Zavrieť

Porady

Ohlasenie drobnej stavby

hiva hiva

hiva je offline (nepripojený) hiva

Chcela by som poprosit odbornikov o radu.

Na dvore mame stary murovany chliev (2,5 x 3 metre) a sopu z dreva (3x4 metre). Tieto stavby chceme zburat a na tom mieste si postavit altanok (3x3 metre) a murovanu letnu kuchynku (4x3 metre).

Vsetky tieto stavby su na hranici pozemku so susedom kde sused ma tiez na hranici postavene uzitkove stavby.

nakolko ale chceme vsetko presne podla zakona, lebo sused je svi.a a udava nas za kazdu blbost, radi by sme vedeli, ako to vyriesit.

Stacilo by iba ohlasenie o drobnej stavbe, alebo staci rekonstrukcia drobnej stavby alebo treba najprv ziadat o povolenie burania a potom ohlasenie drobnej stavby?

Pri ohlasovani drobnej stavby je potrebne prilozit aj jednoduchy technicky popis stavby a situacny vykres ....je potrebne na vypracovanie tychto dokumentov adresovat projektanta? alebo na situacny vykres staci geodet a jednoduchy technicky popis mozme spravit aj sami?

Za odborne rady vopred velmi pekne dakujem.

Ivana
Usporiadat
lubor74 lubor74

lubor74 je offline (nepripojený) lubor74

pivko Pozri príspevok
Tak to by zaujímalo aj mňa.

Nebol s tym ziadny problem, na moje velke prekvapenie som dostal do tyzdna oznamenie, ze nemaju vyhrady
0 0
JMduso JMduso

JMduso je offline (nepripojený) JMduso

Chcel by som sa popýtať ako je to s povinosťou ohlásiť drobnú stavbu po 1.7.2010. Našiel som články, že sa stavebný zákon zmenil okrem iného aj v tom, že pri drobnej stavbe (do 25m2,5m výšky) nebude potrebné už ani ohlásenie stavebnému úradu. Nakoľko som si v minulom roku "užil" svoje pri vybavovaní povolenia (ohlásenia drob. stavby) so susedmi, nechcel by som to zažiť opäť. Platí táto časť stavebného zákona definitívne ?
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
JMduso Pozri príspevok
Chcel by som sa popýtať ako je to s povinosťou ohlásiť drobnú stavbu po 1.7.2010. Našiel som články, že sa stavebný zákon zmenil okrem iného aj v tom, že pri drobnej stavbe (do 25m2,5m výšky) nebude potrebné už ani ohlásenie stavebnému úradu. Nakoľko som si v minulom roku "užil" svoje pri vybavovaní povolenia (ohlásenia drob. stavby) so susedmi, nechcel by som to zažiť opäť. Platí táto časť stavebného zákona definitívne ?
Neplatí, ešte nie je ani v parlamente.

CIMOM
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
pivko Pozri príspevok
Chcem sa opýtať ktoré sú tie dotknuté orgány ak chcem stavať garáž na konci mojeho pozemku pri susedovom plote a či je nutné požiadať aj pozemkovy úrad o vyňatie pozemku na stavbu garáže.
O vyňatie áno.
Dotknuté orgány ? - ak je to v ochranných pásmach, tak tie, ktoré pásma sú dotknuté.
Inak nikto.


CIMOM
0 0
stavebny dozor stavebny dozor

stavebny dozor je offline (nepripojený) stavebny dozor

jedno telo, jeden duch
Pod drobnou stavbou rozumieme stavebnu plochu o rozmere max. 24m2. Kym tato tzv drobna stavba nezasahuje do cesty ako napr. garaz. alebo kym neovplyvnuje inak, nie je potrebné nikde hlasit. Pokial sa jedna o drobnu stavbu garaz tam je samozrejmostou podat ziadost podpisanu od obidvoch susedov ak su a staci to posunut, ak ste z obce, starostovy ak z mesta stav. uradu. Pripajanim sa na cestnu komunikaciu musite mat aj suhlas z dopravneho. Tymto povazujem vec za ukoncenu
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
stavebny dozor Pozri príspevok
1. Pod drobnou stavbou rozumieme stavebnu plochu o rozmere max. 24m2.

2. Kym tato tzv drobna stavba nezasahuje do cesty ako napr. garaz. alebo kym neovplyvnuje inak, nie je potrebné nikde hlasit.

3. Pokial sa jedna o drobnu stavbu garaz tam je samozrejmostou podat ziadost podpisanu od obidvoch susedov

4. ak su a staci to posunut, ak ste z obce, starostovy ak z mesta stav. uradu.

5. Pripajanim sa na cestnu komunikaciu musite mat aj suhlas z dopravneho. Tymto povazujem vec za ukoncenu
K bodom :

1. Nie 24, ale do 25 m2 (§139b ods. 6 SZ).

2. To v žiadnom prípade. § 54 SZ - Stavby, ich zmeny a udržiavacie práce na nich sa môžu uskutočňovať iba podľa stavebného povolenia alebo na základe ohlásenia stavebnému úradu.

3. Akých susedov?????????
: http://www.porada.sk/t106294-odmena-...rad-a-pre.html

4. Aj obec aj mesto sú stavebným úradom.

5.
Akého dopravného???

CIMOM
0 0
pistik8 pistik8

pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

stotoznujem sa s CIMONOM ziadne suhlasy susedov pri ohlaseni drobnej stavby netreba . V mojom pripade, ktory som tiez riesil v spolupraci s Cimonom, podaval som na obecny urad, ktory je stavebny urad OHLASENIE DROBNEJ STAVBY, ale ja som isiel s drobnou stavbou na hranicu pozemku, tu som vsak potreboval VYJADRENIE VLASTNIKA SUSEDNEJ NEHNUTELNOSTI (bude sa pri uskutocnovani stavby vyuzivat susedny pozemok?), nakolko som omietku a podobne veci robil z jeho pozemku....
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Dovolím si oponovat, ja som musel dolozit starostovy podpisy susedov pri DS do 25m2, aj napriek tomu ze som staval viac ako 2m od spol. hranic pozemkov. Tento ukon mi trval 2 mesiace!
Zrejme z dovodu aby sa susedia mohli vyjadrit ak by ich moja DS nejako obmedzovala??? Alebo to zalezi od iternych zvykov... z uctou
0 0
viliam.durina viliam.durina

viliam.durina je offline (nepripojený) viliam.durina

Ja len takú poznámku mimo: ak máte dobré vzťahy so susedom, kľudne si dajte podpísať aj to, čo netreba. Možno sa to raz zíde. A aj susedovi príde zadobre, keď sa bude môcť aspoň vyjadriť k tomu, čo chcete robiť, hoci proti tomu nič nemôže urobiť.
0 0
DenisD DenisD

DenisD je offline (nepripojený) DenisD

A to som pochopil tak, že keď chcem robiť plot okolo záhrady-stačí zájsť na Obecný úrad? Netreba na stavebný???
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

DenisD Pozri príspevok
A to som pochopil tak, že keď chcem robiť plot okolo záhrady-stačí zájsť na Obecný úrad? Netreba na stavebný???
Oplotenie je drobná stavba, na obecnom úrade Ti dajú tlačivo a povedia Ti, čo k tomu máš priložiť. Obecný úrad je aj stavebný úrad.
1 0
DenisD DenisD

DenisD je offline (nepripojený) DenisD

Diky
0 0
lork lork

lork je offline (nepripojený) lork

Dobrý deň,
chcel by som poradiť ohľadom drobnej stavby. Mám víkendový domček ktorý je z 2/3 murovaný a z 1/3 drevenný. Drevennú časť cca 20m2 by som chcel nahradiť murovanou a zároveň pristaviť terasu o rozlohe 15m2. Stačí mi len ohlásenie drobnej stavby ?
0 0
zdenok zdenok

zdenok je offline (nepripojený) zdenok

Ja by som chcel tiež požiadať o radu.
Mám zakúpené garážové státie v podzemných garážach pričom v danom priestore sú takéto garážové státia dve (ohraničené z 3 strán múrmi) a ja by som rád medzi nimi postavil priečku a uzavrel svoju časť priestoru garážovou bránou.
Čo všetko by som mal k takejto úprave vybaviť?
Správcu budovy som požiadal o možnosť zriadiť elektrickú prípojku s vlastnými hodinami a chcem ešte doriešiť protipožiarne čidlo, ktoré je aktuálne namontované na strope na rozhraní oboch státí a ktoré bude asi potrebné zdvojiť, keďže sa sledovaný priestor rozelí.
0 0
Drobec4 Drobec4

Drobec4 je offline (nepripojený) Drobec4

Dobrý deň Poraďáci ,
ak som správne pochopil. chcem si za domom postaviť altánok 6x4 m. podľa zákona 50/1976 z.z § 55 odstavec (2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie.
a podľa § 139b
odstavec (6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianského vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie:
a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia, na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bickylov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení.

Správne som to pochopil, že mi postačí Ohlasovacia povinnosť???
Ďakujem za radu
0 0
Drobec4 Drobec4

Drobec4 je offline (nepripojený) Drobec4

Čo znamená:
d) rozhodnutia, stanoviská, vyjadrenia, súhlasy, posúdenia alebo iné opatrenia dotknutých orgánov štátnej správy. ???
Vie mi to prosím niekto vysvetliť ?
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Keďže Ti nikto zatiaľ neodpovedal,, V našej obci musím mať súhlas na drobnú stavbu od OÚ
to je vyplnené jednoduché tlačivo, z jednoduchým nákresom a na ňom aj súhlas podpis susedov
0 0
juraj.siska juraj.siska

juraj.siska je offline (nepripojený) juraj.siska

Re:Ohlasenie drobnej stavby
Ak sa stavebný úrad nevyjadrí k ohláseniu drobnej stavby v lehote do 30 dní, možno toto mlčanie
chápať ako súhlas s realizáciou drobnej stavby?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

juraj.siska Pozri príspevok
Re:Ohlasenie drobnej stavby
Ak sa stavebný úrad nevyjadrí k ohláseniu drobnej stavby v lehote do 30 dní, možno toto mlčanie
chápať ako súhlas s realizáciou drobnej stavby?
Stavebný zákon hovorí, že Ti musia dať odpoveď
§ 57
Ohlásenie stavebnému úradu


(1) Stavebník (§ 139 ods. 3) drobných stavieb, stavebných úprav a udržiavacích prác uvedených v §55 ods. 2 je povinný ich uskutočnenie vopred písomne ohlásiť stavebnému úradu. Stavebný úrad môže určiť, že ohlásenú drobnú stavbu, stavebnú úpravu alebo udržiavacie práce možno uskutočniť len na základe stavebného povolenia.

(2) Drobnú stavbu alebo stavebnú úpravu môže stavebník uskutočniť len na základe písomného oznámenia stavebného úradu, že proti ich uskutočneniu nemá námietok. Udržiavacie práce môže stavebník vykonať, pokiaľ stavebný úrad do 30 dní odo dňa ohlásenia neurčí, že tieto práce podliehajú stavebnému povoleniu.
0 0
obuvnik007 obuvnik007

obuvnik007 je offline (nepripojený) obuvnik007

...aj ja sa chcem spýtat mam postavenu charaž ktoru som ohlasil ako drobnu stavbu teraz po roku je chcem prekryt strechou a tu strechu aj vysunut aby mi tam vznikol zakryty priestor ale strecha bude mat už rozmer 6x7m. Je na to treba stavebne povolenie alebo stačíí zase ohlasenie drobnej stavby ?? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať