Zavrieť

Porady

Kade do Chorvátska ??

Ako jazdite z BA do Chorvatska? Cez Rakusko a Slovinsko, alebo cez Madarsko?
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
z tt - cez maďarsko - pohodičková cesta
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja preferujem Maďarsko, moja manželka Rakúsko-Slovinsko (zvlášť keď teraz otvorili za Ch hranicami v smere zo Slovinska ich obdobu Pandorfu s možnosťou nákupu bez DPH...)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ale cez Madarsko je to asi casovo dlhsie nie? Vraj je tam 80 momo mesta a kdesi som videl tabulku pokut a myslim ze Madari mali najvyssie z celej EU za prekrocanie rychlosti...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Teda este sa chem opytat ci hovorime o ceste cez Budapest - po dialnici alebo po tych bocnych cestach cez Sombathely.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Bočné cesty cez Sombathely sú super pre mierne dobrodružnejšie povahy a ak by sa mali v H rešpektovať všetky ich rýchlostné obmedzenia, tak potom tade ozaj radšej nie. Treba mať finančnú rezervu na prípadné pokuty.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
veru cez szombathely
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef Mihál Pozri príspevok
Bočné cesty cez Sombathely sú super pre mierne dobrodružnejšie povahy a ak by sa mali v H rešpektovať všetky ich rýchlostné obmedzenia, tak potom tade ozaj radšej nie. Treba mať finančnú rezervu na prípadné pokuty.
No mozno to tento rok skusim. Otazka ale je, ci potom nevyjde lepsie dovolenka lietadlom. Ja som napr. preto zacal lietat na vychod, lebo za 600 EUR pokuty mam cez www.danubewings.com leteniek habadej. A do stareho auta sa mi nechce montovat antiradar.


Dalsia otazka - prechadzate aj cez Slovinsko? Na mape vidim, ze z Kormendu sa ide do Čakovca cez Lendavu (Slovinsko). Treba tam nalepku?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
cez slovinsko neprechádzame
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Teraz som absolvoval cestu do a z Chorvátska. 10 km za Komáromom som naskočil na dialnicu a zišiel som z nej až na Makarskej. Cez Budapešť sa samozrejme nejde. Dialnica vedľa Balatonu je úplne dokončená. Po bočných cestách by som v Maďarsku ušetril nejakých 45 km. Nestojí to za to.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Z BA ísť cez Csornu atď. je už okolo 150 km menej, ako po diaľnici okolo Budapešti a Balatonu. Je veľa pre a proti medzi týmito dvoma trasami. Osobne rád jazdím po tých okreskách, lebo vždy si vymyslím inú trasu a je to zaujímavé.

Cez Slovinsko potom ale nikdy nejdem, tam je nejaký problém s obchádzaním ich platenej diaľnice. Za Kormendom odporúčam ísť na Lenti, potom na polodiaľnicu M70 a tak na prechod Letenye-Goričan.

Ešte doplním aktuálnu skúsenosť.

V sobotu 11.7. pri návrate z CH:

Vjazd do H (Goričan-Letenye) o 16:00, nonstop jazda Lenti-Kormend-Sombathely-Csorna, na Sk hraniciach (Rajka-Rusovce M15) o 18:50. Čiže prejazd cez H za 2 hod 50 min. Maďarskí policajti mali zrejme voľno, jediní boli v nejakej dedinke pri Kormende, aj tí práve balili svoj radar.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Len vidim, ze z Lendavy do Cakovca caz Lentenye je to dost obchadzka, neviete niekto, ako sa da ist priamo cez Slovinsko mimo dialnice?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nikto nic? Vsetci ste uz horeznacky v Chorvatsku ??
0 0
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

mi najradšej jazdíme cez madarsko po trase ako spomínal jozef mihal a ked idete cez noc a nechytíte vela kamionov tak je to paradna cesta
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ekopo Pozri príspevok
Teraz som absolvoval cestu do a z Chorvátska. 10 km za Komáromom som naskočil na dialnicu a zišiel som z nej až na Makarskej. Cez Budapešť sa samozrejme nejde. Dialnica vedľa Balatonu je úplne dokončená. Po bočných cestách by som v Maďarsku ušetril nejakých 45 km. Nestojí to za to.
Nám sa až k BP nechcelo, tak sme to strihli na Komárom cez Székesfehérvár.
Nočná jazda krížom cez H ani nie 2,5 hod (samozrejme policajti už doma hajkali).
A spoločný hraničný prechod HR/HU tiež urýchli cestu.
Už mi chýba diaľnica len trasa NR-KN.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ivanka gertka Pozri príspevok
mi najradšej jazdíme cez madarsko po trase ako spomínal jozef mihal a ked idete cez noc a nechytíte vela kamionov tak je to paradna cesta
V noci zasadne spim. Ved predsa nejdem preto ma dovolenku, aby som sa unavil a rozhodil si biorytmus .
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

misomiso Pozri príspevok
Nikto nic? Vsetci ste uz horeznacky v Chorvatsku ??
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

V sobotu ideme do Chorvátska cez Maďarsko po starej ceste cez Bratislavu, Rajku, Czorna atď. Chcem sa spýtať či na tom kúsku maďarskej dialnice sa platí?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
jana007 Pozri príspevok
V sobotu ideme do Chorvátska cez Maďarsko po starej ceste cez Bratislavu, Rajku, Czorna atď. Chcem sa spýtať či na tom kúsku maďarskej dialnice sa platí?
Na ceste číslo 86 až po prechod Redics nie je žiadny úsek spoplatnený. Aj cez územie Slovinska je možné prejsť bez poplatkov. Lepšie informácie sú tu.
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/index.php
http://www.chorwackie.pl/chorvatsko-phorum/
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
misomiso Pozri príspevok
Len vidim, ze z Lendavy do Cakovca caz Lentenye je to dost obchadzka, neviete niekto, ako sa da ist priamo cez Slovinsko mimo dialnice?
Cez Redics-Lendavu na Mursko Središte tu je jedna z možností aj s fotkami od ROHALa
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_...,57191,page=54
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ďakujem za odpovede, takže podľa toho Bratislava-Rajka až po odbočku na Csornu nie je spoplatnená dialnica a dole treba ísť na Goričan a je to všetko bez poplatku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať