Zavrieť

Porady

Meno pre psa

čaute,

aké meno by sa Vám páčilo pre psíka?

páči sa Vám meno ako napr. Bak, Bax, Bady, Laky?

napíšte mi svoj názor. Ak máte doma psíka, tak môžte napísať aj jeho meno.

Ďakujeem.
Usporiadat
wajda wajda

wajda je offline (nepripojený) wajda

Mne sa pacia pre psov ludske mena, kolegyna ma stafforda Oskara a jeho najlepsi kamarat je pitbull Karol Popripade som pocul aj o ratlikovi Hugovi
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Odpovedám na pôvodnú otázku - meno podľa múdrych kníh by malo byť pre psa dvojslabičné - aby tak ľahko naň reagoval. Akékoľvek meno si vyberiete, zakrátko zabudnete, že ste sa rozhodovali o viacerých, bude pre vás znamenať niečo milé, čo vás bude nadovšetko milovať. Keď sme niesli niečo malé guľaté, tak manžel sa opýtal, čo tak Jerry - čítaj Džery a tak to meno zostalo nášmu jazvečíkovi.
Naposledy upravil Iši : 12.08.09 at 15:28
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Keď som bola dieťa, mali sme psa s menom Ťapo.
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

No ja som mala v živote dvoch psov obaja boli nemecký ovčiaci. Prvý sa volal Ajax to meno už mal keď som ho dostala. Bol to cvičený hraničiarsky pes a jeho poslušnosť mu velmi pomohla aby mal len jedno meno. Pretože druhy pes bola sučka a dostala meno Keri, no oproti nášmu Ajaxovi to bol ten najneposlušnejší pes na svete. Moja babka z nej bola na nervy a vždy na nu volala ; kde si ty malý čierny satan; no chudera sučka bola z toho taka popletena ze začala reagovať na obe mená a nakoniec už len na Satan

Teraz mam mačku volá sa Bisquit. Moj partner jej hovori podľa toho ako veľmi ho naštve : napr ty jeden piškot, kefa, veverica, malý potkan, blaznivá dora a keď si brúsi pazuriky na jeho športovej taške tak je mala sviňa,
No ale u nej je to jedno lebo aj tak ho nepočúva nech by ju oslovil akokoľvek

Naposledy upravil silviaz : 13.08.09 at 09:11
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
mám 10 ročnú kríženku yorka Tinku a teraz ČRT... kedže ruské plemeno, kamoška pracujúca v Moskve vymyslela od Dimitrij Dima, (muselo byť na D ), tak je Dyma a navyše veľký Lotor :-))
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

mzdarka renca Pozri príspevok
My máme tiež bastíka, mama-kríženec vlčiak s rotvailerom a otec bol ridžbek. Volá sa Tarzan. Je krásny, veľký, milujúci deti (a možno aj zlodejov), každému sa teší ako malé decko...
Toho psíka by som chcel vidieť - nemáš nejaké foto ? Nakrížiť tieto tri plemená, to bola odvaha ;
Keď som sa rozhodoval zadovážiť si psa, uvažoval som o štyroch plemenách : nemecký ovčiak, rotvajler, ridžbek alebo írsky vlkodav . Všetko nádherní hafani. Tebe sa podarilo mať tri v jednom;
Aby som nebol úplne mimo témy ...; O mene nášho psíka rozhodla rodinná rada. Chceli sme vymyslieť také, ktoré nie je až tak frekventované. Nakoniec sme sa dohodli na mene BAST ( je to skutočný ochranca rodiny).
Naposledy upravil jaros5 : 13.08.09 at 14:54
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

Pridám mená našich psov, ktorých sme mali doma: Bubi, Žoša, Hugo. Všetko to boli čistokrvné pouličné zmesia všetci sa k nám dostali tak, že ako malé šteniatka prišli o matku. Najzaujímavejšie to bolo pri prvom našom psíkovi Bubim, ktorý bol z podniku, kde pracovala mama. Mali tam strážneho psa - vlčiaka - teda ju. Vrhla mladé a do týždňa ju ktosi odstrelil. Šteniat bolo hodne, cca 8-10, nepamätám si už. Keďže boli nesamostatné (týždňové) a veľmi krásne, zamordovať ich nikto nechcel a bolo im ich ľúto, tak ich vypiplali ženy z podniku. Cez týždeň boli v podniku a víkendy kolovali po kolegyniach z práce, ktoré mali doma dvor. Aj u nás boli jeden víkend a do podniku sa vrátilo o jedno menej psíkov - odvtedy sme mali Bubiho. Dožil sa 12-13 rokov
0 0
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

Ja som vygooglil psí kalendár a tam máš mien habadej.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

My sme mali: Ťapo, Nero, Cunci, a teraz máme Tuli.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Mária.K. Pozri príspevok
Keď som bola dieťa, mali sme psa s menom Ťapo.
Keď som bola malá mali sme psa, ktorý sa volal Šarik, vtedy práve išiel film "Štyria tankisti a pes"
1 0
StanislavaR StanislavaR

StanislavaR je offline (nepripojený) StanislavaR

Byť ženou je tak zložité, že to zvládne iba žena.:) ...viac
My máme doma psíka Yorksirsky-terier a voláme ho Rocky.
1 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Kokršpanielica Gina (čítaj Džina), bišonka Dina, korytnačka Lola Nám tie mená pre ne sedia , kto dá aké meno, tak sa mu určite také páči. Pokiaľ je veľký kus lásky k zvieratku a aj meno sa hovorí s láskou, tak sedí každé meno
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ak by som mala fenku, co asi nebude nikdy volala by sa Fru-fru
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
alaya1 Pozri príspevok
Ak by som mala fenku, co asi nebude nikdy volala by sa Fru-fru
Oriešok (pouličná zmes) sa volá Kleofáš , voláme ho Kleo, malá maltézáčka dostala meno Aemy, ale od kedy beží na Jojke Kutyil s. r.o, tak ju voláme len Emeše.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

1. Ako tu už niekto spomenul, psíkovi by malo meno "sadnúť" - plemeno, povaha, ...
2. Pes by podľa mňa nemal mať ľudské meno;
3. Malo by byť zvučné a jasne zrozumiteľné - najviac dvojslabičné;
4. Od malička by sme mali dbať o to, aby sme psa neoslovovali menom pri karhaní, trestaní, ani pri "negatívnych" poveloch, zákazoch;
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dara kedysi v TV spomínala, že svojmu psovi, neviem o akú rasu išlo, dala meno Taxi. Z recesie. Najviac sa na tom bavila v parkoch, keď na neho volala. :-)
Inak veterinári odporúčajú, aby meno obsahovalo skôr znelé spoluhlásky a "r".
1 0
El Cid El Cid

El Cid je offline (nepripojený) El Cid

Máme dvoch podobne čiernych kokeršpanielov, s úplne odlišnými povahami, američan sa volá Blackberry King - voláme ho rôzne : Black.......až Blekoun , podľa poslušnosti a angličan je El Cid, voláme ho /píšem ako počujem/ Sid...až Sidónius, podľa dôstojnosti
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať