Zavrieť

Porady

nespravne danove priznanie alebo vykaz?

prosim vas - zivnostnik mal prijem za rok2008 zo zivnosti 90000,-. dostal dotaciu z uradu a minul z nej 20000,- dala som mu to ako vydavok - prevadzkova rezia a ako prijem -iny zdanitelny prijem. ten iny zdanitelny prijem sa pri zostave DP nikde nezobrazil. zobrazil sa iba vo vykaze prijmov a vydavkov ako ostatne prijmy ,riadok 3. co je nespravne? DP alebo vykaz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Skúsim laicky bez terminologie.

    Základom je PD. NA konci UO sa zaúčtujú všetky uzáv. účt. operácie ako napr. odpisy. Spočítajú sa stlpce v PD: tovar, materiál, mzdy, príjmy OZD, PNZD. Odtiaľto vyplňam PaV. Kde je rozdiel príjmov a výdavkov urč. čiastka.=ČZD.

    V DP vyplňujem odd VI. výpočet ZD na str. 3, pričom:
    do r. 2, stlpec 1 prenášam všetky príjmy (v PaV-príjmy celkom) a do stlpca 2 výdavky (PaV výdavky celkom). Tu je potrebné si uvedomiť, že ide iba o POZD a VOZD. Do DP a PaV mi VNZD a PNZD nevstupujú.

    Osobne sa nikdy nespolieham na PC pri DP. Síce si ho vytlačím a robím DP "ručne"-cez drsr. Potom porovnávam, či náhodou nie sú chyby.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    jaBUBA Pozri príspevok
    prosim vas - zivnostnik mal prijem za rok2008 zo zivnosti 90000,-. dostal dotaciu z uradu a minul z nej 20000,- dala som mu to ako vydavok - prevadzkova rezia a ako prijem -iny zdanitelny prijem. ten iny zdanitelny prijem sa pri zostave DP nikde nezobrazil. zobrazil sa iba vo vykaze prijmov a vydavkov ako ostatne prijmy ,riadok 3. co je nespravne? DP alebo vykaz?
    Súhlasím s Betkou. No pozriem na to ešte inak: ako sa nezobrazil? Je to myslené tak, že sa nezobrazil na nejakom samostatnom riadku? Tento ostatný príjem by mal byť zahrnutý v príjmoch celkom. To znamená, že príjmy celkom vo výkaze = príjmom v DP v stlpci 1 r.2 /zo živnosti/. Ak Ti to chýba v týchto príjmoch celkom, určite je nesprávne daňové priznanie. Ja tiež kontrolujem uzávierku aj "mechanicky", PC môže niekedy zlyhať. No upresni ešte svoj problém.

    nespravne danove priznanie alebo vykaz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.