci. Jednoducho nevnimam ten text.

Ja som tiez ateista, ale napr. si rad niekedy vypocujem gospeloveho spevaka Davida Phelpsa. Jeho hudba je dobra, aj ked nic extra, kvoli comu by som jasal a musel to uzasne nieco analyzovat, aby som sa z toho mohol priucit, nie. Ale je skvely spevak. A dokonca aj Ladysmith Black Mambazo. Sice netusim, o com tocia, lebo je to swahilsky ci po jakom, ale ich hudba mi rozsiruje obzory. Ale je to skor sporadicke.

Tu je ten David Phelps:
Ťahá nenormálne ten chlapík. Dobre sa to počúva... a skontrolovali sme mu pri tom chrup . Má ho v poriadku .
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peti, možeš si rypnuť- ty možeš všetko
. Keď sme pri Kubišovej, mne sa páči aj Magdaléna(Aleluja), text aj hudba, ktorá je zaujímavá pre mňa rytmom a svojím absolútne minimálnym rozsahom.
Aleluja aleluja-a
Zář ronské růže je v ní žár denice odpolední
Na rtech jejích réva sladká narden voní kůže hladká
Jmenuje se Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Jak studnice bývá žena zámkem ctnosti uzamčema
Přijde poutník zmírá žízní vodu žalář studně trýzní
Žízeň ztiší Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Špatně luna hrozny hlídá lišky vinic nedohlídá
Mužů těch je mnohem více dala jim klíč od vinice
Není svatá je jen žena proto hřeší Magdaléna
Aleluja.

Marně luna lišky stíhá vinici už neostříhá
Slyším volat Farizeje tato žena v peklo spěje
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.

Nocí myrha hořce voní tráva pláče rosu roní
Marně pastýř ovci hledá luny svit se chytit nedá
Vítr z vinic tiše sténá Magdaléna Magdaléna
Aleluja.

Přísní soudci ženu jali krásnou kadeř ostříhali
K pranýři ji městem vedou odpustit to nedovedou
Mají pro ni různá jména jen neslyší Magdaléna
Aleluja.

Kámen z hory Olivetské bude pršet v zlobě světské
Ústa která líbávala talár nutí aby lhala
Ruka něžná v roztoužení ta teď sahá po kameni
Aleluja.

Jménem lásky jménem mládí jménem dlaní které hladí
Jménem noci která spí jménem srdce kterým bdí
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Stano ešte že si sa priznal k tomu sluchu, lebo ... ja viem, Mozarta nemusí mať každý rád, ale je to jedno z najdokonalejších diel a moje obľúbené.
Pridávam sa k Paule, držme sa názvu témy. Nebudem pridávať svojich naj, zoznam by bol pridlhý a priširoký, ale kedže tu bol spomenutý Horáček, tak k nemu dodávam Hapkovu filmovú hudbu. Kvôli nej môžu v telke reprízovať Neveru po slovensky a Tisícročnú včelu aj stokrát.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
. Keď sme pri Kubišovej, mne sa páči aj Magdaléna(Aleluja), text aj hudba, ktorá je zaujímavá pre mňa rytmom a svojím absolútne minimálnym rozsahom.
Aleluja aleluja-a
Zář ronské růže je v ní žár denice odpolední
Na rtech jejích réva sladká narden voní kůže hladká
Jmenuje se Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Jak studnice bývá žena zámkem ctnosti uzamčema
Přijde poutník zmírá žízní vodu žalář studně trýzní
Žízeň ztiší Magdaléna není svatá je jen žena
Aleluja.

Špatně luna hrozny hlídá lišky vinic nedohlídá
Mužů těch je mnohem více dala jim klíč od vinice
Není svatá je jen žena proto hřeší Magdaléna
Aleluja.

Marně luna lišky stíhá vinici už neostříhá
Slyším volat Farizeje tato žena v peklo spěje
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.

Nocí myrha hořce voní tráva pláče rosu roní
Marně pastýř ovci hledá luny svit se chytit nedá
Vítr z vinic tiše sténá Magdaléna Magdaléna
Aleluja.

Přísní soudci ženu jali krásnou kadeř ostříhali
K pranýři ji městem vedou odpustit to nedovedou
Mají pro ni různá jména jen neslyší Magdaléna
Aleluja.

Kámen z hory Olivetské bude pršet v zlobě světské
Ústa která líbávala talár nutí aby lhala
Ruka něžná v roztoužení ta teď sahá po kameni
Aleluja.

Jménem lásky jménem mládí jménem dlaní které hladí
Jménem noci která spí jménem srdce kterým bdí
Amen pravím amen stůjte jste-li svatí kamenujte
Aleluja.

Krása není hříchem hříchem bývá přísný půst
Láska je jak píseň v níž se mění žízeň úst
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Aleluja aleluja-a.
Ja mám od Marty všetko, všetky albumy-inak perfektné sú aj tie jej duety s Waldom Matuškom(RIP ) a celkovo sa mi páči aj ako žila a žije a že na rozdiel od niekoho sa neohla a zostala tým ,čím chcela byť...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Na a už sa bojím aj napísať meno môjho najobľúbenejšieho skladateľa, ktorý podľa mňa napísal jedno z najgeniálnejších diel ľahšieho žánru. Leonard Bernstein - West Side Story
Bolo to jedno z mála diel, ktoré ma dokázalo rozplakať u hudbou( ale aj spevom). Nie jeho obsahom.
Naposledy upravil Petra Nová : 11.06.09 at 18:02
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Aj by som sa zapojila do debaty, ale chcem sa opytat Stanislava 1975, ci sleduje s danou temou oblubene texty, alebo hudbu? Mam pocit z tvojho zadania, ze texty su tvoja parketa.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wegamizi Pozri príspevok
Aj by som sa zapojila do debaty, ale chcem sa opytat Stanislava 1975, ci sleduje s danou temou oblubene texty, alebo hudbu? Mam pocit z tvojho zadania, ze texty su tvoja parketa.
Vieš, ako som písal tak nemám hudobný sluch a máš pravdu-texty sú moja parketa a mám to asi aj troška vrodené, moj otec volakedy písal tak trošku popri zamestnaní nejaké pesničky a asi to mám po ňom- inak, niektoré piesne mu fakt vyšli- napr. Milujem a rád ju mám, chcem s ňou žiť a preto hrám, pigi čaj a pod.-inak za komunistov mal za každý text , ktorý mu zobrali do Opus-u- 500kčs
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Vieš, ako som písal tak nemám hudobný sluch a máš pravdu-texty sú moja parketa a mám to asi aj troška vrodené, moj otec volakedy písal tak trošku popri zamestnaní nejaké pesničky a asi to mám po ňom- inak, niektoré piesne mu fakt vyšli- napr. Milujem a rád ju mám, chcem s ňou žiť a preto hrám, pigi čaj a pod.-inak za komunistov mal za každý text , ktorý mu zobrali do Opus-u- 500kčs
Mam taky napad. V tejto teme by sa mohlo pokracovat ako v teme cisto o textoch s tym, ze by sa premenovala, aby to ludi nemiatlo. Myslim, ze ak kazdy pride s nejakym textom, o ktorom aj mozno nieco povie ostatnym (historicke pozadie, ak treba, aby sme ho mohli pochopit), tak to moze byt len na prospech.

A o hudobnych umelcoch by sa zalozila nova tema (dobrovolne sa ponukam). Aj ta by bola zamerana skor na nejaku diskusiu, ako iba na hadzanie mnohych linkov, lebo taka tema tu uz je. Samozrejme ani tam by texty neboli tabu a tiez linky by boli povolene, ale nemali by mat prevahu.

Co ty na to, Stano? Je to tvoja tema, tak mas hlavne slovo.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Slayer666 Pozri príspevok
Mam taky napad. V tejto teme by sa mohlo pokracovat ako v teme cisto o textoch s tym, ze by sa premenovala, aby to ludi nemiatlo. Myslim, ze ak kazdy pride s nejakym textom, o ktorom aj mozno nieco povie ostatnym (historicke pozadie, ak treba, aby sme ho mohli pochopit), tak to moze byt len na prospech.

A o hudobnych umelcoch by sa zalozila nova tema (dobrovolne sa ponukam). Aj ta by bola zamerana skor na nejaku diskusiu, ako iba na hadzanie mnohych linkov, lebo taka tema tu uz je. Samozrejme ani tam by texty neboli tabu a tiez linky by boli povolene, ale nemali by mat prevahu.

Co ty na to, Stano? Je to tvoja tema, tak mas hlavne slovo.
Ale Slayer, čo sa hneď urážaš?-však ja som si ťa pred monikou zastal,že sú ludia( ako ty), čo uprednostňujú hudbu a ja to chápem a chcem aby si zostal tu - však to je aj pre teba téma...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Ale ved ja sa vobec neurazam. Bol to len taky napad, aj ked moze to ostat aj v jednej teme.
0 0
icemonika icemonika

icemonika je offline (nepripojený) icemonika

nikto...zatiaľ :)
Ale názov by som zmenila aj ja
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať