Zavrieť

Porady

krv v stolici

mám problém, posledné týždne ma stále preháňalo a mala som pár krát aj krv v stolici, čo mi môže byť? brali mi krv no nič nezistili
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Je pravdou, že pokiaľ ide o krátkodobé problémy tak to môže byť vírusového pôvodu, alebo črevná chrípka ... tam pomôže naozaj dieta. Ale ak niečo trvá dlhšie a opakovane sa vracajú tie isté problémy tak to už treba riešiť s gastroenterologom.
0 0
16lukasko 16lukasko

16lukasko je offline (nepripojený) 16lukasko

podľa mňa to bude vírus.. salmonelóza.. alebo nejaká črevná chrípka.. ale keď je aj krv.. bude to salmonelóza alebo podobná pliaga.. nech ťa doktor skúsi aj na infekčné poslať že čo zistia..
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ešte som nepočula aby pri salmonelóze bola krv v stolici...
0 0
lea258 lea258

lea258 je offline (nepripojený) lea258

ahoj...mam 18rokov a vcera som mala taky problem...ked som nieco zjedla hned som dostala krce a bezala som na zachod...ako keby ma prehnalo...no na toaletnom som potom videla krv...hned som sa zlakla...no ked som sa pozrela so vecka tak ete aj v mojej stolici bola krv...a to som sa bala ete viac...este stale sa bojim aby sa to nezopakovalo aj dnes lebo co som tu citala tieto pripady tak nechcela by som ani jedno z teho a uz vobec nie tu rakovinu hrubeho creva....prosim vas newetw niekto co by to mohlo byt??...bojim sa a to velmi
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lea258 Pozri príspevok
...ked som nieco zjedla hned som dostala krce a bezala som na zachod...
čo bolo to niečo čo si zjedla? Bolo to len po jednom jedle, alebo po každom? A čo dnes? Aj dnes po jedle si šla na WC?
lea258 Pozri príspevok
prosim vas newetw niekto co by to mohlo byt??...bojim sa a to velmi
no čo by to mohlo byť, si sa dočítala aj na tejto stránke. Viac Ti povie lekár, ak sa to zopakuje navštív zajtra svojho obvodného lekára aby spravil základné vyšetrenia , poprípade aby ťa poslal na GAE. Nezanedbaj to.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nokerla Pozri príspevok
ja mam ten isty problem.........o 2 tyzdne idem na foto kapsulu do BA.....a nevedia mi to zistit od oktobra......ani cez kolonoskopiu to nezistili.
Nokerla, čo Ti zistili cez kapsulovú endoskopiu? Ako si dopadol?
0 0
lea258 lea258

lea258 je offline (nepripojený) lea258

noo hej bolo to po kazdom jedle...no dnes som uz jedla ale nic.v pohode..nebehala som na zachod..tak co to mohlo byt???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lea258 Pozri príspevok
noo hej bolo to po kazdom jedle...no dnes som uz jedla ale nic.v pohode..nebehala som na zachod..tak co to mohlo byt???
Nechcem ťa strašiť, ale môže to byť začiatok nejakého vážnejšieho ochorenia. Tiež som si nepomyslela, že som vážne chorá ked som mala hnačky a teplotu, po čase sa to vykryštalizovalo.
Asi by som šla na tvojom mieste za lekárom. Lebo keby to boli len hnačky, tak by to mohla byť črevná viroza. Ale tým, že tam bola krv, tak to mohlo byť z hemeroidov ( lepší prípad ) alebo aj zo zápalu v konečníku alebo v hrubom čreve.
0 0
lea258 lea258

lea258 je offline (nepripojený) lea258

a to by som mohla mat hemeroidy v 18tich rokoch??...alebo tie zapaly??...joj ja sa bojim k lekarovi...noo myslis ze by to mohlo byt aj nieco ine? nieco vaznejsie??...dufam ze niee...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lea258 Pozri príspevok
a to by som mohla mat hemeroidy v 18tich rokoch??...alebo tie zapaly??...joj ja sa bojim k lekarovi...noo myslis ze by to mohlo byt aj nieco ine? nieco vaznejsie??...dufam ze niee...
No prečo by si nemohla mať hemeroidy v 18tich? Choroby a problémy si nevyberajú. A zápaly, no neviem si papierovo dospelá tak iste chápeš, že tie zápaly čo som Ti napísala majú aj malé deti. Poznám čo má od 4 rokov. Choroby si nevyberajú.
Nepanikar, chod k lekárovi a povedz, že si krvácala a nezabudni na nič. Nehanbi sa, lebo potom Ti lekári nebudú mohli adekvátne a dobre pomôcť.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak teraz som sa stratol so znamym, ktoreho som rok nevidel.

Ledva chodi, ma umely vyvod. Pytam sa ho, co sa mu stalo. Myslel som ze ma rakovinu creva. Chybny usudok.

To len podlahol kampani v mediach a isiel sa k lekarovi opytat, ci by nemal ist na preventivne vysetrenie krvi v stolici. Lekar - ze co, mate uz svoj vek, rovno vas poslam na klonoskopiu. Tam sa mu chvilu povrtali, odrazu poplach, utekali s nim 150 metrov do inej budovy na operacku, uspali ho, uplne bez pripravy a okamzite ho operavali. Tomu lekarovi, co ho vysetroval sa totiz podarilo roztrhnut mu crevo.

Teda vysledok - ziedne problemy nema (on skutocne nemal ziadne potiaze, isiel na vysetrenie preventivne) okrem roztrhnuteho creva a umenelho vyvodu. O mesiac ho idu zasivat definitivne. Vraj sa mu 15 krat ospravedlonovali (asi aby ich nezazaloval). Priznali, ze mu len tak-tak zachranili zivot.

Takze - s tou prevenciou to tiez asi netreba prehanat.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

misomiso Pozri príspevok
Tak teraz som sa stratol so znamym, ktoreho som rok nevidel.

Ledva chodi, ma umely vyvod. Pytam sa ho, co sa mu stalo. Myslel som ze ma rakovinu creva. Chybny usudok.

To len podlahol kampani v mediach a isiel sa k lekarovi opytat, ci by nemal ist na preventivne vysetrenie krvi v stolici. Lekar - ze co, mate uz svoj vek, rovno vas poslam na klonoskopiu. Tam sa mu chvilu povrtali, odrazu poplach, utekali s nim 150 metrov do inej budovy na operacku, uspali ho, uplne bez pripravy a okamzite ho operavali. Tomu lekarovi, co ho vysetroval sa totiz podarilo roztrhnut mu crevo.

Teda vysledok - ziedne problemy nema (on skutocne nemal ziadne potiaze, isiel na vysetrenie preventivne) okrem roztrhnuteho creva a umenelho vyvodu. O mesiac ho idu zasivat definitivne. Vraj sa mu 15 krat ospravedlonovali (asi aby ich nezazaloval). Priznali, ze mu len tak-tak zachranili zivot.

Takze - s tou prevenciou to tiez asi netreba prehanat.
Heeeeeej misomiso, týmto si vylakal mnoho ľudí. Pri každom zákroku sa môže stať prúser ( možno slovensky prieser ). Bohužial, i preto sa podpisuje súhlas so zákrokom a na jeden pokašlaný je mnoho tisíc kvalitne urobených vyšetrení. Netreba zovšeobecňovať.

Prevenciu netreba podceňovať , a na západe sú kolono vyšetrenia úplne bežné. Mám kamošku čo jej na svk kolono robiť nechceli, pritom nemohli určiť diagnozu a v GB jej to v pohodke spravili a určili diagnozu crohn.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Tak teraz som sa stratol so znamym, ktoreho som rok nevidel.

Ledva chodi, ma umely vyvod. Pytam sa ho, co sa mu stalo. Myslel som ze ma rakovinu creva. Chybny usudok.

To len podlahol kampani v mediach a isiel sa k lekarovi opytat, ci by nemal ist na preventivne vysetrenie krvi v stolici. Lekar - ze co, mate uz svoj vek, rovno vas poslam na klonoskopiu. Tam sa mu chvilu povrtali, odrazu poplach, utekali s nim 150 metrov do inej budovy na operacku, uspali ho, uplne bez pripravy a okamzite ho operavali. Tomu lekarovi, co ho vysetroval sa totiz podarilo roztrhnut mu crevo.

Teda vysledok - ziedne problemy nema (on skutocne nemal ziadne potiaze, isiel na vysetrenie preventivne) okrem roztrhnuteho creva a umenelho vyvodu. O mesiac ho idu zasivat definitivne. Vraj sa mu 15 krat ospravedlonovali (asi aby ich nezazaloval). Priznali, ze mu len tak-tak zachranili zivot.

Takze - s tou prevenciou to tiez asi netreba prehanat.
Michal , chýba Ti tam jedno " o " ....to len tak na okraj ...

Na základe jedného prípadu predsa nemôžeš odsúdiť prevenciu ....To sa nedá , byť až tak radikálny ...
Veď táto prevencia určite zachránila oveľa viac životov , ako ten jeden prípad ...

Že nemal problémy , tvrdí on . Možno mal zoslabenú stenu čreva , možno sa tam udialo niečo iné pri tom vyšetrení .
Samozrejme , možno , lekár nemal svoj deň a proste to doebabral ...aj to sa stáva ...

Ja som tiež , dá sa povedať , išiel neskoro / až príliš / a potom tie problémy ...

Ozaj tá chvíľa , ktorú si na stole trvá cca 30 - 40 minút aj s uspaním , to Ti ani Dolsin + Dormicum poriadne nevojde do žily a už nevieš o sebe ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač Pozri príspevok
Michal , chýba Ti tam jedno " o " ....to len tak na okraj ...

...
Ozaj tá chvíľa , ktorú si na stole trvá cca 30 - 40 minút aj s uspaním , to Ti ani Dolsin + Dormicum poriadne nevojde do žily a už nevieš o sebe ...
Prečo uspať ?
Zvládla som to bez uspania aj "oblbovákov". Ale aby som nerobila zo seba hrdinku, pred zákrokom som sa velmi bála ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Xanti Pozri príspevok
Heeeeeej misomiso, týmto si vylakal mnoho ľudí. Pri každom zákroku sa môže stať prúser ( možno slovensky prieser ). Bohužial, i preto sa podpisuje súhlas so zákrokom a na jeden pokašlaný je mnoho tisíc kvalitne urobených vyšetrení. Netreba zovšeobecňovať.

Prevenciu netreba podceňovať , a na západe sú kolono vyšetrenia úplne bežné. Mám kamošku čo jej na svk kolono robiť nechceli, pritom nemohli určiť diagnozu a v GB jej to v pohodke spravili a určili diagnozu crohn.
Prepáč za výrazy ...prudký som po takýchto vyjadreniach , ktoré sú zavádzajúce , aj keď naše zdravotníctvo je tam , kde si myslím a pekne hlboko ....

Ale kua , kde , v ktorej to ambulancii a v ktorej to dedine .....

Možno niekde u zubára alebo očného v Hornej Dolnej .....

TOTO NEVERÍM ........keď mi neurobia v jednej , predsa idem do druhej ..

V Košiciach sa objednáš a do 2 týždňov si po vyšetrení .....

Kámoška Tvoja by mne také kliny do hlavy nenabila !!!!

Vybavil by som jej JA tú prehliadku , keď už , VER tomu ....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
Prečo uspať ?
Zvládla som to bez uspania aj "oblbovákov". Ale aby som nerobila zo seba hrdinku, pred zákrokom som sa velmi bála ...
No sem tam naozaj ludia volia kolono pod celkovou anestezou. Tam to riziko vzniku perforácie čreva je väčšie a častejšie, ale komfort pri vyšetrení lepší.

Myslím, že známy Misomiso nebol pri kolono uspatý, uspali ho pri operácii čo nasledovala po tej nešťastnej kolono.

A musím súhlasíť s Buchačom v tom,
buchač Pozri príspevok
Na základe jedného prípadu predsa nemôžeš odsúdiť prevenciu ....To sa nedá , byť až tak radikálny ...
Veď táto prevencia určite zachránila oveľa viac životov , ako ten jeden prípad ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

buchač Pozri príspevok
Prepáč za výrazy ...prudký som po takýchto vyjadreniach , ktoré sú zavádzajúce , aj keď naše zdravotníctvo je tam , kde si myslím a pekne hlboko ....

Ale kua , kde , v ktorej to ambulancii a v ktorej to dedine .....

Možno niekde u zubára alebo očného v Hornej Dolnej .....

TOTO NEVERÍM ........keď mi neurobia v jednej , predsa idem do druhej ..

V Košiciach sa objednáš a do 2 týždňov si po vyšetrení .....

Kámoška Tvoja by mne také kliny do hlavy nenabila !!!!

Vybavil by som jej JA tú prehliadku , keď už , VER tomu ....
Never, žial bohu nie je jediná kt. sa s tým stretla a odmietli jej to urobiť v nemocnici, primár oddelenia. Aj tak žije v GB tak jej to urobili tam , určili diagnozu, navrhli liečbu a liečia ju tam na crohn, aj ked na svk vylúčil primár danej nemocnice túto diagnozu.
A áno v KE na prvej internej klinike je super lekárka Dr. Zakuciová, ktorá aj mne robila moje prvé kolono v živote. A ver mi Buchač viem čo píšem. Tak nemusíš tu vykrikovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Prečo uspať ?
Zvládla som to bez uspania aj "oblbovákov". Ale aby som nerobila zo seba hrdinku, pred zákrokom som sa velmi bála ...
Lebo tam , kde som chodil ja , tak tam pekne krásne položili do hajan ....
Budem sa ja brániť , no povedz .
Dostal som oblbáka , v kľude popozerali videjko a bol pokoj .

Je ale rozdiel , keď máš bolesti , si anemická , pred operáciou ....atď , vtedy také niečo príde vhod .
0 0
lea258 lea258

lea258 je offline (nepripojený) lea258

no ja newem...asi to zatim necham len tak a ked sa to zopakuje tak pojdem..no hoc sa bojim a velmi...nemam rada doktorov a uz vobec nie nejake vysetrenia....co by mi pri takom vysetreni robil lekar???..a pri hemeroidoch by ma aj brucho bolelo??...inak bola som dnes na vecku lebo ma kusa prehnalo no solica uz bola cista...tak newem noo...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

lea258 Pozri príspevok
a to by som mohla mat hemeroidy v 18tich rokoch??
Hemoroidy majú niekedy aj malé deti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať